Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ce isi doresc fetele! Voi ce cadou ati vrea sa primiti?

Cred ca tuturor ne plac suprizele, cadourile, sa le fac si sa le primim si sarbatorile su foarmecul lor cred ca si prin prisma cadourilor.

Cand eram mici ne doream jucarii, care mai de care mai colorate, mai zgomotoase si mai noi dar multe multe dulciuri, apoi prin adolescenta ne doream haine "la moda" si o data cu trecerea anilor, dorintele se schimba, gusturile si asteptarile se schimba.

Voi ce va doriti, ce v-ar place sa primiti anul acesta de la "Mos Craciun"?

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Eu mi-am primit cadoul in avans, o bratara de argint pe care mi-am dorit-o mult (masiva, impletita cumva). Asa ca nu mai astept nimic de la mosul (meu...). Desi anul trecut mi-a facut o surpriza si cand a venit Mos Craciun, dupa ce a strigat toti copiii m-a strigat si pe mine, m-a intrebat daca am fost cuminte si a scos din sac un cadou si pentru mine... pe care l-am primit dupa ce am cantat un colind cu fi-miu... eram mai rosie decat haina lui , dar a trebuit sa intru in joc ca toti copiii erau cu ochii pe mine!

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Ce tare faza, Ioana......Da'te-a tinut Mosu' pe genunchi sau in brate?....

Revenind la subiectul topicului....eu nu prea astept cadou de Mos, dar al meu husband are mereu grija sa ii scrie mosului si pentru mine....de obicei, pentru noi, astia mari cadourile sunt mai mult simbolice....anul asta am avut sub brad un parfum Pur Blanca de la Avon si un set Nivea (sampon, spray, dusgel)...Decat nimic, bun si asta....

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Eu mi-am dorit sa faca Mosul o minune si sa ma lase piticul sa dorm si eu macar 6 orele legate pe noapte,pana acum nu s-a produs minunea,dar poate inca mai lucreaza si cine stie...

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Citat Postat de diana_andreea Vezi mesajul
    Ce tare faza, Ioana......Da'te-a tinut Mosu' pe genunchi sau in brate?....

Revenind la subiectul topicului....eu nu prea astept cadou de Mos, dar al meu husband are mereu grija sa ii scrie mosului si pentru mine....de obicei, pentru noi, astia mari cadourile sunt mai mult simbolice....anul asta am avut sub brad un parfum Pur Blanca de la Avon si un set Nivea (sampon, spray, dusgel)...Decat nimic, bun si asta....

Pe genunchi... Iar cadoul era un pulover bleu.
    Nici noi nu ne luam cadouri scumpe, decat daca ne dorim ceva anume in mod deosebit si se intampla sa fie mai scump.

Si eu mi-am luat un set Nivea de care spui, toate sunt faine!
    Modificata de dama de pica; 28.12.2010 la 12:44:49.

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Ce cadou am primit eu...? Aici unde stam este echipa de hochey din liga notionala...Davos. in echipa sunt si jucatori straini printre care si un Ceh, Sykora. cum noi avem un restaurant, cu jucatorii avem un raport personal venind des la noi . Acest Sykora de cate ori il vad ii spun sotului ce barbat frumos e...si insist, poate poate l-oi face gelos! el ce face??? de Craciun imi pune sub brad, tricoul oficial cu care joaca Sykora...

Floricica Avansata danamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    1.699
    Cadoul cel mai potrivit ar fi sa stau cateva zile singura, singura:D

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Citat Postat de danamamy Vezi mesajul
    Cadoul cel mai potrivit ar fi sa stau cateva zile singura, singura:D
    Asta a fost cadoul meu de la Mos. Un bilet pentru o excursie de 6 zile. Dar cu Mosul, nu chiar singura. Oricum am dormit noaptea legata, fara treziri de lapte, apa, pishu si altele

Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari