Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adrianaady's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2012
    Postari in forum
    8

Idee afacere

Buna seara mamicilor,
    Deschid acest subiect pentru a afla parerea voastra despre afacerea pe care vreau sa o deschid in primavara;
    Ma gandesc sa deschid un magazin de copii intr-un oras cu aprox. 35 000 de locuitori. Vreau sa comercializez jucarii, jocuri, carti, haine (dar nu hainele de copii pe care le gasesti in toate magazinele; ma gandeam la rochite, costumase....mai deosebite...nu toate chinezismele) incaltaminte.. ma gandeam si la role, jucarii de plus poate triciclete, carucioare, premergatoare. Ce ma sfatuiti sa mai vand? ce v-ati dori sa gasiti intr-un magazin de copii? Jucarii si haine de firma? Preferati ieftin sau putin mai scump dar de calitate? Astept idei....

Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98
    buna Adriana, si in primul rand mult succes cu ideea ta, sa mearga ... si o sa mearga sunt sigura, magazinele pt copii sunt cautate mereu !
    eu ce sa zic, cand e vorba de fetita mea, eu nu ma uit la pret cand ii cumpar ceva, ci la calitate, mult -putin cat costa, daca am nevoie si imi place si e de calitate, eu cumpar ! Legat de magazin, mie personal imi plac magazinele care sunt strict de copii, stiu ca ma duc intr-un loc si gasesc de toate, nu sa ma fatai in tot orasul ... deci mi se pare buna ideea de a avea de toate in magazin !
    inca o data succes , o zi buna !

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    Citat Postat de ioana_marian62 Vezi mesajul
    eu nu ma uit la pret cand ii cumpar ceva, ci la calitate, mult -putin cat costa, daca am nevoie si imi place si e de calitate, eu cumpar !
    !
    atata timp cat iti permiti poti face asta,dar majoritatea mamicilor, cel putin eu asa cred vor calitate la un pret acceptabil. mi-ar place si mie sa-mi permit sa-i cumpar doar haine de firma dar nu pot. nu ma intelege gresit nu te critic, doar ca asta e situatia mea...cel putin la noi in oras, un orasel mic asta se cauta. adriana depinde de veniturile persoanelor din orasul tau, in functie de asta orienteaza-te spre cel fel de haine si jucarii aduci, si de asemenea vezi cate magazine de acest gen mai sunt la tine in oras si ce oti aduce in plus fata de ce au restul. mult succes

Floricica Novice gongi's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2010
    Postari in forum
    508
    Eu cred ca nu de idei ai nevoie ci mai mult de bani. Depinde de tine cati bani iti poti permite sa blochezi in carucioare,premergatoare,serii intregi de haine,jucarii.Astea sunt foarte scumpe si rulajul e destul de slab mai ales ca e criza,criza si se anunta tot criza. Clientela ti o faci pe parcurs si in functie de cerere poti aduce si marfa. Acum depinde si de magazin,locatia daca e in centru sau spre periferie,daca e amplasat intr un cartier sau pe langa si multe altele. Oricum succes si sper sa ne tii la curent cum iti merge.

Floricica Nou Venita adrianaady's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2012
    Postari in forum
    8
    Multumesc mult pentru raspunsuri...Ma ajuta foarte mult sa imi fac o parere....Astept in continuare parerea voastra, in calitate de mamici, despre lucrurile pe care le cautati cand intrati intr-un magazin de copii...ce cauta copii vostrii? ce fel de jucarii prefera? Care sunt ultimele achizitii?

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Jucarii - Thomas si prietenii, masinute de tot felul. Cred totusi ca cele cu personajele din desene au prins mai bine la noi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari