Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cel mai frumos cuvant

M-am revoltat putin citind ca cel mai frumos cuvant din lume a fost desemnat "amore" - echivalentul in italiana pentru "dragoste". Revolta mea a venit din faptul ca Societatea italiana Dante Alighieri a ales cuvantul...

Eu stiu unul mult mai frumos si unic in lume. Este vorba de "dor". Mi se pare atat de cald si frumos si sincer...

Pe locul al doilea in topul italienilor se situa cuvantul "mama", nu inteleg de ce nu l-au ales pe acesta drept cel mai frumos.

Voua ce cuvant vi se pare cel mai frumos?

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    De cand am bebele..clar MAMA ! Urmat de Te iubesc! Chiar daca sunt doua cuvinte.

Le-as asculta la nesfarsit fara sa ma satur.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de kiddo Vezi mesajul
    M-am revoltat putin citind ca cel mai frumos cuvant din lume a fost desemnat "amore" - echivalentul in italiana pentru "dragoste". Revolta mea a venit din faptul ca Societatea italiana Dante Alighieri a ales cuvantul...

Eu stiu unul mult mai frumos si unic in lume. Este vorba de "dor". Mi se pare atat de cald si frumos si sincer...

Pe locul al doilea in topul italienilor se situa cuvantul "mama", nu inteleg de ce nu l-au ales pe acesta drept cel mai frumos.

Voua ce cuvant vi se pare cel mai frumos?
    Venind de la fiicamea cele mei frumoase sunt :

Te iubesc mami tare tare si Noapte buna mami

de interes general pentru mine sunt cuvintele ,,incredere,, sinceritate ,,prietenie,,

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    "mama" este cel mai frumos cuvant ! e suav, dragastos, si a cuprins in el toata iubirea din lume!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Categoric si pentru mine cel mai minunat cuvant este "MAMA".ce poate fi mai frumos decat sa iti auzi copilul strigandu-te mama?Desigur ca urmeaza si alte cuvinte de dragoste pe care mi le v-a spune.Abia astept!:)

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Mama, iubire, dor... cam in aceasta ordine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari