Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046

Nelamurit Ce regrete aveti?

Regretati ceva? Aveti regrete legat de profesie, viata si decizie care le-ati luat de-a lungul anilor? Credeti in vorba "Niciodata nu e prea tarziu?" sau o considerati potrivita doar in anumite situatii?
    Modificata de paulici; 05.06.2011 la 14:55:06.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Da, Paula, am regrete si cred ca fiecare om are la un moment dat in viata acest sentiment...Regret ca atunci cand m-am casatorit prima data am facut-o fara sa-i ascult pe ai mei, care aveau intelepciunea varstei, regret ca nu am divortat la primele semne de ....abuz din partea lui, regret ca nu mi-am luat licenta la prima facultate pe care am absolvit-o.....regret acei ani pierduti langa un om fara valoare.

In schimb, cred ca nu e nicodata prea tarziu sa schimbi ceva in bine.....sa iei o decizie cruciala cand vine vorba de tine/familia ta/viitorul tau.....Eu am luat asemenea decizii...cu 5 ani mai tarziu decat r fi trebuit....dar ii multumesc Celui de Sus ca mi-a dat in cele din urma intelepciunea de a-mi lua viata in maini....In rest....acum sunt super multumita de ceea ce am....

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    regret ca din lipsa banilor nu am intervenit mai repede in problema fetei mele..dar sper ca timpul nu este pierdut..si ca vom reusi sa recuperam fetita sa fie un copil ca si ceilalti de varsta ei

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu asa sper PAULA..progrese avem..dar merge greu..
    speram sa ne recuperam in timp..orice progres cat de micut..pt mine conteaza
    eu zic.".niciodata nu este prea tarziu"

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Afro, admir taria ta de caracter, optimismul tau, tenacitatea cu care lupti......Sanatate Elenei....putere in continuare....

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    paula la tine este un caz special...nu cred ca e cazul de regrete draga mea...nu suntem D-zeu nici noi..eu sunt sigura ca ai facut tot ce aui crezut in acelmoment..
    eu iti doresc multa putere draga mea..cuvinte sunt putine de spus..eu cel putin nu am
    legat de cazul meu..sunt multe la mijloc..mai mult singura ma lupt...nu imi ridic statuie..dar familia nu prea imi este alaturi..si asta e greu
    dar sper ca DD sa ma lumineze..sa gasesc solutii ca fetita pana merge la scoala sa devina un copil ca ceilalti..de fapt eu am reusit sa depasesc momentul...mi-a fost cumplit..recunosc..dar acum nu am alta cale decat sa o afc sa devina independenta

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    da.paula..sunt cele mai intelepte cuvinte..chiar sunt foarte foarte adevarate..
    mai am eu unele scrise pe blog..cred ca si alea..sunt super reprezentative

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Buna Paulici ... regretul meu cel mai mare este ca nu am avut suficienta grija de ingerasul meu ALEX si am lasat totul in mana lui D.zeu ... am avut atata incredere in D.zeu ca in momentul in care m.a /ne.a binecuvantat ... am lasat totul la mana Lui incat nu as fi crezut nicioadata ca ma va amagi.
    Nu sunt suparata pe D.zeu , pentru ca nu pot sa fiu suparata pe Creatorul meu , dar de cand ALEX s.a oprit din drum nu pot sa spun ca mai am aceeasi legatura stransa cu El , Creatorul meu ...

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Citat Postat de kmyyc Vezi mesajul
    Buna Paulici ... regretul meu cel mai mare este ca nu am avut suficienta grija de ingerasul meu ALEX si am lasat totul in mana lui D.zeu ... am avut atata incredere in D.zeu ca in momentul in care m.a /ne.a binecuvantat ... am lasat totul la mana Lui incat nu as fi crezut nicioadata ca ma va amagi.
    Nu sunt suparata pe D.zeu , pentru ca nu pot sa fiu suparata pe Creatorul meu , dar de cand ALEX s.a oprit din drum nu pot sa spun ca mai am aceeasi legatura stransa cu El , Creatorul meu ...
    Imi pare rau pentru suferinta ta...trebuie sa iti marturisesc ca motto-ul de la semnatura ta m-a impresionat enorm...stiu ca orice ti-as spune acum nu poate sa iti stearga dorul si durerea din suflet....Am vrut doar sa te imbarbatez, e normal sa ai regrete...fiecare om are...dar tu te invinovatesti, asa mi se pare mie, prea tare...Sunt sigura ca ai fost o mamica super, si ca vei fi o mamica exemplu..fruntea sus....pentru tine, pentru ingerasul Alex!

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de diana_andreea Vezi mesajul
    Imi pare rau pentru suferinta ta...trebuie sa iti marturisesc ca motto-ul de la semnatura ta m-a impresionat enorm...stiu ca orice ti-as spune acum nu poate sa iti stearga dorul si durerea din suflet....Am vrut doar sa te imbarbatez, e normal sa ai regrete...fiecare om are...dar tu te invinovatesti, asa mi se pare mie, prea tare...Sunt sigura ca ai fost o mamica super, si ca vei fi o mamica exemplu..fruntea sus....pentru tine, pentru ingerasul Alex!
    Buna Andreea si iti multumesc mult pt.cuvinte,dar este singurul meu regret din viata asta.Nu stau sa ma mai caut raspunsul la :''DE CE EU?'',dar nu pot sa nu ma simt vinovata.Poate daca stiam din timp de sarcina poate ca altfel stateau lucrurile acum ,poate daca credeam mai mult in acest miracol acum m.as fi bucurat de prezenta lui ALEX si poate...si poate...sunt multi.
    Ma crezi daca iti zic ca am ajuns sa cred mai mult in ingerasul meu ALEX de cat in D.zeu?Il simt cum merge alaturi de mine,cum ma vegheaza si ma ajuta in toate.

Iti doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi si un an plin de bucurii,sanatate si pace.

Cu stima
    Camelia-kmyyc-

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Citat Postat de kmyyc Vezi mesajul
    Ma crezi daca iti zic ca am ajuns sa cred mai mult in ingerasul meu ALEX de cat in D.zeu?Il simt cum merge alaturi de mine,cum ma vegheaza si ma ajuta in toate.
    Sunt ferm convinsa de asta...si ca crezi in puiutul tau....care e o certitudine....care stii sigur ca te iubeste si il iubesti.....si ca te vegheaza de acolo de sus..asa in felul lui.Asa cum ii spuneam si Paulei, prietena mea de aici de pe forum, dar si din viata reala...asa iti spun si tie acum....Alex e mandru de tine, e mandru ca are asa MAMA, CU cu siguranta nu vrea sa te vada trista....
    Iti doresc sarbatori fericite si un An Nou asemenea..Sa ne "citim"cu bine...Te pup....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari