Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040

De ce in tara noastra sunt prea multi ingeri?

Va invitam sa urmariti reportajul "Prea multi ingeri", care se va difuza duminica, 11 martie, la ora 21.00, pe postul Antena 3, in cadrul emisiunii "In premiera".
    Vor fi aratate imagini...in premiera, asa cum nu au mai fost date vreodata pe posturile noastre de televiziune. Imagini care vor soca, vor revolta, vor pune oamenii pe ganduri si vor deschide, speram, minti si suflete...Doamne ajuta!

De: Organizatia E.M.M.A.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    La noi in tara rata mortalitatii in randul copiilor nascuti prematur sau cei nou-născuții la termen este foarte mare din cauza sistemului sanitar care lasa de dorit.

Am deschis aceasta tema AICI in speranta ca putem schimba ceva in bine cu cat mai multi oameni afla si se uita pe 11 martie ora 21 la TV pe Antena 3 cu atat mai bine pt noi parintii de ingeri si pt noi ca si popor.

Floricica Senior mihaelaadrian25's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    3.162
    am aflat deja despre emisiune si sigur o voi urmari.
    imi pare bine ca in aceasta tara exista cineva care sa gandeste cum sa aline putin din durerea parintilor care pierd un copil si isi dedica timpul, mintea si sufletul acestor oameni greu incercati. felicitari, Bianca Brad si Organizatiei Emma pentru ceea ce faceti!

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de mihaelaadrian25 Vezi mesajul
    am aflat deja despre emisiune si sigur o voi urmari.
    imi pare bine ca in aceasta tara exista cineva care sa gandeste cum sa aline putin din durerea parintilor care pierd un copil si isi dedica timpul, mintea si sufletul acestor oameni greu incercati. felicitari, Bianca Brad si Organizatiei Emma pentru ceea ce faceti!
    Ma bucur sa citesc o parere sincera.

Multumim din inima !

Floricica Novice nutze's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    474
    interesanta emisiune. chiar era nevoie ca cineva sa abordeze si acest subiect despre care nu se vorbeste public.raspunsul la intrebarea asta in cazul meu este indolenta doctorilor care chiar si atunci cand le duci 3 rezultate de infectie pozitiva sub nas te trateaza cu indiferenta si chiar te lasa sa ramai insarcinata. eu asa am ajuns sa fiu mamica de inger.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de nutze Vezi mesajul
    interesanta emisiune. chiar era nevoie ca cineva sa abordeze si acest subiect despre care nu se vorbeste public.raspunsul la intrebarea asta in cazul meu este indolenta doctorilor care chiar si atunci cand le duci 3 rezultate de infectie pozitiva sub nas te trateaza cu indiferenta si chiar te lasa sa ramai insarcinata. eu asa am ajuns sa fiu mamica de inger.
    Imi pare rau pt ca a trebuit sa cunosti aceasta durere si pt ca te-ai alatura noua ''Mama de inger '' din pacate sistemul nostru sanitar este asa cum este ,dar numai impreuna vom reusi sa facem lumea mai buna.

Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    474
    oare chiar vom reusi sa facem lumea mai buna?sincer la ora actuala aceasta idee (speranta) mi se pare utopica.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de nutze Vezi mesajul
    oare chiar vom reusi sa facem lumea mai buna?sincer la ora actuala aceasta idee (speranta) mi se pare utopica.
    Doar impreuna vom reusi si atat timp cat exista viata ,exista si speranta.Capul sus si fi pozitiva.

PS.iti recomand un film '' The Secret '' apoi te astept cu comentarii.

Numai bine ...esti '' Mama de inger '' esti o femeie puternica.baci

Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    474
    asa e, ai dreptate. daca noi nu suntem puternice atunci cine? :)
    o sa caut filmul, mersi de sugestie. revin cu aprecieri.

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040

Zbor lin, iubiti ingerasi!

Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Multa putere, dragi parinti!

Vizionare ...iluminatoare, dragi telespectatori!

Pentru ca este o ocazie nemaipomenita de a atrage atentia asupra ratei extrem de ridicate a mortalitatii infantile din Romania si asupra traumei prin care trec familiile indoliate, este important sa afle cat mai multa lume despre difuzarea reportajului.
    De aceea, va rog sa va anuntati prietenii, rudele, cunostintele, vecinii pe toate caile de comunicare posibile ...si poate asa, se vor schimba spre bine, mentalitatea si atitudinea societatii vizavi de trauma pierderii unui copil...

Doamne ajuta!
    Bianca Brad
    Mama unui baietel pe pamant si a unei fetite in Ceruri
    Presedinte Fondator
    Organizatia E.M.M.A.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari