Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Emisiunea Cireasa de pe tort

Nu sunt o mare fana a emisiunilor,insa imi place foarte mult sa ma uit la asta.
    Mai ales ca uneori mai pot "fura" si eu cate o reteta, plus ca imi place la nebunie cum dnul Horia Varlan ii ironizeaza pe diferiti invitati care din pacate nu stiu sa gateasca.
    Voi ce parere aveti?Va place emisiunea?
    Joi pe data de 24.03. impreuna cu ziarul Libertatea se pare ca va aparea si o brosura de 12 pagini, si un DVD cu retetele lui Horia Varlan de post si de Paste.
    Eu una abia astept sa cumpar ziarul.
    http://www.libertatea.ro/lp/gateste-...ia-varlan.html

lorito
    Guest
    Am vazut franturi din emisiune. Da, ai ce invata, observa.Ce am observat la majoritatea participantilor: in timp ce gatesc, gusta, apoi reintroduc lingura/ustensila in mancare. Bleahhhh!!!
    Imi place sa observ cum se aprovizioneaza lumea, pe ce criterii,cum aseaza masa, atmosfera pe care o intretin in jurul gazdelor, portul...si, inevitabil,pe acidul si simpaticul Horia Varlan:)

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Eu sunt fanul emisiunii Cireasa de pe tort....
    Mai aflu o reteta, ma mai delectez.....Horia Varlan e foarte comic....dar printre glumele lui mai prind si cate un truc in ale bucatariei....
    Saptamana trecuta a fos una din cele mai tari emisiuni....Horia Moculescu eroul principal....Nu stiu daca ati vazut dar mai era un pic si plesneam de ras....Maestru in ale muzicii...la bucatarie a fost varza....Desertul l-a scos de 3 ori din frigider, tot timpul a uitat cate ceva......a fost belea....

PS: Daca ati vazut emisiunea in care a gatit Adrian Enache.....intrebare: ati facut genul acela de desert? Daca da....cum e? daca nu....va zic eu cum se prepara....si va hotarati pe urma daca il incercati sau nu...Atat va spun doar ca e vorba de inghetata coapta....

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Am vazut franturi din emisiune. Da, ai ce invata, observa.Ce am observat la majoritatea participantilor: in timp ce gatesc, gusta, apoi reintroduc lingura/ustensila in mancare. Bleahhhh!!!
    Imi place sa observ cum se aprovizioneaza lumea, pe ce criterii,cum aseaza masa, atmosfera pe care o intretin in jurul gazdelor, portul...si, inevitabil,pe acidul si simpaticul Horia Varlan:)
    Da, Lori....foarte putini sunt cei care iau pe o farfurie/bol din mancare si apoi din acel bol sa guste....asa cum ar trebui normal...
    Bleah si de la mine....e singura faza care nu-mi place....
    Modificata de diana_andreea; 22.03.2011 la 15:13:55.

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    IL IUBESC PE D-nul Horea !!!!!!!!, si eu ma uit cu mare drag de cite ori am ocazia !

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    mie imi plac in general emisiunile culinare.....ador sa gatesc si pot sa spun ca am "furat" cate putin din fiecare emisiune pe care am urmarit-o(cateva ex:Jamie Oliver,Anna Olson cu emisiunea Ceva dulce,Euforia Cuisine,Cireasa de pe tort...etc..)
    imi place la nebunie Horia Varlan,dar si formatul emisiunii.....oricum datorita lui ,emisiunea e mult mai atractiva:)))

Floricica Nou Venita evaerika's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2010
    Postari in forum
    91
    as vrea sa am si eu timp sa ma uit..........dar cu copilul nu prea, sunt in criza de timp...........si poate apara si on-line pe undeva retetele lui HORIA VARLAN ca nu am de unde aici si cum sa cumpar......
    Modificata de evaerika; 23.03.2011 la 08:17:45.

Moderator Floricica Avansata sireenita's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2009
    Postari in forum
    1.535
    si eu urmaresc emisiunea pt. ca imi este simpatic domnul Horia Virlan

Floricica Avansata mstefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    2.122
    Ti-ai cumparat ,,cartea"si dvd-ul? Intamplarea face sa fiu de fata cand cineva a venit cu DVDul :)))), iar faimoasa carte nu era decat una care are 4 retete de post si 4 retete de paste, deci vreo 6-8 pagini iar dvd-ul contine tot aceleasi feluri de mancare doar ca e si modul de preparare. Parca pt Paste era ciorba de miel, o prajitura cu scortisoara si ceva miel cu spanac si pasca cu branza dulce si stafide.

Mare dezamagire pentru tipa care si-a cumparat asa zisa carte!

Imi place Horia Varlan dar de data asta a fost o asa zisa tzeapa. Bun plan de marketing a avut.

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    ma uit rar..insa imi place sa vad cum gatesc unele vedete..si casele si bucatariile lor

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Si eu ma mai uit din cand in cand la emisiune, atunci cand am timp si imi plac concurentii. Nu ma intereseaza neaparat retetele cat micile secrete pe care le dezvaluie Horia Virlan - mie imi raman in cap si le aplic cu mare succes.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari