Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 20
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052

Ce v-a deranjat astazi???

Ma gandeam azi ca ar fi interesant sa existe un topic in care sa postam de cate ori simtim nevoia sa ne descarcam in urma unor evenimente neplacute din timpul zilei...
    A mai existat un astfel de topic dar este inchis de mult timp, asa ca am decis sa deschid unul nou.

Va invit sa va spuneti aici of-ul, evident in limita bunului simt, indiferent cat de intrigate sunteti din cauza a ceea ce vi s-a intamplat.

Pe mine, de exemplu, astazi m-au deranjat peste masura unii parinti care nu iau atitudine atunci cand copiii lor nu se comporta asa cum trebuie la locul de joaca.

M-am mai intrigat si cand Irini se straduia sa hraneasca niste porumbei si niste copii mai mari pandeau momentul in care se adunau mai multe pasari si efectiv dadeau buzna pentru a ii speria.
    Eu incerc sa o fac pe Irini sa iubeasca toate vietuitoarele (ea indrageste chiar si gandacii pe care eu nu ii suport) si ma supar cand vad ca pentru alti copii porumbeii, vrabiutele, furnicile etc nu sunt altceva decat niste "jucarii" bune de calcat in picioare...

Pe voi ce v-a suparat astazi???

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Unele postari de la un topic care se vrea relaxant! Partea buna, acele postari nu mai exista.

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Nicole, deci totul e bine cand se termina cu bine! :))))
    Eu din pacate nu prea am cum sa rezolv problema porumbeilor... dar pe bune, mi-e asa mila de ei, incat i-as lua acasa :)))

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Bună Anna,

pe mine în ultima vreme mă deranjează foarte tare prietenul și familia lui, dar cred că am plictisit multă lume cu acest subiect.
    El este în concediu și n-a vrut să stea cu fata cât timp eu călcam, așa că m-am enervat și i-am călcat doar hainele bunicii lui. Pe-ale lui i le-am lăsat lui să le calce. Oare am exagerat? Am vrut să-i dau o lecție, să vadă că nu mi-e ușor să le fac pe toate eu. Aveam de gând să i le calc mâine, dar văd că și-a călcat singur jumătate din ele.

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Albastrica, nu se pune problema ca plictisesti pe cineva...
    Te asigur insa ca prietenul tau nu a invatat nimic din lectia asta... Sper sa gresesc!
    Incearca sa nu te mai consumi!

Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Citat Postat de anna_creteanu Vezi mesajul
    Albastrica, nu se pune problema ca plictisesti pe cineva...
    Te asigur insa ca prietenul tau nu a invatat nimic din lectia asta... Sper sa gresesc!
    Incearca sa nu te mai consumi!
    Ai dreptate, din păcate! El a zis că preferă să stau eu cu fata, să facă el treabă în locul meu, dar se mișcă atât de încet încât prefer să fac eu tot.

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Hahaha, Albastrica, in cazul asta nu ai de ce sa te enervezi. Fiecare face ce si cat poate. Probabil ca esti tu mai grabita si mai nerabdatoare... incearca sa intelegi ca fiecare are ritmul sau. Unii oameni sunt mai rapizi, altii mai lenti, dar asta nu-i motiv sa iti strici ziua.

Cu cateva luni in urma si Stefanos facea aceeasi alegere ca si prietenul tau: prefera sa faca orice treaba dar sa nu stea cu Irini. Facea el lucrurile mai stangaci si mai incet, dar ma multumeam ca le facea. Acum deja e boier. Irini a crescut, e mai independenta, deci nu tre' sa se tina cineva mereu dupa ea... Asa ca acum eu fac absolut toate treburile casnice, uneori mai fac si cumparaturile, Irini isi vede de activitatile ei, iar Stefanos nu face nimic. Dar el munceste si ne scoate la plimbari, ceea ce e mai mult decat suficient pentru mine!!!!

Eu zic sa mai ai putina rabdare, sa mai creasca fetita si ai sa vezi ca lucrurile se vor schimba!

Zambeste, totul va fi bine!

Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Citat Postat de anna_creteanu Vezi mesajul
    Hahaha, Albastrica, in cazul asta nu ai de ce sa te enervezi. Fiecare face ce si cat poate. Probabil ca esti tu mai grabita si mai nerabdatoare... incearca sa intelegi ca fiecare are ritmul sau. Unii oameni sunt mai rapizi, altii mai lenti, dar asta nu-i motiv sa iti strici ziua.

Cu cateva luni in urma si Stefanos facea aceeasi alegere ca si prietenul tau: prefera sa faca orice treaba dar sa nu stea cu Irini. Facea el lucrurile mai stangaci si mai incet, dar ma multumeam ca le facea. Acum deja e boier. Irini a crescut, e mai independenta, deci nu tre' sa se tina cineva mereu dupa ea... Asa ca acum eu fac absolut toate treburile casnice, uneori mai fac si cumparaturile, Irini isi vede de activitatile ei, iar Stefanos nu face nimic. Dar el munceste si ne scoate la plimbari, ceea ce e mai mult decat suficient pentru mine!!!!

Eu zic sa mai ai putina rabdare, sa mai creasca fetita si ai sa vezi ca lucrurile se vor schimba!

Zambeste, totul va fi bine!

Zâmbesc! Mâine poate fi mai rău, deși mă îndoiesc!

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Neata...Desi e prea devreme sa ma pronunt, sper sa am astazi o zi minunata.Zilele trecute insa, m-a deranjat reactia unei prietene careia i-am raspuns la un status de pe un site de socializare.M-a abordat printr-un mp sa ma traga de urechi pentru raspunsul meu.....un raspuns nu tocmai pe gustul ei.
    In mod normal, cand nu sunt in concediu...zilnic ma nemultumeste ceva.....cred ca o sa fiu abonata la aceasta rubrica....

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Citat Postat de Albastrica Vezi mesajul
    Ai dreptate, din păcate! El a zis că preferă să stau eu cu fata, să facă el treabă în locul meu, dar se mișcă atât de încet încât prefer să fac eu tot.
    Si ce graba ai? In fond, sunt hainele lui, nu ai tu nevoie urgenta de ele sa te imbraci.
    Pe mine azi ma deranjeaza... un umar. M-am trezit cu el intepenit de nu pot nici macar sa ridic mana sa imi prind coada, sau sa duc un pahar la gura, si dupa ce am cautat Ben-Gay prin casa si am constatat ca nu am , am bagat doua pastile de nurofen si astept sa isi faca efectul. Deci umarul si ca nu imi gasesc tubul de unguent.

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Pe mine ma doare sa vad cat de singuri suntem intr-o lume atat de egoista.
    Si mai ma deranjeaza ca nu sunt mai curajoasa sau mai isteata sa-mi iau copilul si sa plec de la ei.
    Sa va spun ceva cu adevarat deranjant:fratele meu ma acuza ca l-am omorat pe tata pentru ca nu-i vizitam foarte des,mama ma acuza ca o voi omori si pe ea,iar pe sotul meu il doare in cot de toata durerea mea.
    Toate astea s-au intamplat ieri,asa ca e binevenit topicul asta.

+ Raspunde
Pagina 1 din 20
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari