Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467

Vorbarie Ce ne-a amuzat astazi?

Daca tot avem un topic cu ce ne deranjeaza, cred c-ar fi ideal si unul cu ce ne amuza/ distreaza. Ca doar n-om fi suparati si tristi toata ziua, avem motive destule sa si zambim!

mada_lyna
    Guest
    asta chiar m-a amuzat....ma gandeam eu ca e vb de opusul subiectului "ce ne-a deranjat azi?".
    aici nu o voi pomeni pe soacra-mea in acest topic....ha ha:))

azi m-a amuzat fi-miu cu mutrisoarele lui....pupici

ps: imi place subiectul asta la fel de tare ca si celalalt

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Si eu tot cu fiul meu voi incepe: dimineatza, desi nu se simtea bine, bazaia sa-l duc la gradinita.:)) Pai bine domnule, zilele trecute nu voiai si ma amenintai ca vei plange si acum ca ai mucii pana brau iti trebuie gradinita?

Si m-a mai amuzat teribil un mesaj primit de la o "prietena"... si ca sa citez pe cineva, unii/unele chiar "nu au liniste"! Oare de ce? Ii bantui chiar asa de tare?

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    M-au amuzat teribil 2 bancuri:

O cățea naște un pui. Cum recunoști dacă e cățea sau cățeluș?
    Îi dai o bombonică. Dacă-i bucuroasă, e cățea. Dacă-i bucuros, e cățel...

El: Te iubesc!
    Ea: Vorbesti tu sau berea din tine?
    El: Eu vorbesc. Cu berea.

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    A, super ideea acestui topic! Ma gandisem si eu la un moment dat ca ar fi dragut sa existe un astfel de topic...

Pe mine m-a amuzat azi fi-mea. Am fost in vizita la un baietel de varsta ei, baietel care a caftit-o in tot timpul in care am stat acolo (vreo 2 ore). A sugrumat-o, a tras-o de par, a impins-o, a lovit-o cu toate jucariile in cap... si cate si mai cate. In afara de faptul ca fi-mea a fost bucuroasa cand am plecat de acolo, a aratat clar ca e masochista :)))
    In primul rand, nu a plans deloc atata timp cat a fost agresata. Ba chiar de cateva ori s-a distrat grozav. Iar cireasa de pe tort a fost cand mi-a zis: "mai mergem si maine la Mihalis"!!!

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Ma mai amuz teribil de propria mea persoana... Putin mai devreme aveam de gand sa merg la topicul "ce v-a deranjat astazi" si sa postez aceeasi poveste, exprimandu-mi nemultumirea fata de alti parinti care isi lasa copiii sa ii bata pe ceilalti (asa cum s-a intamplat azi cu Mihalis si Irini).

Dar m-am razgandit... am ales sa vad partea plina a paharului!

Felicitari pentru topic!

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de anna_creteanu Vezi mesajul
    Ma mai amuz teribil de propria mea persoana... Putin mai devreme aveam de gand sa merg la topicul "ce v-a deranjat astazi" si sa postez aceeasi poveste, exprimandu-mi nemultumirea fata de alti parinti care isi lasa copiii sa ii bata pe ceilalti (asa cum s-a intamplat azi cu Mihalis si Irini).

Dar m-am razgandit... am ales sa vad partea plina a paharului!

Felicitari pentru topic!
    Hahaha f haioasa povesta cu Irini si Mihalis, si eu sunt deranjata de parintii care nu sunt deranjati daca copii lor bat altii , dar eu sunt putin mai drastica si i au eu insami masuri .. adica cert copilul respectiv si ii spui clar sa inteleaga sa nu o mai faca a 2 a oara si functioneaza :) astA este,daca se fac ca nu observa ce sa fac. Eu pe eleni o cert daca face de astea. Pe mine ma amuzat bancul scris mai sus .... :)) si altceva nu ma mai amuzat azi , mai greu la capitolul asta.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    :)) (asta e pentru povestea Anei)
    Pe mine ma amuza teribil cuvintele pe care le scoate Maria si pe care le inteleg numai eu, asta in fiecare zi.
    Azi dimineata a plecat taica-su la munca destul de devreme si s-a trezit fiindca l-a auzit umbland prin casa. Dupa ce i-a facut de vreo 10 ori "pa" si l-a pupat tot de atatea, el a iesit si ea s-a mai invartit putin, apoi a luat o paturica si s-a dus sa se culce langa usa.Nu a fost chip sa o iau de acolo pana nu a adormit din nou, repetand "tata, tata".
    Bine, m-a amuzat, dar imi era si mila cand vedeam cat de atasata e de el.Bine ca nu plange cand unul dintre noi iese....

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    :)) (asta e pentru povestea Anei)
    Pe mine ma amuza teribil cuvintele pe care le scoate Maria si pe care le inteleg numai eu, asta in fiecare zi.
    Azi dimineata a plecat taica-su la munca destul de devreme si s-a trezit fiindca l-a auzit umbland prin casa. Dupa ce i-a facut de vreo 10 ori "pa" si l-a pupat tot de atatea, el a iesit si ea s-a mai invartit putin, apoi a luat o paturica si s-a dus sa se culce langa usa.Nu a fost chip sa o iau de acolo pana nu a adormit din nou, repetand "tata, tata".
    Bine, m-a amuzat, dar imi era si mila cand vedeam cat de atasata e de el.Bine ca nu plange cand unul dintre noi iese....
    Este micutza inca, sotul meu trebuie sa sara grilajul la balcon sau sa iasa pe usa din fatza daca ea este pe balcon si tot asa, ca plange si striga intr una tata,tata si imi este tare mila de ea. Acum are 19luni si ii este tot mai greu sa o pacaleasca ca isi da seama cand vrea sa plece si daca el imi zice , vezi ca vreau sa plec sa nu ma vada, pai intelege imediat... :( si asa sunt fetitele, f atasate de tatici :X asta ma amuza si pe mine, de exemplu el o mai cearta uneori cand face prostioare si daca mi se pare neimportant ii i au apararea si ma i au de el sa nu o mai certe , incercand sa o impac pe ea sa numai fie suparata, pai ce crezi k vrea sa vina la mine sau se duce tot la tati ei ;)

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de georgiana20 Vezi mesajul
    Este micutza inca, sotul meu trebuie sa sara grilajul la balcon sau sa iasa pe usa din fatza daca ea este pe balcon si tot asa, ca plange si striga intr una tata,tata si imi este tare mila de ea. Acum are 19luni si ii este tot mai greu sa o pacaleasca ca isi da seama cand vrea sa plece si daca el imi zice , vezi ca vreau sa plec sa nu ma vada, pai intelege imediat... :( si asa sunt fetitele, f atasate de tatici :X asta ma amuza si pe mine, de exemplu el o mai cearta uneori cand face prostioare si daca mi se pare neimportant ii i au apararea si ma i au de el sa nu o mai certe , incercand sa o impac pe ea sa numai fie suparata, pai ce crezi k vrea sa vina la mine sau se duce tot la tati ei ;)
    a mea intelege ca trebuie sa plecam si se resemneaza, saraca. cat despre relatia cu taica-su.... :X:X:X daca o cert eu pentru ceva protesteaza sau asculta, depinde ce chef are, insa daca el o cearta numai putin (si nu e genul care sa ridice macar tonul, nu sa strige sau ceva!) se intristeaza atat de tare, lasa capul in pamant si ii curg lacrimi. mi se face o mila de mor, iar lui i se rupe sufletul, dar sunt momente in care trebuie puse anumite limite si trebuie sa fim pe aceeasi lungime de unda...

Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Si Irini tot asa reactioneaza cand o cearta tati: pune buza, ii tremura barbita, incearca sa se abtina dar nu ii reuseste... dupa putin timp ii curg lacrimile siroaie... Si noua ni se face asa o mila de ea... In schimb, cand o cert eu... e jaleeee!!! Se cearta parte in parte cu mine :))))

Pe mine azi m-a amuzat fi-mea... iar. Inca doarme, dar acum vreo 10 minute, incepe sa tipe in somn si sa zica : fofaki mihaniiii!!! (fotografiki mihani = aparatul de fotografiat). Asa ca i-am dat repede aparatul foto si acum doarme linistita tinandu-l in brate :))))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari