Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

CONCURS: Prima amintire Disney

De la 1 iunie, Playhouse Disney devine Disney Junior. Aici incepe magia!

Incepand cu 1 iunie, la Disney Junior personajele tale preferate au chef de joaca in cele mai noi episoade din Clubul lui Mickey Mouse, Manny Iscusitul sau Agentul Special Oso. In plus, la Disney Junior vei avea parte de aventuri cu pirati in cel mai nou serial de animatie pentru copii Jake si Piratii din Tara de Nicaieri.

Prin mixul de programe de desene animate si actiune live, Disney Junior incurajeaza invatarea prin joc, de la primele notiuni in domeniul matematicii si limbilor straine, la stiluri de viata sanatoasa, cu accent pe dezvoltarea sociala si emotionala. Retraieste copilaria incurajandu-ti copii sa rada, sa cante, sa danseze si, mai presus de toate – sa invete.

Urmareste programele pentru intreaga familie de la Disney Junior in fiecare zi de la 14:00 la Disney Channel si retraieste prima ta amintire Disney!

Pentru program si videoclipuri in exclusivitate puteti vizita www.disney.ro/disneychannel.

Cu siguranta iti aduci aminte cu placere de prima poveste magica, primul cantec alaturi de personajele preferate sau primul suspin cand aventurile eroului preferat nu pareau a avea un final fericit!

Povesteste-ne care este prima ta amintire/experienta care te leaga de Disney si pe care ai vrea sa o oferi si copilul tau si ai sansa de a castiga electrocasnice Disney pentru dimineti magice in familie!

Ne vom bucura sa citim povestile voastre pe larg, sa ne spuneti poate despre contextul in care ati luat contact prima daca cu lumea Disney, cum vi s-a parut, ce s-a intamplat apoi?

Mai departe, dupa ce ne povestiti prima voastra amintire Disney, va provocam sa ne impartasiti ce anume faceti pentru a oferi si micutilor vostri experiente de neuitat in lumea Disney!

Spor la povestit si sa fiti inspirate!

Prima amintire Disney

Descopera calitatile comune ale copilului tau cu personajele Disney

Premii:
    • 1 sanvis maker Disney;
    • 1 prajitor de paine Disney;
    • o colectie de DVD-uri Disney.
    Succes!

Perioada de participare: 9 iunie 2011 - 10 iulie 2011

Floricica Nou Venita luminita.anghel's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.06.2011
    Postari in forum
    1
    Prima mea amintire Disney este una magica, pentru ca aceasta companie a creat experiente magice pentru toate generatiile.

Sunt nostalgica aducandu-mi aminte de acele momente si mi-am dorit intotdeauna sa retraiesc senzatia cu baiatul meu.

Primul meu contact a fost printr-o carte de povesti cu Mickey Mouse, primita de la tatal meu. Am intrat astfel, intr-un club select care avea acces la acea vreme la astfel de lucruri.

Ca parinte, poti avea mereu incredere ca Disney va crea cele mai bune experiente pentru copii si intreaga familie. Disney inseamna pentru mine arta de a spune povesti, de a te transporta intr-o lume magica, perfecta, la care toti visam. Toate povestile lor au o morala, invatandu-i pe cei mici care este alegerea buna in viata, iar amintirile si ceea ce inveti din ele raman cu tine toata viata.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de luminita.anghel Vezi mesajul
    Disney inseamna pentru mine arta de a spune povesti, de a te transporta intr-o lume magica, perfecta, la care toti visam. Toate povestile lor au o morala, invatandu-i pe cei mici care este alegerea buna in viata, iar amintirile si ceea ce inveti din ele raman cu tine toata viata.
    Asa vad si eu tot ceea ce inseamana Disney si in plus pentru mine Disney alaturi de personajele celebre inseamana si o parte din copilaria mea iar copilaria...este una dintre cele mai frumoase perioade din viata mea.
    Imi amintesc si acum cu mare drag deselene Disney, de Mickey Mouse, de Donald cu vocea lui haioasa, de simpatica Minnie Mouse si trebuie sa recunosc ca si acum imi face placere sa mai urmaresc cate un episod alaturi de Edi

Floricica Nou Venita danutzasibiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2011
    Postari in forum
    233
    Consider ca Disney reprezinta o punte de legatura intre lumea magica a copilariei si viata de adult.Cu alte cuvinte, povestile si personajele create ne ajuta pe noi,adultii,sa exprimam si sa transmitem copiilor nostri povetele,invataturile si sfaturile intr-o limba cunoscuta si iubita de copii:cea a povestilor!
    Imi aduc aminte din copilarie cum mama,de cate ori nu voiam sa mananc singura,imi dadea mancare cu lingurita si imi spunea povestea lui Bambi.Intotdeauna ma impresiona povestea puiului de caprioara si ascultam cu placere si mancam tot din farfurie.Putea sa imi spuna povestea de 10 ori pe zi, ca tot nu ma saturam sa o ascult.Cand a aparut pe dvd,l-am cumparat si vizionand desenele Bambi,mi-am adus cu nostalgie aminte de anii dulci ai copilariei.
    Acum,fetita mea,desi are doar 11 luni,priveste cu placere desenele animate Disney si cel mai mult ii plac cele cu elefantelul Dumbo:este asa de mic si jucaus precum ea!
    Multumim Disney ca a creat aceste povesti minunate care ne ajuta sa innobilam lumea minunata si pura a copilariei!

Floricica Nou Venita butkovics's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2011
    Postari in forum
    43
    Eu i-mi amintesc cu maare drag de fiecare episod din desenele animate Disney fiind foarte tanara nu aveam cum sa le uit.Trebuie sa recunosc ca nu am avit nimic de genu: jucarii,carti sau alte obiecte cu minunatele personaje Disney pt ca parintii nu si-au putut permite dar sunt sigura ca fetita mea va avea tot ce eu nu am avut si va face cunostinta cat mai curand cu Miky si Minnie Mouse si va urmari cu atentie desenele de pe Disney Chanel si sigur va fi la fel de incantata ca si mine.va pup

Floricica Nou Venita alelove's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    4
    Prima mea amintire Disney are legatura cu carticica Bambi, care m-a incantat de la prima vedere, tin minte ca mama imi citea si eu eram profund impresionata de povestea care mi se derula in fata ochilor, prin intermediul desenelor din carte. Imi doresc din tot sufletul ca magia Disney sa o acapareze si pe fetita mea, asa cum s-a intamplat si in cazul meu.

Floricica Nou Venita adaluci's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    4
    Prima mea amintire Disney este cea cu Mickey Mouse si carticica de povesti pe care nu voiam nicicum sa o las din mana. Tin minte ca am primit-o cadou de ziua mea si m-am bucurat nespus, fiind nedespartita de ea mult timp. Doresc sa-i transmit si fetitei mele dragostea si pasiunea pentru citit si povesti, prin intermediul povestilor Disney.

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    prima mea amintire Disney... Eram copil si ca orice copil imi dorea jucarii...numai ca pe vemea aceea se gaseau destul de greu jucarii "de firma". Au reusit parintii mei sa ne ofere (mie si fratelui meu) pe cand aveam eu vreo 7-8 anisori, un Mickey Mouse care trebuia sa il pui in miscare invartid de o cheita. Nu am sa uit niciodata acele clipe, cat de fericiti eram sa-l avem pe Mickey partener de joaca.
    Si acum, cand sunt "om mare" ma bucur enorm cand vad ca le place mult copiilor mei sa se uite la aceste desene! Anemonei in special ii place Mickey Mouse Club House!

Floricica Nou Venita crisgutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2008
    Postari in forum
    6
    Prima mea amintire cu personajele Disney este de la TV. Stiu ca era sambata sau duminica si asteptam cu sufletul la gura sa vina Mickey . Ma fascina vocea si cantecelele vesele din episoade.Jucarii nu am avut, nu pentru ca parintii nu-si permiteau , ci pentru ca nu gaseam. Oricum in copilarie aveam o papusa sau doua ...si cam atat....

Floricica Nou Venita Apache2605's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2011
    Postari in forum
    179
    Frumoase timpuri mai erau cand asteptam nerabdatoare noi episoade din Mickey Mouse, Donald... si multe altele... amintirile mi-au ramas de la tv, de la desene... jucarii cu personaje disney nu am avut in copilarie ci mai recent primite de la sotul meu...

Floricica Nou Venita pusoaica's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2011
    Postari in forum
    10
    Imi aduc aminte cu mare placere povestea lui Bamby acel pui de caproara pe care doream cu disperare la un moment dat(de fiecare data cand urmaream filmul aveam aceeasi dorinta) doream sa-l iau acasa sa-l protejez filmul cu Alba ca Zapada...Cartea Junglei...abia astept sa rememorez aceste amintiri....asteptam un nou membru si cu siguranta fetita mea de 9 ani imi v-a fi de maaare ajutor!@

+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari