Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Criticile adresate copilului tau. Cum reactionezi?

Pana acum nu am fost in aceasta ipostaza insa sincer nu stiu cum as reactiona...Stiu ca in general criticile daca sunt constructive sunt bune insa cred ca si astea trebuie sa fie cu masura un copil criticat toata ziua, sau criticat prea dur nu cred ca iese ceva bun sau constructiv....

Vi s-a intamplat vreodata sa va fie criticat copilul de fata cu voi? Cum ati reactionat?

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Nu mi s-a intamplat ca al meu e mititel si nu a deranjat pe nimeni pana acum!Dar nu as permite nimanui sa imi critice/certe copilul,daca are ceva de comentat sa vina la mine,ca eu sunt responbala pt educatia lui!Daca as considera ca persoana respectiva are dreptate l-as critica eu,daca nu are dreptate !
    Sunt foarte multi parinti care nu isi educa copiii dar au grija sa ii critice pe ai altora pt orice prostie!Eu am o cunostinta care are o copila total needucata:la iarba verde a facut pipi langa masa(are 9ani)iar maica-sa nu i-a zis nimic(pe langa multe altele,e chiar scarboasa:scuipa mancarea din gura dupa ce o mesteca...),in schimb cand un alt copil a lovit-o din greseala cu mingea a inceput sa urle si sa spuna ca nu e bine educat de parinti!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari