Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Cum va impodobiti casa de sarbatori?

Ca in fiecare an dupa mos Nicolae in casa mea incep sa isi faca aparitia cate o beteala agatata de perdea ,cate un globulet, incat pana in Ajunul Craciunului cand impodobim bradul toata casa e pregatita de sarbatoare.Voi cum va impodobiti casa de sarbatori?

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Noi am pus deja beculete la balcon...urmeaza sa scot decoratiunile dar dupa 20 deoarece daca le pun mai devreme isi pierde farmecul imi place cand impodobesc bradul si casa sa miroasa a sarmale si cozonaci ascultand colinde asa ca...

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    In afara de brad mai pun perdea de beculete pe lungimea intregului balcon, si pe usa de la camera copiilor o decoratiune ceva cu mos Craciun, sau un . Si ghirlanda pe usa de la intrare.

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Eu am un fix cu chestia asta...pana nu este casa luna nu pun niciun fel de podoaba. Asa ca, in week-end-ul asta facem curat si apoi vor avea voie sa puna beculete la geamuri si ce mai vor copiii.
    Bradul il impodobim intotdeauna in Ajunul Craciunului si ghirlanda de pe usa tot atunci.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Eu mai intai fac curat,iar in Ajunul Craciunului,de dimineata ma apuc de mancare,mai pe seara fac bradul si impodobesc casa :)

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Nu stau sa impodobesc casa doar dupa ce fac curat...ca n-o s-o impodobesc niciodata :) Fac curat in timp,. si tot in timp mai adaug si decoratiuni.
    De Mos Nicolae am avut ciubote decorative personalizate- Decoratiuni de Mos Nicolae
    Am pus deja deasupra unei usi un aranjament cu fotografii- Fotografii decorative
    si pe masura ce decorez si pozez voi mai pune link-uri
    Bradul nostru va fi rosu cu auriu, asa va fi multa vreme de acum incolo, pentru ca avem globuri incasabile de la Ikea si arata suficient de bine ca sa nu schimbam nimic deocamdata.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Eu impodobesc bradul cu cateva zile inainte de Craciun.Tot atunci pun si o coronita la intrare , iar pe la geam la balcon o instalatie.Noi nu prea stam acasa si nu prea ma agit prea mult..
    desi sincer mi-ar place sa mai stam si aici acasa...ca noi mereu pe drumuri..dar ce sa facem daca mama sotului este dintr-o parte..mama din alta..toata lumea ne asteapta..
    vrem sa multumim pe toata lumea!

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Citat Postat de raluca28 Vezi mesajul
    Nu stau sa impodobesc casa doar dupa ce fac curat...ca n-o s-o impodobesc niciodata :) Fac curat in timp,. si tot in timp mai adaug si decoratiuni.
    De Mos Nicolae am avut ciubote decorative personalizate- Decoratiuni de Mos Nicolae
    Am pus deja deasupra unei usi un aranjament cu fotografii- Fotografii decorative
    si pe masura ce decorez si pozez voi mai pune link-uri
    Bradul nostru va fi rosu cu auriu, asa va fi multa vreme de acum incolo, pentru ca avem globuri incasabile de la Ikea si arata suficient de bine ca sa nu schimbam nimic deocamdata.
    Raluca, eu ma refer la curatenia generala(sters geamuri, batut / periat covoare, spalat perdele). Nu-ti imagina ca ramane asa pana la Craciun.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Si noi o sa impodobim anul asta casa...deja mi am achizitionat de la Kaufland un Mos Craciun si niste reni care se lipesc pe geam dar nu ii lipesc pana nu spal geamurile...azi ma apuc si eu de curatenie mai generala asa si maine cred ca o sa am de lucru...si mai am un furtun rosu pe care vreau sa il pun pe balustrada...bradul nostru va fi ecologic,adica un brad din curte pe care il vom pune intr un ghiveci mare si il vom sui cred pe masa in living sa nu ajunga Antonia la el.Mi as lua si eu o ghirlanda din aia de se pune pe usa,sper sa gasesc.Mi am achizitionat si un set de globulete noi din Real si un mos pe o sanie care are in jurul lui o instalatie frumoasa.

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Noi deja am impodobit bradul de 2 zile. :) in grecia unde locuiesc eu , de pe 1 decembrie deja impodobesc bradul si pun luminite la balcon , ce sa mai zic ca pana acum majoritatea au si bradul facut si luminite pe balcoane .. ! la noi a mai ramas azi sa punem si luminitele la balcoane ptr ca nu le gasisem si asta e treaba sotului :) am pus deja poze cu bradul :) mi am dorit un brad natural , dar sotul meu nici sa auda .. a zis k nu vrea ,de ce sa taie brad ca asa imi place mie? cica nu iubesc natura :)) ce sa ii mai zic. intradevar aici nu vad pe nimeni kre vinde brazi. decat mi a zis socrul ca un anume vasilis taie si vinde brazi :))) deci nu e invazie ca la noi :) in rest fetita mea si a gasit de lucru zi de zi .. cu bradul :-s

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Si noi ne pregatim sa impodobim casa .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari