Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Interesant Cum v-ati cunoscut sotii sau iubitii?

Fetelor ma-am gandit sa deschid topicul asta sa ne mai descretim si noi putin fruntiile
    Eu pe actualul iubit la-m cunoscut cand avea alexandra 4 luni la-m cunoscut pe un site de socializare si in tot timpul asta in relatia noastra au fost si suisuri si coborasuri e un barbat destul de dificil si sincer greu la-m cucerit si e si mai greu sa il pastrez langa mine avand in vedere ca majoritatea colegilor lui de munca sunt de fapt colege voi cum reusiti sa va mentineti relatia vie cu sotii iubitii?? :D

Floricica Cu Vechime alexbia's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2012
    Postari in forum
    5.712
    eu pe sotul meu l-am cunoscut in anglia,unde suntem si in prezent...venisem aici la un amic care imi gasise cv de munca...ne-am cunoscut pe 2.11.2009,iar pe data 3.11.2009(de ziua mea)eram deja impreuna...pe 8 martie 2010 am ramas insarcinata cu prima fetita,iar cu a doua fetita am ramas insarcinata in martie 2011...am trecut prin f multe greutati de cand suntem impreuna,dar tot impreuna am trecut peste ele...suntem amandoi niste firi f geloase dar ne intelegem extraordinar de bn...

Floricica Nou Venita gillianna's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2012
    Postari in forum
    58
    Buna si noi ne-am cunoscut cu ajutorul internetului in 2005,a m fost prieteni 2 ani pina am terminat eu facultatea in 2007 am avut nunta si in 2010 am nascut un baietel dupa care sotul meu e topit la propriu. Am noroc ca el munceste doar cu barbati, el a fost gelos fiindca eu la munca, muncesc cu barbati dar incet incet s-a obisnuit.Nu va spun ca in fiecare zi venea sa am ia de la servici. In octombrie facem 5 ani de la casatorie. Au fost si discutii si momente placute pe care incercam sa le savuram.Fericire tuturor va doresc

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Ghiocel..interesant post dar inainte de ati raspunde,de ce te chinui sa ti un barbat langa tine?iti place sa traiesti in stres (ca in orice clipa te ar putea insela/parasii)?Nu vreau sa ma bag dar cred ca tu ca si oricare alta femeie meriti sa ai un prieten inainte de toate care sa te respecte,sa te alinte sa-ti ofere stabilitate si siguranta atat tie cat si copilului chiar daca nu este al lui,asta ar fi normal daca ar exista si iubire.(parerea mea).Eu cu sotul meu ne-am cunoscut la servici-nu il suportam mereu ne certam si aveam pareri opuse...dar intr-o zi de februarie 2007 am iesit toti colegii la un concert apoi la un club si acolo am descoperit ca este cu totul altul decat ce imi lasase impresia...un barbat sarmant,cu caracter si foarteeee romantic.La plecare l-am pupat pe obraz si a doua zi fiind duminica am simtit o durere imensa in piept si abea asteptam sa-l revad sa vina luni ....De atunci in 3 luni ne-am casatorit si la fix un an si 2 zile am nascut-o pe Rebeca...si mentionez ca amandoi terminasem o relatie ,eu de 10 ani el de 9 ani...familiile noastre si acum sunt socate ca am facut pasul asa repede...dar a meritat are ochi numai pt mine,ma respecta si ma alinta si ma face sa ma simt ca o printesa zi de zi iar pe fata o adora efectiv si mi multumste pentru ea.Desii nu este un barbat sa pici pe spate dar nici urat...este un barbat care m-a cucerit si m-a facut sa ma simt femeie si mai ales IUBITA!
    Relatia noastra este mereu vie doarece mereu ne facem timp doar pt noi2,incrcam cat se poate sa ne facem surprize placute.
    Modificata de cryssa; 25.08.2012 la 10:40:56.

Floricica Novice mada10's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    eu pe sotul meu l-am cunoscut pe internet pe 10 dec 2009...pe 18dec ne-am intalnit pt prima oara si in februarie 2010 ne-am casatorit...si la noi au fost si momente bune si mai putin bune dar ne spijinim reciproc....eu nu sunt geloasa pe el ,cu toate ca la servici la el sunt majoritatea femei,pt ca am incredere in el....la inceput el era gelos dar cu timpul a vazut ca eu am ochi doar pt el....multa fericire tuturor

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Ghiocel..interesant post dar inainte de ati raspunde,de ce te chinui sa ti un barbat langa tine?iti place sa traiesti in stres (ca in orice clipa te ar putea insela/parasii)?Nu vreau sa ma bag dar cred ca tu ca si oricare alta femeie meriti sa ai un prieten inainte de toate care sa te respecte,sa te alinte sa-ti ofere stabilitate si siguranta atat tie cat si copilului chiar daca nu este al lui,asta ar fi normal daca ar exista si iubire.(parerea mea).Eu cu sotul meu ne-am cunoscut la servici-nu il suportam mereu ne certam si aveam pareri opuse...dar intr-o zi de februarie 2007 am iesit toti colegii la un concert apoi la un club si acolo am descoperit ca este cu totul altul decat ce imi lasase impresia...un barbat sarmant,cu caracter si foarteeee romantic.La plecare l-am pupat pe obraz si a doua zi fiind duminica am simtit o durere imensa in piept si abea asteptam sa-l revad sa vina luni ....De atunci in 3 luni ne-am casatorit si la fix un an si 2 zile am nascut-o pe Rebeca...si mentionez ca amandoi terminasem o relatie ,eu de 10 ani el de 9 ani...familiile noastre si acum sunt socate ca am facut pasul asa repede...dar a meritat are ochi numai pt mine,ma respecta si ma alinta si ma face sa ma simt ca o printesa zi de zi iar pe fata o adora efectiv si mi multumste pentru ea.Desii nu este un barbat sa pici pe spate dar nici urat...este un barbat care m-a cucerit si m-a facut sa ma simt femeie si mai ales IUBITA!
    Relatia noastra este mereu vie doarece mereu ne facem timp doar pt noi2,incrcam cat se poate sa ne facem surprize placute.
    Cryssa draga am mai multe motive sa iltin langa mine
    - dintre toti barbtii de pana acum el e singurul care ma respectat
    -imi iubeste si copilul si tine la mine
    - stiu ca nu ma inseala chiar daca lucreaza cu femei
    - e foarte sincer

Si ar fii mai multe... de gelos e foarte gelos si nu intodeauna are incredere in mine desi e cam nasol cu timpul petrecut impreuna ca de abia reusim seara sa ne vedem el lucreaza cate 12 ore...si nu reusim chiar seara de seara sa ne vedem...mai trebuie sa isi viziteze si copiii ...din cealalta casnicie..

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Intradevar foarte interesant topicul Ghiocel. Eu mi-am cunoscut sotul la munca si el lucreaza tot intr-un colectiv majoritar feminin , el avea o relatie de 4 ani si eu aveam una numai ca la mine nu era ceva serios intr-o seara sa oferit sa ma duca acasa desi ploua foarte tare si eu stateam destul de departe nu sa intamplat nimic in scimb la cateva zile vorbeam si eu tocmai spuneam ca vreau sa plec la mare a spus ca merge el cu mine am crezut ca glumeste a doua zi am iesit sa ne plimbam in parc la 7 dimineata mai eram si dupa tura de noapte si atunci parca am simtit ceva , ca se leaga ceva frumos intre noi , la o saptamana am plecat si la mare unde am hotarat sa ne casatorim totul sa intamplat in decurs de o saptamana si ceva si uite asa anul asta facem cinci ani si avem si un pui mic de aproape un an

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Ar fi minunat daca ar corecta cineva titlul topicului!

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de hande Vezi mesajul
    Ar fi minunat daca ar corecta cineva titlul topicului!

Hande nu am gresit intentionat am probleme cu tastatura se mai blocheaza ,,space,, si eu cum tastez repede nu am observat :) scuze

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de ghiocelul_rosu Vezi mesajul
    Hande nu am gresit intentionat am probleme cu tastatura se mai blocheaza ,,space,, si eu cum tastez repede nu am observat :) scuze
    Nu la asta m-am referit eu.Corect era sa scrii "v-ati" si nu "va-ti".Mai lipseste si o virgula.Sper ca nu te superi.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de hande Vezi mesajul
    Nu la asta m-am referit eu.Corect era sa scrii "v-ati" si nu "va-ti".Mai lipseste si o virgula.Sper ca nu te superi.

Stiu Hande nu ma supar :) asta ar trebui sa stiu inca din scoala mai greseste omuldin cand in cand :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari