Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Ce le reprosati parintilor vostri si ce credeti ca or sa va reproseze copiii vostri?

Eu una nu am ce sa le reprosez parintilor mei, si spun asta cat se poate de sincer, m-au crescut bine si frumos si uitandu-ma in urma toate deciziile lor si toate actiunile lor a fost benefice pentru mine. Cand eram adolescenta le reprosam ca nu imi dau libertate insa mi-au dat atat cat a fost necesar si a fost foarte bine pentru mine in final.

Nu stiu ce imi va reprosa Edi cand va fi mare, eu sper sa nu fie prea multe, sper sa reusesc sa imi educ copilul bine si sa nu ii dau motive sa ne reproseze ceva grav la maturitate.

Voi ce le reprosati parintilor vostri si ce credeti ca or sa va reproseze copii vostrii odata ajunsi la maturitate?

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Ar fi o lista prea lunga din pacate insa doua lucruri le-as reprosa:
    -bataia
    -nu aveam voie sa ..radem, sa cantam...

Trist..., insa sunt multumita de ceea ce am reusit sa fiu pana acum..si pot spune cu mana pe inima ca NU datorita lor!

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Eu le-aș reproșa că nu m-au îndrumat către ceea ce-mi plăcea să fac. SĂ CÂNT! Le-aș reproșa că deși mă țineau din scurt, nu mi-au dat "o mamă de bătaie" când am greșit. Tatălui i-aș reproșa că n-am avut liniște din cauza lui toată copilăria și nu numai.

Cu toate astea, mă bucur că n-am luat-o razna și deși am făcut destule greșeli la viața mea, m-am liniștit și sunt cât de cât mulțumită de ceea ce sunt astăzi. Puteam fi mai rău de-atât.

Fetița mea nu știu ce mi-ar reproșa. Rămâne de văzut. Dacă ar putea vorbi acum, mi-ar spune că o deranjează că n-am destul timp pentru ea.

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Nu le mai reprosati nimic.Bucurati-va ca ii aveti;ce a fost a fost.
    Si cresteti-va copiii frumos ca sa nu aiba ei ce sa va reproseze.

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Corect spus, aliver! Oricum nu le-am reproșat ceva, decât în glumă. Buni-răi, sunt părinții noștri.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Alor mei nu le-as reprosa nimic,poate faptul ca au fost prea indulgenti cu mine si mi-au facut aproape toate poftele asa ca atunci cand am luat viata in piept(cum se spune)nu prea am stiut cu ce se mananca.Copiii mei, cred ca imi vor reprosa ca sunt prea dura si le cer prea mult.

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Eu nu ii reprosez absolut nimic mamei mele!!! (am crescut doar cu mama)
    Este mama perfecta, asa cum ar trebui sa fie toate mamele pentru copiii lor. Ii multumesc ca m-a crescut asa cum a facut-o, ii multumesc ca m-a iubit si ca mi-a aratat asta in fiecare secunda!
    Ii multumesc ca a stiut sa ma alinte, sa ma mangaie si sa ma certe atunci cand a fost nevoie. II multumesc ca a stiut sa ma incurajeze atunci cand am vrut sa imi aleg singura drumul in viata.
    Ii multumesc ca a ras impreuna cu mine cand am trait clipe pline de veselie, ii multumesc ca a plans pe ascuns atunci cand eram sau era necajita. II multumesc pentru tot ceea ce este si pentru tot ceea ce a facut pentru copiii ei!
    Ii multumesc ca atunci cand am plecat din casa ei, nu a varsat nicio lacrima in fata mea, tocmai pentru a nu ma face sa privesc inapoi cu tristete.
    II MULTUMESC CA NU MI-A REPROSAT NICIODATA NIMIC!
    O iubesc atat de mult incat nu as putea sa ii reprosez vreodata ceva!

MA rog la Dumnezeu sa o tina sanatoasa, vesela si puternica... si sa ne putem bucura cat mai mult de ea.

Ma rog la Dumnezeu ca peste 30 de ani si Irini sa poata scrie un astfel de mesaj despre mine.

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    wow!Mama ta e o sfanta!Nu ti-a reprosat niciodata nimic?Ar trebui sa intre aici si sa ne dea niste sfaturi.Te superi daca te invidiez un pic?
    Citat Postat de anna_creteanu Vezi mesajul
    Eu nu ii reprosez absolut nimic mamei mele!!! (am crescut doar cu mama)
    Este mama perfecta, asa cum ar trebui sa fie toate mamele pentru copiii lor. Ii multumesc ca m-a crescut asa cum a facut-o, ii multumesc ca m-a iubit si ca mi-a aratat asta in fiecare secunda!
    Ii multumesc ca a stiut sa ma alinte, sa ma mangaie si sa ma certe atunci cand a fost nevoie. II multumesc ca a stiut sa ma incurajeze atunci cand am vrut sa imi aleg singura drumul in viata.
    Ii multumesc ca a ras impreuna cu mine cand am trait clipe pline de veselie, ii multumesc ca a plans pe ascuns atunci cand eram sau era necajita. II multumesc pentru tot ceea ce este si pentru tot ceea ce a facut pentru copiii ei!
    Ii multumesc ca atunci cand am plecat din casa ei, nu a varsat nicio lacrima in fata mea, tocmai pentru a nu ma face sa privesc inapoi cu tristete.
    II MULTUMESC CA NU MI-A REPROSAT NICIODATA NIMIC!
    O iubesc atat de mult incat nu as putea sa ii reprosez vreodata ceva!

MA rog la Dumnezeu sa o tina sanatoasa, vesela si puternica... si sa ne putem bucura cat mai mult de ea.

Ma rog la Dumnezeu ca peste 30 de ani si Irini sa poata scrie un astfel de mesaj despre mine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari