Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Malina Olinescu a murit

Mălina Olinescu a murit în această noapte. Din primele informații, cântăreața s-ar fi aruncat de la etajul al șaselea al unui imobil, anunță Realitatea TV. Cunoscuții ei spun că artista a amenințat de nenumărate ori că își va pune capăt zilelor. Specialiștii IML au preluat trupul neînsuflețit pentru autopsie.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Cine e Malina Olinescu?N-am auzit niciodata de ea.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Eliza imediat o sa dau mai multe informatii despre ea.

Malina Olinescu s-a nascut pe data de 29 ianuarie 1974, la Bucuresti si a absolvit liceul de filologie Iulia Hasdeu. Provenind dintr-o famile de artisti (mama, cantareata consacrata Doina Spataru, iar tatal actor), a inceput sa cante inca de la varsta de 5 ani si a participat la numeroase festivaluri muzicale.

In anul 1993, dupa terminarea liceului, Malina canta in programele unor cluburi din Bucuresti, iar in 1995 participa la festivalul de muzica usoara Aurelian Andreescu, sectiunea interpretare unde castiga premiul I.

Malina Olinescu a devenit cunoscuta in urma cu 15 ani, in 1996, cand participa alaturi de o echipa de cantareti numita "Scoala Vedetelor", intr-un show de televiziune foarte apreciat si urmarit, impreuna cu care solista a realizat si numeroase concerte in intreaga tara. Aceasta perioada a insemnat pentru Malina rampa de lansare in lumea muzicala si sansa ei de a castiga un public din toate categoriile de varsta.

In acelasi an, participa la Festivalul de muzica usoara de la Mamaia, unde obtine premiul III la sectiunea "Interpretare".

In 1997, in cadrul aceluiasi festival obtine impreuna cu compozitorul Adrian Romcescu, premiul I la sectiunea "Slagare", cu melodia "Mi-e dor de tine" si tot in 1997 castiga si premiul I la sectiunea "Interpretare" a festivalului "Cerbul de Aur".
    Tot in acelasi an castiga premiul III, impreuna cu colegul ei si compozitorul Adrian Despot, la sectiunea "Creatie" a Festivalului Mamaia cu piesa "Pot sa zbor".

In 2000 alaturi de Petre Magdin modereaza emisiunea "Intalnirea de la miezul noptii", TVR.

Cantareata a fost casatorita cu claparul trupei Compact Dan Stesco, dar cei doi au divortat in 2007, dupa sapte ani de casnicie.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Afro am vazut si eu azi dimineata la stiri sincer nu mi-a venit cred D-zeu sa o odihneasca in pace...inca o pierdere in lumea muzicii romanesti...mare pacat.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Daca vei veni... - YouTube
    Un cantec frumos cantat de Malina pentru copii pe una din cutiutele muzicale.Este cantecul meu de suflet care ma caracteriza in perioada sarcinii pentru ca bebe s-a lasat asteptat destul de multicel.
    Poate asa o recunoasteti mai usor...
    Pacat de ea , de frumusetea si de tineretea ei...

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Versuri "Malina Olinescu - Daca vei veni"

Ea te cheama
    Chiar de-i este teama
    Intr-o zi, vei schimba viata ei.
    Si ea te-asteapta
    Ea demult te-asteapta
    Tu-i vei da tot ce ea isi dorea.

Refren:
    Huu-u-huu, daca vei veni
    Numai tu-i vei fi lumina din privire,
    Huu-u-huu, daca vei veni
    Numai pentru ea
    Tu vei lumina pentru ea.

Ea te-nvata
    Primul pas te-nvata
    Tu vei stii sa ai incredere in ea.
    Si pentru tine ea la tot renunta
    Tu vei fi chipul ei, darul ei.

Refren:
    Huu-u-huu, daca vei veni
    Huu-u-huu, daca vei veni
    Numai pentru ea
    Tu vei lumina pentru ea.

Huuu.. huuu.. huuu-uuu..

Refren:
    Huu-u-huu, daca vei veni
    Huu-u-huu, daca vei veni
    Numai pentru ea
    Tu vei lumina pentru ea. (x2)

Ea te cheama
    Chiar de-i este teama
    Tu vei fi chipul ei, darul eï.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de dami28elena11 Vezi mesajul
    Mălina Olinescu a murit în această noapte. Din primele informații, cântăreața s-ar fi aruncat de la etajul al șaselea al unui imobil, anunță Realitatea TV. Cunoscuții ei spun că artista a amenințat de nenumărate ori că își va pune capăt zilelor. Specialiștii IML au preluat trupul neînsuflețit pentru autopsie.
    Imi pare foarte rau de ea,Dumnezeu sa o odihneasca in pace!Era un om deosebit,insa eu niciodata nu voi putea sa inteleg de ce un om isi ia viata.Intr-adevar viata e uneori mult prea grea,alteori usoara...sunt zile si zile...Mai ales ca am auzit ca s-a omorat din cauza fostului ei sot,din cauza ca nu se simtea iubita...Orice om este iubit de cineva pe pamantul asta,Malina avea de exemplu multi prieteni care o iubeau...La fel cum nu am putut sa inteleg nici cazul lui Madalina Manole,care s-a sinucis pentru ca,credea ca numai fani....Doamne fereste!Da-i incolo de fani!Avea un copil care nu merita asa ceva!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    La fel ca si Madalina Manole si Malina a avut un sfarsit tragic. Condoleante familiei imi pare foarte rau.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Pacat de ea.D-zeu sa o ierte!
    te intristezi cand vezi astfel de cazuri.Pacat de tineretea lor.de ceea ce realizasera pana atunci..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari