Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Cum ati gasit locul de munca ?

Buna mamicilor.
    vreau sa imi spuneti si mie cum ati gasit locul de munca unde lucrati..sau ati lucrat inainte sa aveti bebe
    sunt multe posibilitati..rasfoind un ziar..sincer ma dezgusta..80 % din anunturi sunt pt video chat...
    pe internet ..sunt cateva site-uri de recrutare..dar acolo sunt slabe sansele..sunt anunturi care au cate 200-300 de aplicatii..si ele sunt valabile 1 luna..poate firma respectiva deja si-a gasit..nici nu-i mai intereseaza sutele de CV-uri..care se aplica...

ati apelat la cunostiinte? nu ma refer sa va ajute sa va angajati..ci sa va spuna ca exista in locul x job nou acolo...cred ca asta conteaza mult.
    va rog sa ma ajutati..

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Depinde ce vrei...
    Accepti orice sau vrei ceva anume?!
    In cazul tau Afro ai optiunea de-a cauta intr-un oras mare loc de munca (deci mai multe posibilitati).
    Si cumpara ziarele care trebuie Zambesc, pentru ca matinalii Razvan si Dani intr-o dimineata la emisiunea lor chiar de asemenea anunturi radeau.

*Eu mi-am gasit actualul serviciu la 'fortele de munca', faceam vizite in fiecare saptamana acolo sa vad noutatile.
    Modificata de Cristelaa; 07.11.2011 la 14:06:37.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    sincer? batand din usa in usa si lasand curriculum... :))

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    Nu te supara pe mine..dar eu nu sunt de acord cu asa ceva..parca as cersi un loc de munca

Cristina astia de la fortele de munca ofera minim pe economie..stiu ca orice serviciu e bun...dar nu in orice conditii
    Modificata de dami28elena11; 07.11.2011 la 19:27:37.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Nu vreau sa creez polemici..eu doar vreau sa va intreb cum ati gasit voi locul de munca
    cat de mult ati cautat..si de unde ati stiut de acel post?

Eu aici nu vreau sa dezbat cazul meu..vreau sa vorbim la general..fiecare cu experienta proprie despre cum si-a gasit locul de munca.
    Modificata de dami28elena11; 07.11.2011 la 19:27:01.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Tocmai de ziarele serioase vreau sa-mi spuneti
    eu doar anuntul telefonic..anuntul de la A la Z si romania libera am rasfoit..dar....slab..foarte slab..si sunt sute de anunturi de acel gen..cu video chat..si multe alte anunturi care sincer..nu comentez..

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de dami28elena11 Vezi mesajul
    Cristina astia de la fortele de munca ofera minim pe economie..stiu ca orice serviciu e bun...dar nu in orice conditii
    Pai nu fortele de munca ofera salariul, sunt mai multe firme ce ofera joburi si tu alegi din lista ce-ti convine. Te duci la interviu, asta in cazul in care esti chemat(a) si daca iti convine locul de munca si salariul te duci, daca nu, nu.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Scuze ca m-am exprimat gresit
    am vrut sa spun ca firmele care au anunturile acolo la fortele de munca..ofera salarii mici ...

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    Bravo tie!As face la fel daca as avea nevoie de un loc de munca.La ce vremuri traim chiar cred ca-i ultima sansa de a gasi un loc de munca.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de dami28elena11 Vezi mesajul
    Nu te supara pe mine..dar eu nu sunt de acord cu asa ceva..parca as cersi un loc de munca

Probabil inca nu esti constransa de lipsa unui job,de aceea consideri modul expus mai sus o forma de cersetorie.Atata timp cat inca iti permiti sa stai acasa fara sa lucrezi e foarte normal sa ai pretentii asupra salariului,programului,modului in care iti gasesti de lucru,etc.Dar mai exista o alta categorie de oameni,cei intr-adevar disperati care ar face orice pt un salariu,fie el cat de mic.La criza care bantuie Romania e greu de spus cand se vor mai gasi slujbe bine platite si conditii decente de munca.

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Eu pana acum am avut 3 locuri de munca:
    - pe primul l-am gasit batand din usa in usa si lasand CV-ul, vb lui snowdance si nu m-am simtit deloc cersetoare si nici salariul nu a fost mic!
    - pe al-2-lea din ziar: am sunat, am intrebat, m-au chemat la interviu cu cv-ul la purtator si m-au acceptat;
    - iar pe al-3-lea de la o prietena: lucra in aceeasi cladire unde era si firma unde m-am angajat eu; a aflat , stia ca eu imi caut, m-a sunat, am venit cu cv-ul la mine, m-au intervievat si m-au oprit.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari