Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169

Mamele spun lucruri traznite!

Nu o data mi s-a intamplat sa spun o fraza al carui sens sau non-sens sa il observ de abia dupa ce cuvintele mi-au iesit pe gura. Orice mama a rostit macar o data in viata ei o propozitie despre care a facut haz mai tarziu. Ale mele sunt:

"Nu mai calari catelul!"
    "In public ne pastram pantalonii pe noi!"
    "Te rog sa nu ma mai lingi!"

Voi ati spus lucruri traznite? Va provoc sa facem o lista cu "perlele" mamelor din comunitatea Copilul.ro pe care sa o publicam apoi pe prima pagina a site-ului, pastrandu-va, bineinteles, anonimatul.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Ha ha ha...m-ai facut sa rad.....
    Acum, putin off topic, trebuie sa fac si eu o marturisire....zilele trecute am avut un scurt moment de introspectie - mai mult nu-mi permit - si am tras urmatoarele concluzii fulger.....Toata lumea stie ca na', pe langa bucuria si implinirea pe care ti-o aduce un copil, realitatea nu e deloc roza, abia reusesti sa-ti faci un dus, ce sa te mai parfumezi, cremuiesti etc.....(ziceam eu odata ca la mine parul de prin alte zone a crescut direct proprotional cu ala care mi-a cazut din cap )...Eh, uite ca "inainte" uram sa aud injuraturi "de mama"...si nici nu le practicam...acum, noroc cu fi-miu, ca asa imi mai aduc aminte ca am si cu alte ocazii decat cele fiziologice....
    Asa ca, cea mai mare traznaie care am descoperit-o la mine, este placerea de a-l trimite pe fi-miu acolo...de unde nu a iesit!
    Faza este ca zilele trecute, eram in parc cu Osmicu' si vad o tipesa foarte dichisita, imbracata frumos si elegant...o doamna....ce mai...Copilul topaia intr-o salteluta si a gasit ceva si a bagat in gura...la care mama, intai i-a zis cu frumosu', apoi incercat sa-i scoata ea din gura chestia....dar la final tot un "ce aia ma-tii ai bagat in gura" a salvat situatia ! Si am zis eu ca nu-s' un caz asa disperat, din moment ce se intampla si la case mai mari.....
    Modificata de Hayeti; 23.10.2013 la 07:32:00.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Hihi, ce tema faina:))Apropo de ce spui tu, Hayeti, eu ma chinuiesc din rasputeri sa nu scap vreo perla...pe care al meu fecioe abia asteapta sa o auda:)) Sotul, in schimb, atunci cand conduce, nu se poate abtine, de aia trebuie sa-i tin urechile "ocupate" lui ANdrei sa nu auda:))

Eu spun foarteeee des fraza "nu mai manca cu gura plina" in loc de "nu mai vorbi cu gura plina"! Am o problema cu vorbitul in timpul mesei si cu plescaitul:))

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    chiar imi place tema asta o sa scriu aici de cate ori imi iese o perla la adresa fiica-mii
    deocamdata, imi aduc aminte numai de 1 perla de-ale fetei mai mari, care are 15 ani, si care i-a spus gazei mici de 1 an si 9 luni (care era lipita ca ventuza de usa de la baie, urland cat o tinea gura cand eram eu acolo, cu niscaiva nevoi fiziologice): "obsedato, las-o pe mama in pace ca acum pute"

si mi-am amintit si de o perla pe care ne-o povestea hayeti pe forumul nostru de pitici, cand ii spunea baietelului ei "osmi, lasa-ma si pe mine sa traiesc"

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de flavia69 Vezi mesajul
    chiar imi place tema asta o sa scriu aici de cate ori imi iese o perla la adresa fiica-mii
    deocamdata, imi aduc aminte numai de 1 perla de-ale fetei mai mari, care are 15 ani, si care i-a spus gazei mici de 1 an si 9 luni (care era lipita ca ventuza de usa de la baie, urland cat o tinea gura cand eram eu acolo, cu niscaiva nevoi fiziologice): "obsedato, las-o pe mama in pace ca acum pute"

si mi-am amintit si de o perla pe care ne-o povestea hayeti pe forumul nostru de pitici, cand ii spunea baietelului ei "osmi, lasa-ma si pe mine sa traiesc"
    Ha, ha, ha...da, da...imi amintesc ...ma intreb acum ce perla o sa scoata tati....cand teroristu' de vreo 2 luni si ceva nu mai vrea sa adoarma pana nu ne punem si noi la somn...si evident, de oboseala adorm si eu...si tati e in Ramadan ...Avem amandoi niste cosuri, nici la pubertate n-am avut asa

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Super subiect,faza cu lasa-ma si pe mine sa traiesc o am si eu, de cate ori Darius imi ia la tocat toti nervii, asta zic.Si mai am una care tot timpul imi sta pe limba:dute si lasa-ma ca te omor si pe urma te strang si de gat(n-o luati ad_literam)zic si eu la nervi, greu incercati in ultima vreme.Daca am gresit si nu am scris corect ceva nu dati cu pietre(nu am reusit sa imi beau cafeaua)!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Da, si eu niste expresii.. 'inteligente'..
    Bre, te mai urci mult pe mine? (vizavi de Andrei, cand se cocoata langa mine, pe canapea si din cauza spatiului mic - mie imi place sa stau langa bratul canapelei - sta cu jumatate de fund pe mine..
    Da-te mai incolo, ce vrei, sa ma asez pe tine? (la masa, pe coltar, tot lui Andrei)
    Bai, nici la .. nu ma lasi, da-o d...ku de treaba! (dap, tot lui Andrei)..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari