Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467

Gradina mea frumoasa...:))

Fetelor, daca aveti gradina sau nu, ceva plante tot va infrumuseteaza casa, curtea. O sa ma laud eu prima cu cateva din florile din gradina mea.

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Foarte frumos topicul Nicole,felicitari!
    Eu am o curte destul de maricica cu o gramada de flori si plante.Dar meritul nu este al meu,au fost plantate cu mult inainte de altcineva.
    In schimb ma laud cu mica mea gradinita (are vreo 10 m patrati) in care am plantat patrunjel pentru radacina(cu seminte din Ro) si marar .
    Sotul meu a plantat impreuna cu fata garoafe.Imi petrec destul de mult timp cu gradinita si curtea,imi place sa fie mereu aranjat si curat.
    Mai am in curte un gutui care a facut o gramada de fructe si un fel de feriga care seamana cu bradul.

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Multumesc Gianina!
    Imi pare rau ca n-am reusit sa pun mai multe poze...:((
    Cand voi mai avea timp am sa mai pun. Va invit si pe voi s-o faceti!

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Buna fetelor!Noi din pacate nu avem gradina,dar avem f multe plante in casa,in camera pe pervazul la geam avem doua plante de orhidee,una mov si una alba(care e superba),cactusi(din aceia care fac si flori)plus inca alte 5 plante,care nu le stiu denumirea...toti care vin in vizita la noi le admira!Sotul are o mica gradina in bucatarie,are 5 plante de rosii(in ghiveci),doua de ardei,una de menta si doua de busuioc,toate iesite din semintele plantate de el.Nu stiu daca se pune,dar pt noi asta e gradina noastra frumoasa,tanjim dupa o gradina,in Rom avem casa cu mult teren si livada,dar aici ne multumim cu ce este!POate cand o sa vina bb 2 o sa cautam si noi o casa cu gradina,vom vedea.O zi faina.
    P.S. Nicole foarte frumoase florile!

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Multumesc giovy, n-am reusit sa descarc prea multe...
    Sarcina usoara iti doresc!

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Citat Postat de nicoleee Vezi mesajul
    Multumesc giovy, n-am reusit sa descarc prea multe...
    Sarcina usoara iti doresc!
    Multumesc mult,o sa incerc sa pun si eu pozici cu micuta noastra gradina, improvizata in interior!

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Sunt inebunita dupa crizanteme si in general de culorile toamnei.Atata de frumoase si vii, incat nu-ti vine sa crezi ca mai au putin si nu vor mai fi
    Voua ce flori va plac cel mai mult?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari