Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Nelamurit Colet prin Posta Romana

Mamici, vreau si eu sa fac niste comenzi de pe niste siteuri si ma blochez la modul de transport.
    Le-as vrea prin Posta ca e mai ieftin, dar nu stiu cum se procedeaza. Eu am adresa din buletin la mama, si eu stau in chirie si nu am de gand sa calc pe acolo.

Cum se procedeaza in cazul asta ? E prima oara cand imi comand ceva de pe internet !

URGENT !
    Modificata de Mamiii.lui.Maxiii; 12.07.2013 la 12:39:07.

Floricica Nou Venita rebelutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2013
    Postari in forum
    23
    Eu am facut comanda prin net la carticele ptr bebe de la disney.In acel formular am scris adresa unde locuiesc acum, desi in buletin am alta adresa,cand mi-a venit coletul dupa 3 sapt buletinul mi-a fost cerut doar ptr confirmarea persoanei.Asa ca poti face fara grija comanda doar sa completezi datele unde locuiesti tu acum si totul e ok.Sper sa reusesti!

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Ii intereseaza doar adresa de livrare. Si ca ai buletin :) nimic mai mult. Comanda-ti linistita pe adresa la care stai in prezent.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    mie nu-mi da coletele de la posta doar cu buletinul pentru ca nu am adresa la care locuiesc. Ma duc mereu cu contractul de vanzare-cumparare. Poate ca depinde de operatoarele de la posta, dar eu asa procedez

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Daca ai flotant nu ai nicio problema cu Posta Romana.

Floricica Nou Venita claudiagradinaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    26
    in craiova eu comand pe adresa de firma, dar pe numele meu ca persoana fizica si la posta imi cer imputernicire de la firma ca sa pot ridica coletul venit cu awb pe numele meu ca nu bate adresa din CI cu cea de pe awb
    poate in alte localitati sunt mai maleabili

Floricica Nou Venita cristinap's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2009
    Postari in forum
    39
    Adresa din buletin nu coincide cu cea la care locuiesc. Am norocul sa ma cunoasca doamnele de la posta. Nu am avut decat o singura data problema cu necorespunderea intre adresa de livrare si cea din buletin, dar s-a rezolvat pana la urma (a intervenit o angajata de la Posat care ma cunostea). Uneori, nici nu se mai uita pe buletin, imi da numai sa competez datele personale.

Floricica Nou Venita ralucanaturista's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2010
    Postari in forum
    60
    NU risca cu posta romana sa nu iti coincida datele din buletin cu cele de pe comanda. Iti spune o persoana patita!Fetele care si-au putut ridica coletele au avut noroc sau, dupa cum singure spun: "ma cunosteau doamnele de la posta", "au fost dragute cele de la ghisue".... Pe mine nu ma cunosteau si nici nu au fost dragute, drept care am alergat dupa pachetul ala de mi-a venit rau (a fost trimis inapoi si tot asa...)
    La curier platesti mai mult (nu neaparat mult mai mult, depinde de curier), dar iti vine la usa si esti sigura ca: iti da coletul, nu se rasteste nimeni la tine, nu stai doua ore la ghiseu ca sa afli cand tocmai ti-a venit randul ca doamna de la ghiseu are de facut niste "borderouri" si isi va relua activitatea dupa jumatate de ora, si...iti mai pot povesti o multime de situatii la fel de neplacute.
    Enjoy your shopping!

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Mda. Controversata situatie. Pff, cel trimis prin curier a ajuns a doua zi . Totul a fost ok.
    Maine ar trebui sa ajunga la Posta si celalalt pachet. Insa cum viata e plina de neprevazut, am ramas in casa chiar numai cu banii pentru pachet. Si nu mai am nici un leu in plus. Ce se poate intampla daca nu ridic pachetul, inafara de faptul ca vor fi trimise inapoi ? Am trimis measaj expeditorului si mi-am cerut scuze, am explicat situatia. Credeti ca se poate intampla ceva mai "grav" ?

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    coletul se face retur si cam atat se poate intampla!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari