Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Nelamurit Ce mai citim?

Sunt curioasa ce mai cititi? cand apucati cand aveti timp ce ce va place sa cititi si care a fost ultima carte citita? Eu ultima oara am citit ,, MEMORIILE UNEHI GHEISE DE ARTHUR GOLDEN
    sincer cartea e foarte bine scrisa filmul nu mi-a placut deloc...voua ??

lorito
    Guest
    Eu nu citesc decat titrarile filmelor( uneori), ingredientele de pe ambalajele produselor, citesc etichetele de prin magazine, pe forumuri un pic, tabloidele cand si cand, prospectele de la medicamente, ziarul local( online), cataloagele de la supermarketuri, scrisori vechi, jurnale, recitesc unele carti, carticelele de instructiuni de la aparatele casnice( le mai recitesc din cand in cand, carti de povesti cu feciorul si cam atat.
    La politica nu ma pricep( ca aici e mult de lecturat.

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Gossip-Girl:X:X:X:X:X:X...............................................

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Draga Ghiocelule rosu, m-am recunoscut in mare, mare masura citind postarea lui lorito, de mai jos. In plus fata de ea, parca sa zic ca citesc ceva bloguri, facturi, carti de povesti si pentru fetite, deloc pentru feciori, dar....nu citesc deloc instructiuni de la aparatele de uz casnic, le folosesc in mod empiric, daca merg bine daca nu, nu, pentru ca nu am rabdarea necesara sa le dau de cap. Si...am mai citit "Copiii sunt din rai" - de John Gray, o carte care mi-a placut foarte, foarte tare si pe care ti-o recomand cu mare caldura. Bineinteles, pe langa toate celelalte lecturi obligatorii pentru o mama. Adica cele despre care vorbea lorito si pe care le pomeneam mai sus. Cu drag...

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Pe langa lecturile uzuale de pe net :) acum am inceput sa citesc carti despre psihologia copilului, ca simt ca de asta este nevoie acum. Cu mancarea, baia, alaptatul, plimbarea, etc simt ca ma descurc super, dar cu educatia parca inca nu prea stiu ce si cum ar trebui... ca normal ca orice mama vreau sa fac cat mai bine, vreau sa evit anumite greseli care le-am vazut, dar nu tot timpul am si inlocuitor.
    Acum citesc cartea de care zicea si Daniela si mi se pare f interesanta. Trecem si la aplicat... sa vedem cum merge.
    Si probabil ca inainte sa ma intorc la serviciu voi lua iar la mana cartile de specialitate sa mai reimprospatez putin memoria :)

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Eu nu citesc decat titrarile filmelor( uneori), ingredientele de pe ambalajele produselor, citesc etichetele de prin magazine, pe forumuri un pic, tabloidele cand si cand, prospectele de la medicamente, ziarul local( online), cataloagele de la supermarketuri, scrisori vechi, jurnale, recitesc unele carti, carticelele de instructiuni de la aparatele casnice( le mai recitesc din cand in cand, carti de povesti cu feciorul si cam atat.
    La politica nu ma pricep( ca aici e mult de lecturat.
    lorito facutri si celelalte le citesc si eu cu mare placere as vrea sa zic da nah as mintii mie imi place sa citesc da de cand cu alexa nah ciuciu maybe in another life :)))

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de daniela37 Vezi mesajul
    Draga Ghiocelule rosu, m-am recunoscut in mare, mare masura citind postarea lui lorito, de mai jos. In plus fata de ea, parca sa zic ca citesc ceva bloguri, facturi, carti de povesti si pentru fetite, deloc pentru feciori, dar....nu citesc deloc instructiuni de la aparatele de uz casnic, le folosesc in mod empiric, daca merg bine daca nu, nu, pentru ca nu am rabdarea necesara sa le dau de cap. Si...am mai citit "Copiii sunt din rai" - de John Gray, o carte care mi-a placut foarte, foarte tare si pe care ti-o recomand cu mare caldura. Bineinteles, pe langa toate celelalte lecturi obligatorii pentru o mama. Adica cele despre care vorbea lorito si pe care le pomeneam mai sus. Cu drag...
    daniela am sa tin cont si dde recomandarea ta te pup :*

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de ankag Vezi mesajul
    Pe langa lecturile uzuale de pe net :) acum am inceput sa citesc carti despre psihologia copilului, ca simt ca de asta este nevoie acum. Cu mancarea, baia, alaptatul, plimbarea, etc simt ca ma descurc super, dar cu educatia parca inca nu prea stiu ce si cum ar trebui... ca normal ca orice mama vreau sa fac cat mai bine, vreau sa evit anumite greseli care le-am vazut, dar nu tot timpul am si inlocuitor.
    Acum citesc cartea de care zicea si Daniela si mi se pare f interesanta. Trecem si la aplicat... sa vedem cum merge.
    Si probabil ca inainte sa ma intorc la serviciu voi lua iar la mana cartile de specialitate sa mai reimprospatez putin memoria :)

anca si eu cred ca o sa ma apuc sa citesc carti despre psihologia copilului nu de alta dar am uneori senzatia ca o sa cam fac greseli muuuuulye si dese si nu as vrea sa re[et si eu greselile mamei iar mama sami zica ti-am zis eu!

lorito
    Guest
    Am citit, as citi...dar nu ma mai indur sa dau bani pe carti, parca mereu trebuie bani pt altceva. A, imi mai iau cate o revista lunar. De la biblioteca nu mai vreau sa imprumut carti, am o fobie( mai nou), dar odata cu reinceperea activitatii, cu cresterea copiilor, o sa mai citesc, deocamdata mi-am propus un stand by in sensul asta.
    De-o fi bine, de-o fi rau, bucurosi le-om duce toate....

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Am citit, as citi...dar nu ma mai indur sa dau bani pe carti, parca mereu trebuie bani pt altceva. A, imi mai iau cate o revista lunar. De la biblioteca nu mai vreau sa imprumut carti, am o fobie( mai nou), dar odata cu reinceperea activitatii, cu cresterea copiilor, o sa mai citesc, deocamdata mi-am propus un stand by in sensul asta.
    De-o fi bine, de-o fi rau, bucurosi le-om duce toate....

lorito varianta ieftina e sa citesti cartiile online faza naspa e ca te dor ochii din cauza monitorului daca te captiveaza cartea ....

lorito
    Guest
    Da, stiu, oricum , sunt in stand by, prefer sa ma uit la filme, ajunge cu cartile:), mi-a placut mult sa citesc, citeam si carti de bucate, si carti comuniste, ziare de altadata, reviste de pe timpul lui C., carti de specialitate, apropae orice( nu imi plac cartile SF sau tehnice).
    Dar asa mi-am propus, desi mai recitesc cate o carte pe care o am deja si despre care stiu sigur ca e buna.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari