Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita baby_smurf's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.05.2011
    Postari in forum
    20

Irina Columbeanu ramane cu tatal ei

Dimineata ma pregateam sa plec spre serviciu si in timp ce imi pregateam cafeaua am auzit la tv stirea conform careia instanta a decis ca micuta Irina sa ramana in custodia lui Irinel Columbeanu iar Monica sa plateasca o pensie alimentara de 1000 de lei pe luna.

Nu sunt amatoare de astfel de stiti insa mi-a "sarit in ochi". Mi s-a parut oarecum ciudat ca Monica este obligata de instanta sa plateasca pensie alimentara dar sincer cred ca fetitei ii va fi mult mai bine alaturi de tatal ei. Stiu ca sunt destul de rare cazurile in care copilul se incredinteaza tatalui si nu mamei dar in cazul acesta cred ca instanta a facut o alegere buna.

Voi ce parere aveti despre acest subiect?

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527

Tribunalul a decis in urma cu putin timp ca Irinel Columbeanu sa preia custodia definitiva a Irinei. Micuta urmeaza sa stea la Izvorani, in vila in care a crescut pana la aceasta varsta insa va putea sta si la mama ei, insa numai doua luni pe an.

Judecatorii au decis ca in aceste doua luni, pe timpul verii, cat este in vacanta, sa poata merge cu Monica in Statele Unite ale Americii.

Monica Columbeanu pierde astfel custodia Irinei, numele Columbeanu, ea revenind la cel de fata, Gabor, si, in plus, va trebui sa plateasca si pensie alimentara lunara de 1000 de lei.

Ieri dimineata, tribunalul a hotarat sa acorde custodia micutei tatalui ei, insa, dupa ce avocatii Monicai au ripostat nefiind de acord cu programul de vizitare a fetitei, instanta a amanat pana in aceasta dimineata hotararea definitiva.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    ma bucur pentru fetita intr-un fel ca ii e mai bine cu tatal ei,cu toate ca dragostea mamei nu se poate inlocui.iar legat de pensie,de ce nu?nu doar tatii platesc pensie alimentara,lasa sa plateasca.e urat ce au facut cu copilul,a fost tot un dute vino,dar e bine ca acum are un loc stabil.va fii nasol pt monica,cand fata va creste si va intreba de ce nu e cu mama ei?ce i-a facut de legea a luat-o de langa ea..si multe alte intrebari.

Floricica Nou Venita mamialbinuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    121
    Citat Postat de baby_smurf Vezi mesajul
    Dimineata ma pregateam sa plec spre serviciu si in timp ce imi pregateam cafeaua am auzit la tv stirea conform careia instanta a decis ca micuta Irina sa ramana in custodia lui Irinel Columbeanu iar Monica sa plateasca o pensie alimentara de 1000 de lei pe luna.

Nu sunt amatoare de astfel de stiti insa mi-a "sarit in ochi". Mi s-a parut oarecum ciudat ca Monica este obligata de instanta sa plateasca pensie alimentara dar sincer cred ca fetitei ii va fi mult mai bine alaturi de tatal ei. Stiu ca sunt destul de rare cazurile in care copilul se incredinteaza tatalui si nu mamei dar in cazul acesta cred ca instanta a facut o alegere buna.

Voi ce parere aveti despre acest subiect?
    de acord , sunt de acord ca Irina sa ramana la Irinel !!!!! el ii poate oferi un trai mai bun si o educatie cat de cat buna fata de Monica !!!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Da si eu sunt de acord ca in aceasta situatie Irinei ii este mai bine alaturi de tatal ei care in primul si in primul rand ii poate oferi stabilitate si un camin. Si Irinel Columbeanu pleaca din tara cu afaceri insa si atunci Irina ramane acasa, in casa unde a crescut nu este plimbata pe la rude sau prieteni asa cum s-a intamplat cand Monica a plecat din tara.

Pacat este ca din toata povestea asta cea mica sufera cel mai mult si poate si din cauza faptului ca este mult prea mica sa inteleaga pe deplin ce se intampla in familia ei, ce se intampla cu mami si cu tati

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Oricat de bine i-ar fi fetitzei, sincer mi-ar fi placut sa ramana cu mama ei. Nimic nu va compensa lipsa mamei!

Floricica Avansata mire.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.765
    Citat Postat de nicoleee Vezi mesajul
    Oricat de bine i-ar fi fetitzei, sincer mi-ar fi placut sa ramana cu mama ei. Nimic nu va compensa lipsa mamei!
    si eu zic la fel.
    dar ramane sa mai auzim de irinel columbeanu si ploada. eu asa cred

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Nu cred ca Monica si-a dorit custodia fetitei.Hai sa fim serioase,suntem si noi mame,care dintre noi ar fi plecat in America lasand copilul de izbeliste?Eu n-as pleca nici pt 100 de milioane,mai ales ca situatia ei financiara nu era asa neagra.
    Irinel s-a ales cu fetita vrand nevrand,nici el nu a aratat de-a lungul ultimilor ani ca s-ar da peste cap de dragul copilului.Pacat de cea mica,ca parinti amandoi sunt undeva sub limita.

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Pai, de-asta ziceam, ca i-ar fi fost mult mai bine langa o mama adevarata, n-am mentionat nimic de Monica ca mama!

Floricica Avansata mire.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.765
    Pai, de-asta ziceam, ca i-ar fi fost mult mai bine langa o mama adevarata, n-am mentionat nimic de Monica ca mama!
    proasta sau nu, e ma-sa :)
    acu depinde care e adevarata legatura dintre ele doua -mama si fiica-

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de mire.t Vezi mesajul
    proasta sau nu, e ma-sa :)
    acu depinde care e adevarata legatura dintre ele doua -mama si fiica-
    Cred ca orice copil isi iubeste mama,din pacate nu cred si viceversa...Poate ca este Monica prea tanara,dar cu siguranta sunt mame si mai tinere.Probabil cand va fi Irina mai mare vor fi mai apropiate.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari