Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642

Cea mai frumoasa amintire din copilarie

Copilaria pentru mine a fost cea mai frumoasa perioada a vietii, cea mai fericita. "Copilaria este inima tuturor varstelor" dupa cum spunea Blaga.

Sigur...... cu totii avem amintiri Ce spuneti despre cele din copilarie? Care este cea mai frumoasa amintire pe care o aveti?

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Si eu am avut o copilarie minunata. Am o multime de amintiri de atunci... pastrez in suflet imaginea bunicilor, zilele petrecute la tara, mirosul de iarba, florile din curte, fluturii dupa care alergam ca nebuna, nucii din fata casei, ciripitul pasarilor... multe multe amintiri. Dar daca ar fi sa aleg sa retraiesc un singur lucru din copilarie, ar fi o seara in care sa dorm cu bunicul si sa imi mai spuna macar o poveste...

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Cea mai frumoasa amintire din copilaria mea este legata de libraria de la coltul strazii....stateam ore intregi printre carti, rasfoindu-le, pipaindu-le, si cu mare drag imi amintesc cum puneam banut langa banut sa imi cumpar o carte pe care mi-o doream mult:)

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Copilaria mea toata este o amintire frumoasa,dar am pretuit in mod special serile cand bunica,Dumnezeu s-o odihneasca ne povestea din viata ei,toate imi pareau basme,avea un talent extraordinar sa faca dintr-o simpla intamplare o poveste in toata regula.Acum ca nu mai este, imi aduc aminte cu placere de tot,dar ca sa revin la subiect,serile in care stateam pana tarziu cu prietenii nu le-as da pentru nimic in lume,ciresele furate de la vecini aveau un gust fantastic cu toate ca erau aproape crude,cartofii copti in jar,porumbul si el,,imprumutat"de la vecini(aveam si noi ,dar parca era mai gustos cel furat),prieteniile, care tin si la ora actuala, chiar daca suntem toti imprastiati prin lume,astea sunt cele mai,, cool"amintiri ale mele!Musette fain subiect,pe gustul meu!

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Eu am multe amintiri frumoase..si-mi vine tare greu sa aleg! Cel mai mult mi-a placut perioada Craciunului...casa plina, brad impodobit, miros de cozonac,turta dulce. Cred ca nimic in ochii mei de atunci nu parea mai frumos si mai pur decat acele clipe pe care le asteptam un an intreg..sa-l revad pe Mos Craciun, sa-i revad pe bunicii dragi (care stateau la tara si noi vacantele le petreceam mai mult la fratii mamei in Germania),sa ies la sanius. Sunt amintiri care raman intiparite si oricat ai vrea sa le stergi nu poti...sincer sa va spun tare mi-as dori sa mai fiu din nou copil!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    OOO am fff multe dar una ma macina si acum,tata ma ducea zilnic la cofetaria de la parcul circului si imi lua profiterol doamneeeeeeeeee ce gust divin avea si ce frumos petreceam timpul cu tata discutand despre fff multe lucruri interesante ))))))

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    cred ca toti avem amintiri frumoase legate de copilarie si eu mi-as dori cu ardoare macar o zi sa mai fiu copil,ar fi cea mai scurta si mai plina zi dar timpul nu iarta, daca ar fi sa imi amintesc ceva copilaria mea imi este dor de duminicile mele impreuna cu parintii si fratii(iarba verde,pescuit,la baie)dar cea mai amuzanta amintire pe care nu o sa o uit niciodata e atunci cand am mers impreuna cu tatal meu la magazin(el ma ducea pe bicicleta)era foarte multa lume la rand si am asteptat vreo 15 min iar intamplarea a facut ca tatal meu sa ma uite acolo,a ajuns acasa iar mami l-a intrebat unde e fetita...eu il asteptam cumintica in fata magazinului a venit cat a putut de repede dupa mine si m-a luat in brate si m-a pupat si in ziua de de astazi radem imi spune cate o data ca daca nu-l ascult ma lasa la magazin

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Cand m-a plimbat bunicul cu sania trasa de cal. Venisem numai pentru o zi, iar bunicul a vrut sa-mi ofere ceva special. Si a facut-o. Love forever!

Floricica Nou Venita Alecsa16's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    2
    Am foarte multe amintiri ...una haioasa e cand ma ascundeam in rosiile mamei si eram asa de mica ca nici nu ma vedeam ,si mancam rosiii in continuare si ea ma cauta peste tot si ma gasea foarte greu .....sau banca din fata portii unde se aduna toata strada si ne jucam diverse jocuri.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari