Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cele mai populare

Dragelor si dragilor (ca sa nu neglijam putinii tatici aflati printre noi ),

Deschid acest topic pentru a va tine la curent, saptamanal, cu zonele cele mai populare din site in saptamana precedenta. Va invit sa le accesati, sa va dati cu parerea, si sa discutam pe marginea subiectelor abordate. Eu voi veni in fiecare zi de luni cu 5 link-uri noi. Poate sunt zone din site pe care le stiti deja, altele pe care le veti descoperi in acest fel si va vor fi de folos.

Asadar, sa incepem:

Pe locul intai saptamana trecuta (si multe alte saptamani la rand) s-a pozitionat Calendarul de sarcina in imagini. Un tool deosebit de util pentru viitoarele mamici, care pot vedea cam cum arata bebelusul din burtica in fiecare saptamana de sarcina.

Acesta este urmat indeaproape de locul 2 - Calendarul chinezesc pentru aflarea sexului copilului - sa nu uitam ca acest calculator este facut pentru distractia voastra si nu trebuie sa il luati ca pe o garantie a corectitudinii.

Onorabilul loc 3 este ocupat de Calculatorul de nume norocoase. Din nou va invit sa va distrati afland cat de norocoase sunt numele voastre si ale copiilor.

Pe locul 4 gasim pe nimeni altul decat Homepage-ul Copilul.ro.

Si in final pe locul 5 avem Calculatorul de fertilitate. Este la fel de util atat pentru acelea dintre voi care va doriti un copil, cat si pentru cele care folosesc metoda calendarului pentru a evita o sarcina.

Care-i pagina voastra preferata?

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    eu as putea spune ca principala pagina pentru mine...mult tmp a fost cea acre acum se afla pe locul 5....asta pana am vazut am trecut la pagina care acum este nr 1...apoi cea cu numarul 2.....nu am fost foarte interesata de un nume care are mai mult nocorc, sau care o semnificatie anume, am accesat pagina doar pentru informare....eram nehotarati la un nume si astfel ne-am hotarat mai usor!in momemtul de fata...tot ce insemana copil1-2-3 ani ma intereseaza si accesez tot ce are legatura cu cel mic!

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Pagina mea preferata e forumul :)) Ma amuza chestia cu calendarul chinezesc si eu am facut nu stiu cate calcule din astea cand eram pe la inceputul sarcinii. Cele mai multe rezultate erau pentru baiat. Si cand colo, ce sa vezi, am fata.

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Bine v-am regasit!
    Ma bucur ca v-a placut topul anterior si revin cu link-uri noi pentru saptamana care tocmai s-a incheiat (13-19 mai 2013). O declaram saptamana gravidutelor, veti intelege de ce dupa ce urmariti topul :

1. Calculator data nasterii - folosindu-l, vei afla care este data probabila a nasterii in functie de data ultimei menstruatii.

2. Calculator sarcina - tot un tool pentru gravide, care iti spune cand ar trebui sa-ti faci cele mai importante analize si ecografii, cate saptamani de sarcina ai acum, cate vei avea la o anumita data, pe care o poti selecta si multe alte informatii utile.

3. Sarcina pe saptamani - cand esti insarcinata iti doresti sa stii ce se intampla in burtica ta in fiecare saptamana. Aici poti afla ce se intampla cu corpul tau si cum se dezvolta bebelusul din burtica.

4. Sarcina, totul despre sarcina - nu cred ca mai are nevoie de nicio prezentare: informatii complete pentru gravide si viitori tatici, despre sarcina, burtica si bebelusul care urmeaza sa vina in familia voastra.

5. Planse de colorat pentru copii - in sfarsit o pagina pentru toata lumea. Stiam deja ca micutilor le place sa coloreze, poate in viitorul apropiat vom afla si care dintre categoriile de planse va plac cel mai mult.

Voua ce pagini v-au atras atentia in mod deosebit saptamana trecuta pe site?

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Saptamana 20-26 mai

Stiu ca am ramas in urma cu popularele, dar credeti-ma ca am avut un motiv intemeiat. Parte dintre voi stiti despre ce este vorba. Dar gata cu distractia si sa ne intoarcem la ale noastre.

1. Poezii de 1 iunie, ziua copilului - Cum altfel in saptamana dinainte de Ziua Copilului?

2. Poezii pentru copii de 1 iunie - Subiectul este similar celui anterior, dar prezentat in alta forma.

3. Poezii de vara - Odata cu 1 iunie incepe si vara calendaristica, deci poeziile de vara isi fac locul lejer printre preferintele noastre si ale celor mici. Care-i preferata voastra?

4. Nume baieti - Am intrat in taramul numelor de copii, iar baietii pare ca detroneaza fetele in top.

5. Nume fete - Ultimele, dar nu cele din urma, numele de fete au fost foarte cautate in saptamana de care va vorbeam. Voi ati cautat semnificatia numelor copiilor vostri?

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cele mai populare pagini din site in saptamana 27 mai - 2 iunie 2013

Inca o saptamana sub patronajul veseliei de Ziua Copilului!

1. 1 iunie, ziua copilului - Categoria din site dedicata acestei sarbatori a copilariei chiar a avut multe accesari. Nu uitati ca multe dintre activitatile si ideile de aici pot fi puse in aplicare in orice alta zi din an!

2. Poezii - Si pentru 1 Iunie, si pentru ca se apropie sfarsitul de an scolar, de gradinita sau cresa, categoria de poezii pentru copii mari si mici a fost in topul preferintelor utilizatorilor nostri saptamana trecuta.

3. Cantece pentru copii de 1 iunie - Mai au nevoie de vreo prezentare?

4. Nume copii - Daca in saptamana anterioara preferintele s-au impartit in nume de fete si nume de baieti, acum s-au cautat de toate!

5. Cantece de 1 iunie, ziua copilului - Aceeasi Marie, cu alta palarie.

Pana saptamana viitoare, astept sa-mi mai povestiti ce pagini din site va plac voua foarte mult si care va sunt de cel mai mare folos!

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cele mai populare pagini din site in saptamana 3-9 iunie 2013

O noua saptamana, un nou top! In sfarsit a venit randul forumului sa fie pe primul loc!

1. Forum Copilul.ro
    2. Poezii pentru scoala - la sfarsit de an scolar.

3. Poezii pentru gradinita - si sfarsit de an de gradi.

4. Calculatoare - care-i preferatul vostru?

5. Calculator de greutate in sarcina - gravidutele preocupate de greutate.

Ce credeti ca va fi in top saptamana viitoare?

Floricica Nou Venita dorothy's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    35
    Ce tare! Imi place subiectul asta. Urmarindu-l am observat ca sunt pagini din site pe care nu le stiam. Calendarul de sarcina in imagini, de exemplu.

Imi place ideea de a sti care sunt cele mai populare pagini din site si sa stiu ca am contibuit si eu la asta. Pentru ca in jurul zilei de 1 Iunie si eu am cautat o multime de planse, poezii si cantecele pe site.

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Saptamana 10-16 iunie

Iata si topul saptamanii trecute:

1. Ultimele discutii din forum - Ultimele subiecte discutate in forumul Copilul.ro au fost cele mai cautate saptamana trecuta. Aceasta este pagina in care puteti intra oricand pentru a afla subiectele fierbinti ale momentului.

2. Filme pentru copii, filme de animatie, filme educativ-artistice - Fie ca vrei sa mergi la cinema si nu stii ce film sa alegi, fie ca vrei sa cumperi un DVD cu un film pentru copii, in aceasta pagina vei gasi mereu informatii despre filmele mai noi sau mai vechi, dedicate celor mici.

3. Bebelusi - Categoria cu articole despre primul an din viata copilului a fost in topul vizitelor utilizatorilor nostri saptamana trecuta. Afla si tu informatii despre cresterea si ingrijirea bebelusului.

4. Top 10 alimente care-ti fac copilul fericit - Este articolul care a dat titlul newsletter-ului Copilul.ro de saptamana trecuta. Se pare ca a fost placut, iubit, apreciat si viralizat astfel incat sa ajunga in top. Ma bucur mult ca v-a placut, iar daca nu sunteti inca abonati la newsletter-ul Copilul.ro, o puteti face din pagina: Abonare newsletter Copilul.ro.

5. Sexul copilului - Alegerea sexului copilului se pare ca este un subiect de interes pentru viitorii parinti. Fie ca-ti doresti o fetita, fie ca un baietel este dorinta ta, in aceasta categorie vei gasi semnele de sarcina care iti indica sexul copilului, dar si metode prin care poti incerca sa aduci pe lume copilul cu sexul dorit de tine.

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cele mai populare - saptamana 17-23 iunie 2013

Curiosi de topul saptamanii trecute?

1. 7 alimente care cresc imunitatea copiilor - articolul care a dat titlul newsletter-ului.

2. Saptamana 2 de sarcina (ovulatia si fecundarea) - pentru a sti cum se formeaza bebe in burtica ta.

3. Copii 1-2 ani - de interes pentru mamicile care au trecut de varsta bebelusiei alaturi de puii lor.

4. Obiceiuri si traditii la botez - pentru mamici, nasici si moase.

5. Afla culoarea ochilor bebelusului tau - calculator pentru parinti curiosi.

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cele mai populare in saptamana 24-30 iunie 2013

Se pare ca a venit vremea articolelor sa fie in topul preferintelor voastre. Saptamana trecuta, in afara unei singure categorii care ocupa primul loc in top, acesta a fost populat doar de pagini cu detalii interesante pentru voi.

1. Calcul sarcina - Categoria despre care va spuneam. Aici am adunat articole care va invata cum se calculeaza varsta sarcinii, ca sa va dati seama cat mai bine in ce saptamana de evolutie a bebelusului vostru din burtica va aflati.

2. 4 semne ca esti un parinte prea permisiv - articolul care a dat titlul newsletter-ului de saptamana trecuta, si se pare ca v-a placut.

3. Greutatea si inaltimea copilului de la nastere pana la 8 ani - Un grafic inclus intr-un articol, de folos tuturor parintilor.

4. Saptamana 27 de sarcina - Vazand acest articol in top nu pot decat sa presupun ca avem multe gravidute printre noi care au aproximativ aceeasi varsta de sarcina. Frumos, nu?

5. Dupa cat timp se poate identifica sarcina la ecograf? - Un articol din seria raspunsurilor de la ginecolog. Puteti vedea toate intrebarile despre sarcina si raspunsurile ginecologului in pagina Intrebari sarcina.

As fi curioasa sa-mi prezentati si un top al vostru, personal, al paginilor din site-ul nostru. Ce pagini accesati voi cel mai des sau care vi se par cele mai interesante si utile?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari