Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Cum economisim bani de Craciun?

buna fetelor. iata care ar fi intrebarea mea. la ce hipermarketuri va faceti voi cumparaturilede Craciun ca sa economisiti ceva bani? adica, unde credeti voi ca sunt cele mai mici preturi pt aceleasi produse si care au cele mai bune oferte/reduceri de sezon? eu una nu prea ma pricep, caci fi-miu nu ma lasa sa fac cumparaturi in liniste. iar eu chiar mi-as dori sa mai fac ceva reduceri in bugetul alocat acestui Craciun caci nu ma dau banii afara din casa(dintr-o indemnizatie de crestere copil,e greu-si aia micsorata de Boc).

locuiesc in Constanta si cred ca se gasesc aici toate magazinele mari.

multumesc.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Noi ne facem cumparaturile la Profi pentru ca este aproape de casa. In schim ei au acum o oferta cu niste taloane cu banuti si am si eu un talon de 50 ron si imi fac reducere la cumparaturile de craciun.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    mada...cam greu cu economisitul...eu de ex azi am luat jumate de capatana de porc,o bucatica de lebar,4 carnati,o bucata de coasta de porc si slaninuta si sorici si am cheltuit 100 lei deci...si mai am multe de luat nu cred ca poti face economie in romania preturile au explodat...asa ca vom lua cate putin din fiecare

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    eu fac cumparaturi din carrefour,profi sau billa :)
    acum depinde de exemplu fiecare supermarket are reducerile lui de craciun...oricum daca vrei sa iei articole gen macelarie nu te sfatuiesc sa le cumperi din supermarket,ci de la o macelarie buna :)

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Eu am observat ca in Cora is preturile un pic mai mici decat in restul supermarcheturilor! Nu stiu daca asta se datoreaza faptului ca e nou deschs in oras sau asa e in toate orasele! Noi cumparaturi facem si din Cora, Real sau Carrefour!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Mancarea este foarte scumpa..cred ca acolo nu prea avem ce economisi..si asta tinand cont ca nu ne intindem prea mult....incercam sa avem pe masa cele traditionale si atat..
    In rest..nu avem bani de cadouri anul acesta.
    aici la noi este Mega Image..alt hypermarket nu este..asa ca eu ma multumesc cu preturile de aici..ca sa merg in oras sa le car cu maxi taxi..mai bine lipsa..
    Modificata de dami28elena11; 17.12.2011 la 08:55:46.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    noi de exemplu am fost in carrefour aseara pentruca au fost reduceri de 70la suta la brazi si la jucarii.si iam luat o frumusete de brad la 80lei,un bebelus care are functii la 30lei,si un creion fermecat cu planse la 20lei.e si copilul fericit de mos,si buzunarul meu.iar restul cumparaturilor le vom face din kaufland,care mi se pare cel mai ieftin la alimente

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Da si noi suntem multumiti de Kaufland si de Interex,Billa le are mult mai scumpe.Noi jucarii i am luat din Real din Pitesti,acolo sunt jucarii pt toate buzunarele adica i am luat o orga la 30lei,niste jucarii pt construit tot la 30lei dar si un calutz la 210 lei.Aveau o oferta daca luai produse de peste 200lei iti dadeau un voucher de 20lei si ne au dat 2astfel de vouchere si i am mai luat lui ala mic al lui nasu un set cu masinute de curse.Cu calutzul am cam luat teapa ca am vazut si la noi in oras cu vreo 60lei mai ieftin.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Mada ce spui este perfect adevarat dintr-o indemnizatie de crestere a copilului este destul de greu (si eu sunt in aceeasi situatie)sa si cumperi sa faci si economii.Noi cumparaturile le facem la un hypermarket aflat la vreo 20km de noi,cat despre cadouri cred ca anul asta or sa fie foooarte subtirele!

mada_lyna
    Guest
    am fost si eu aseara carrefour sa iau cadou pt copilutz caci am auzit reclama aia cu rducere de 70%.vax. aveau red.asta la niste jucarii chicco ,care initial erau 269 lei(parca) si acum in jur de 70 lei. in rest,ce am gasit noi la ora 18 ,erau numai porcarii pe care daka le cauti in alte mag.sau chia la ei (dar nu in preajma sarbatorilor) le gasim la acelasi pret. o masinuta metalica era 24 lei(era destul de mica-probabil 20 cm) ,un banc de "spalat masinutze" 45 lei-asta merita dar avea niste masinutze micute rau si piese la fel,dar nu l-am luat ca mi-era teama sa nu le inghita zurli al meu. despre podoabe pom nu stiu ca eu am mai mult decat suficiente.
    cat despre carne,e mai scumpa in hipermarket decat la macelarie.
    eu n-am prea fost la Cora(caci la noi e asssaaa inghesuit)si nici la mega image.

mada_lyna
    Guest
    economii sigur nu prea putem face. dar ma gandeam ca cineva care e in tema si stie magazinele astea mari , stie si care e cel mai profitabil super(hiper)market ca sa mergem acolo
    vad ca au si reclame la diverse reduceri,dar dak sunt minciunele-gogonele? vb sotului meu: astea sunt doar stategii,ca realitati sigur nu.tot lor le umplem conturile.
    spor la cumparaturi!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari