Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Malpraxisul- care este opinia voastra?

Chiar a fost mai demult un reportaj la Romania te iubesc cu privire la acest subiect.
    Din pacate traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul, vorba lui Mircea Badea.Cu toate acestea sistemul sanitar este la pamant si datorita instabilitatii pacientii au cel mai mult de suferit.
    S-a discutat chiar si despre cele mai impresionate cazuri unul dintre acestea a fost cel al Oanei Berendei care pe mine m-a intristat si deopotriva enervat de faptul ca astfel de lucruri se intampla zi de zi si nimeni nu ia nici o atitudine.
    Voi atasa urmatorul link:
    Romania, te iubesc! Malpraxisul, boala sistemului sanitar romanesc www.stirileprotv.ro
    Care este parerea voastra?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Nu deschid link-ul pentru ca orice ar spune am o parere clara (din interior, cica ii judec pe aia care gresesc)
    Numai la cazurile mediatizate de presa se iau niste masuri.
    In altele, nemediatizate, numai daca este flagranta greseala.
    In rest..... corb la corb nu isi scoate ochii. Ne legam de faptul ca nu avem protocoale si nu putem judeca dupa ele
    Nu platim expertii si ei dau sau nu dau expertizele in dosare. Si uite asa.... mergi in civil, in penal ca ai mai multe sanse

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    In RO masurile se iau de suprafata....victima primeste bani, dr se fa la fund ceva timp si gata.
    Modificata de onita; 24.03.2011 la 10:20:01.

iubytzik22
    Guest
    Da Onita asa este din pacate noi, pacientii platim pentru incompetenta medicilor si adevarul intotdeauna se musamalizeaza...

miha.b
    Guest
    sa traim bine domle ... ne zice sefu suprem ... pana atunci se moare cu zile la galati si nu raspunde nimeni ...

Floricica Nou Venita oanaberendei's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.12.2010
    Postari in forum
    15
    poate veti fi "uimite" sa aflati ca, cu toate ca am mediatizat la greu si nu am lasat o clipa garda jos, lucrurile nu se misca. ieri s-au implinit 6 luni, luni in care am primit decizii de la colegiul medicilor ca doctorii sunt nevinovati - mai mult scrie ca eu sunt cea care am decedat - iar de la ordinul asist si moaselor aceasi decizie...sunt nevinovate!!! nimeni nu-si asuma raspunderea pentru ce au facut, iar doctorii si asistentele implicate nu s-au dat la fund, din contra, opereaza in continuare cu aceasi graba si aceasi imprecizie, copii mor intr-un ritm alarman in continuare in acel spital si nimeni, dar nimeni, nu face absolut nimic!!!

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    imi pare rau ca treci prin asta. pana la urma sunt toti la fel, cei din colegiul medicilor sunt niste nenorociti care tin tot cu ai lor.
    am asistat si eu acum multi ani la moartea unei fetite abia nascute, care din pacate a trait doar 15minute, asta se intampla in timp ce eu eram in travaliu, asteptam sa nasc. femeia mai avea 2copii si a avut un travaliu lung si greu, dar au lasat-o sa se chinuie, tipau la ea sa nu se mai vaite si ea saraca tipa la ei ca ceva e in neregula, pe ceilalti ii nascuse usor si i-a rugat sa-i faca cezariana, dar nu au bagat-o in seama, nici cand inima copilului parea ca cedeaza.
    au taiat-o pana la urma si copilul nu mai avea putere nici sa planga, era vanata si ca o explicatie cand au anuntat-o ca a murit, a fost ca avea cordonul de 2ori in jurul gatului si s-a sufocat. nu voi uita niciodata tipatul acelei femei, eram in aceeasi sala de nasteri si saraca la fel ca tine nu a obtinut nimic, acei medici care au tratat-o cu indiferenta, au continuat sa opereze si sa omoare copii.
    cred ca daca legea i-ar pedepsi cu inchisoarea, ar fi mult mai atenti.
    Citat Postat de oanaberendei Vezi mesajul
    poate veti fi "uimite" sa aflati ca, cu toate ca am mediatizat la greu si nu am lasat o clipa garda jos, lucrurile nu se misca. ieri s-au implinit 6 luni, luni in care am primit decizii de la colegiul medicilor ca doctorii sunt nevinovati - mai mult scrie ca eu sunt cea care am decedat - iar de la ordinul asist si moaselor aceasi decizie...sunt nevinovate!!! nimeni nu-si asuma raspunderea pentru ce au facut, iar doctorii si asistentele implicate nu s-au dat la fund, din contra, opereaza in continuare cu aceasi graba si aceasi imprecizie, copii mor intr-un ritm alarman in continuare in acel spital si nimeni, dar nimeni, nu face absolut nimic!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari