Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467

Ce ne face cu adevarat fericite,ce iubim si ce-i cel mai important pentru noi ?

Familie, cariera, viata sociala, distractie ?

Acu', na, fiind pe un forum predominant de mamici sau viitoare mamici, evident, familia primeaza!
    Dar, care-i lucrul care ne face cu adevarat fericite? Sau, na, pot fi mai multe, nu>?

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Cred ca trebuie combinate putin, asta pentru a evita monotonia... :) Eu inca sunt in stadiul in care fericita ma face fetita mea, imi ajunge sa o vad si mi se umple sufletul. Insa conteaza enorm de mult si echilibrul din familie, si faptul ca ma inteleg excelent cu partenerul meu... si faptul ca ne descurcam din punct de vedere economic... si ca parintii sunt sanatosi... :) cariera a fost intr-un anumit moment din viata pe primul plan, am facut tot ce se putea face in cei 10 ani cat am ales sa fac asta... dar nu cred ca datorita ei am fost fericita. poate mi-a fost gadilat orgoliul si am simtit de multe ori satisfactie... :) fericirea e o sintagma destul de utopica, eu personal am invatat sa ma bucur de fiecare moment, sa gasesc fericirea in lucrurile marunte si sa traiesc cu toata fiinta momentele din viata care fac sa ma simt implinita...

frumos subiect... :)

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Snowdance, imi place mult raspunsul tău. Asa ceva as fi zis si eu.
    cea mai mare bucurie si împlinire a mea este băiatul meu, as putea trai fara lucruri materiale, făr iubirea unui bărbat, fara bani dar niciodata fara băiatul meu.
    In momentul actual pot zice ca nu-mi lipseste nimic din toate punctele de vedere. Sunt cu adevarat împlinită.
    Dupa toate astea exista lucrurile mărunte care ma fac sa ma simt bine. Seara cand ajung acasa si imi îmbrățișeze băiatul si sotul.
    Cand merg la shopping ( imi cam place sa cheltui), cand iesim sa cinam in oras, cand mergem la o petrecere . In general tot.ce fac impreuna cu băieții mei.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Ce ma face pe mine fericita?Faptul ca in fiecare zi ii pot imbratisa pe cei dragi mei,ca le pot spune ca ii iubesc,ca ma pot bucura impreuna cu ei de orice,ca ii am aproape cand am o zi mai grea,ca ma suporta asa cum sunt,cu toane si capricii(multe).Poate in plan material nu am ajuns chiar unde mi-am dorit(intotdeauna vrem mai mult),dar daca ai o familie fericita treci peste toate incercarile!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    inafara de fetita mea,sunt fericita atunci cand vad ca ne merge bine in familie,desi suntem de aproape 7 ani si se zice ca dupa un timp intervine monotonia,sunt fericita cand merg la shoping si vad ca inca mai pot sa imi iau si io haine frumoase si fetei,sunt fericita cand e si copilul meu fericit.

Floricica Nou Venita Emillisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2012
    Postari in forum
    1
    Pina la urma,fericirea in viata ne vine de acasa,degeaba la job suntem apreciate si f bine renumerate,degeaba avem prieteni de calitate,daca dupa ce inchidem usa casei noastre pe interior,nu suntem implinite...asta e parerea mea...fericirea ne-o aduc ai nostri,copii si sotul sau iubitul,fiecare dupa caz.

Floricica Avansata angeilita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Frumos topic....
    Cea mai mare fericire mi-o aduce fiul meu,zi de zi..ora de ora....nu exista fericire mai mare....Familia e pe primul plan,din acest punct de vedere sunt implinia,am un sot care ma iubeste si ma apreciaza...la randul meu si eu il iubesc si il apreciez ff mult...Mmm distractie mai putina..asteptam sa creasca bb mai mare....dar oricum sunt ff fericita..am o familie super...!!!!!

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Poi ca pe orice mamica si pe mine ma face sa fiu cea mai fericita fiinta din lume,fetita mea Antonia care are 1an si doua luni si incepe sa rupa cuvintele,mor de dragul ei.In fiecare zi ma face sa rad si ii multumesc lui Dumnezeu mereu k mi a dat un inger frumos si sanatos.Acum mai nou isi zice Ata(de la Antonia) si ca are 1an si zice asa frumos si clar unuuu si arata si cu degetul,sau cand o intrebi Antonia pe cine iubesti si ea zice mama si tatal ei ii zice nu repetam trebuie sa zici tata...si deci Antonia pe cine iubesti si ea zice mamaaaa:)).Zilele trecute am intrebat o Antonia mergem pe la mamaie Cecilia(mama mea) si a zis NUUU si dadea din cap ca nu...dar Antonia mergem la copii si a zis DAAA coco (copii) si dadea din cap ca da.Ma mai face fericita shoppingul,mai ales cel cu lucruri pt ea si calatoriile.Anul asta o sa o luam si pe ea cu noi la mare,deci va fi prima noastra vacanta impreuna si deja ne facem planurile pt ca vrem sa platim din timp sa prindem reduceri.

Floricica Avansata angeilita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Poi ca pe orice mamica si pe mine ma face sa fiu cea mai fericita fiinta din lume,fetita mea Antonia care are 1an si doua luni si incepe sa rupa cuvintele,mor de dragul ei.In fiecare zi ma face sa rad si ii multumesc lui Dumnezeu mereu k mi a dat un inger frumos si sanatos.Acum mai nou isi zice Ata(de la Antonia) si ca are 1an si zice asa frumos si clar unuuu si arata si cu degetul,sau cand o intrebi Antonia pe cine iubesti si ea zice mama si tatal ei ii zice nu repetam trebuie sa zici tata...si deci Antonia pe cine iubesti si ea zice mamaaaa:)).Zilele trecute am intrebat o Antonia mergem pe la mamaie Cecilia(mama mea) si a zis NUUU si dadea din cap ca nu...dar Antonia mergem la copii si a zis DAAA coco (copii) si dadea din cap ca da.Ma mai face fericita shoppingul,mai ales cel cu lucruri pt ea si calatoriile.Anul asta o sa o luam si pe ea cu noi la mare,deci va fi prima noastra vacanta impreuna si deja ne facem planurile pt ca vrem sa platim din timp sa prindem reduceri.
    Ffff frumos...abia astept sa creasca si denis mai mare sa rupa din cuvinte...imi imagiez cat de frumos este...gangureste si el...da..da..ta..taaa.....ba...

Floricica Novice cryss4's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    Pe mine una ma face fericita in primul rand copilasul meu mult iubit .De fiecare data cand ii vad chipul ii multumesc lui Dumnezeu pt tot,pt tot ce a facut pt mine.Un alt motiv pt care sunt fericita este ca ma inteleg bine cu al meu si ca il crestem impreuna pe cel mic,ca ma ajuta in tot si ma intelege..Este adevarat ca partea financiara nu o avem inca asa cum imi doresc,dar avem tot timpul.Suntem la inceput de drum si sunt sigura ca atunci cand ne vom termina studiile vom avea un baiat mare si o situatie financiara ok.Eu sunt de parere ca banii nu aduc fericirea pt mult timp,dar o familie toata viata!Iar in ceea ce priveste distractiile/relaxarea eu ma simt cel mai bine cand sunt si cu cel mic,de aceea mergem peste tot si cu cel mic.
    Modificata de cryss4; 25.02.2012 la 10:32:18.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Pe mine cel mai fericita ma face sanatatea. Imi este de ajuns sa vad si sa stiu ca toti cei dragi mie sunt sanatosi pt a ma simti cu adevarat fericita. Sigur ca exista si alte lucuri care ma fac sa ma simt implinita si sa-mi aduca zambetul pe buze, lucruri care au fost deja enumerate de mamicile de inaintea mea, insa pe primul plan sta sanatatea.Daca suntem sanatosi putem realiza cam tot ce ne dorim.Important e sa vrem cu adevarat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari