Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Coca_Cola's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2013
    Postari in forum
    5

Dieta de slabit

Buna tuturor!! Am si eu o problema, vreau sa slabesc cateva kg, 6-7 mai exact. Stie careva dintre voi o dieta eficienta, dar in acelasi timp si sanatoasa, pe care ati incercato?

Floricica Nou Venita Ale21's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    209
    Diete sunt multe, ramane doar sa incerci si vezi daca organismul tau reactioneaza ok.Insa eu recomand sa iei totul treptat.Mai intai elimina zaharul, nici macar la cafea sa nu fie.Apoi elimini painea, si apoi grasimile.
    In fiecare saptamana elimina cate ceva.
    Fa sport daca poti, eu din cauza ca am probleme cu genunchiul(ligamente rupte) nu pot sa fac deact ceva gen pilates sau exercitii ce nu-mi solicita genunchiul.Recomand si exercitiile cardio, asta daca nu ai probleme cu inima.
    La mine asta a functinat si am slabit 10 kg in 3 luni.
    Si nu uita ca organismul prin structura lui se adapteaza la orice.De aceea eu am ales ca schimbarile sa le fac treptat.Poate slabesti 1-2 kg, apoi stagnezi.Atunci e timpul sa schimbi ceva,sa mai elimini cate-o catedgorie,gen grasimi.
    Respecta cele 5 mese ale zilei si bea apa.fa-ti propriul regim.Vei stii ca functioneaza cand te vei simtii plina de energie si evident cantarul o va spune si el.
    Numai bine!

miki00
    Guest
    ELIMINI: zahar, prajeli, paine alba, mancarurile cu sos, bauturile acidulate de oric fel alcoolul, toate produsele de patiserie. Trebuie sa ai 5 mese pe zi, din care 3 mese principale si 2 gustari(de preferat fructe sau batoane cu cereala) , nu mananci nimic dupa orele 19,00 - 19,30 seara, eventual doar un fruct daca nu rezisti. Nu sari peste micul dejun niciodata, bea ceai verde si fa miscare in fiecare zi cel putin jumatate e ora,dar fa. Schimba modul in care gatesti, foloseste ulei mai putin si preferabil de masline. Introdu paste integrale, peste regulat (de cel putin 2 ori pe saptamana) gatit pe gratar sau la cuptor,carne slaba la gratar(evita carnea de porc), cereale din ovaz (pentru evitarea constipatiei), salate si fructe in fiecare zi . Daca te disciplinezi si respecti regulile le dai jos foarte repede.
    Modificata de miki00; 30.01.2013 la 09:19:41.

Floricica Nou Venita catalina1989's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2013
    Postari in forum
    9

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari