Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Ce fel de om esti?

Eu sant tipul; de om care spune ce are de spus pe fata,nu imi place sa ma ascund dupa deget desi de multe ori mai dau,,cu bata in balta".Nu imi place sa vorbesc omul pe la spate asa ca prefer sa ii zic in fata ce am de zis,voi preferati sa fiti diplomate cand aveti ceva de spus cuiva care va deranjeaza sau ii spuneti verde in fata?

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Mie imi place sa spun lucrurilor pe nume si mai ales ceea ce ma deranjeaza.Sunt o persoana perseverenta si foarte ambitioasa.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Si eu sunt genul care spune cam ce gandeste si de multe ori nu e bine,sotul imi spune mereu sa fiu mai diplomata...si in ultimul timp imi place sa cred ca sunt putin mai diplomata...uneori trebuie sa te mai si prefaci,asta e viata.Cu prietenele mele sunt cea mai sincera,daca merg la cumparaturi pe mine ma ia cu ele pt ca eu le zic sincer cu ce le sta bine si cu ce nu,sau cand au nevoie de o parere ma intreaba...si eu le intreb la randul meu pe ele.In viata oricum au de castigat cei mai pupincuristi,insa eu nu pot fi asa.Iar cand vine cineva pe la mine si trebuie sa ii iau la pupat innebunesc nu suport,incerc sa fug...sa scap...insa pe Antonia fetita mea o pupacesc toata ziua,o albesc si ii spun mereu ca o iubesc...inainte faceam asa cu sotul dar de cand a venit fata s au mai schimbat treburile,banuiesc ca si voi ati patit la fel,nu?

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Imi place sa cred ca sunt om in primul rand ca si caracter sunt destul de agitata,nu foarte ambitioasa insa nu mi place sa pierd,suparacioasa dar imi trece f repede,vesela imi place sa rad sa ma simt bine,sunt cam anxioasa si mereu in alerta,sufar de insomnii si atacuri de panica,imi place sa fiu inconjurata de familie si ador muntele!!!!!!!!!

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Si eu sunt genul care spune cam ce gandeste si de multe ori nu e bine,sotul imi spune mereu sa fiu mai diplomata...si in ultimul timp imi place sa cred ca sunt putin mai diplomata...uneori trebuie sa te mai si prefaci,asta e viata.Cu prietenele mele sunt cea mai sincera,daca merg la cumparaturi pe mine ma ia cu ele pt ca eu le zic sincer cu ce le sta bine si cu ce nu,sau cand au nevoie de o parere ma intreaba...si eu le intreb la randul meu pe ele.In viata oricum au de castigat cei mai pupincuristi,insa eu nu pot fi asa.Iar cand vine cineva pe la mine si trebuie sa ii iau la pupat innebunesc nu suport,incerc sa fug...sa scap...insa pe Antonia fetita mea o pupacesc toata ziua,o albesc si ii spun mereu ca o iubesc...inainte faceam asa cu sotul dar de cand a venit fata s au mai schimbat treburile,banuiesc ca si voi ati patit la fel,nu?
    Sunt de acord cu tine in tot ce ai spus! In frunte vor fi mereu cei "pupincuristi" ca de..din asta traim. Si eu sunt genul de persoana sincera, care spune exact ce gandeste, chiar daca cele spuse supara. Asta sunt si nu cred ca ma pot schimba. Niciodata n-am incercat sa fiu altfel sa fac pe placul cuiva!

Si da, de cand cel mic a intrat in viata noastra, el este cel de pe locul I Pe tati l-am cam neglijat. Voi ati reusit sa le imbinati pe amandoua?Dragostea pentru cel mic si cea pentru tatic? Eu am cam neglijat aspectul asta si a inceput sa se simta. Inainte sa nasc eram nedespartiti, era totul mai frumos . Si n-as vrea sa cred ca cel mic este o "piedica" intre noi doi

Floricica Nou Venita Gabriela40's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2012
    Postari in forum
    16
    Buna dragele mele ! Ma primiti si pe mine printre voi ? Dupa cum mi se pare mie cred ca sunt dea voastra , am aceelasi caracter despre care povestiti voi , dar nu prea sunt bine vazuta cand spun omului direct ce am de zis. Adevarul spus omului in fata este cam dureros , dar eu gandesc ca este mai fetelor mai sanatos, decat sa te perii si sa fiu o perversa. zonica iubita , iti multumesc ff mult , cred ca intre noi e o telepatie , deoarece mi-ai acceptat prietenia. Stiti acel proverb ? Spune ce gandesti , sa-ti spun cine esti .
    Modificata de Gabriela40; 08.01.2012 la 15:17:22.

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    fetelor, si eu sunt sincera si spun omului verde in fata ce cred, dar in acelasi timp am invatat sa fiu diplomata cand este cazul; diplomatia si tactul nu inseamna "pupincurism", ci un mod mai civilizat de a spune adevarul cu manusi, fara sa ranesti persoana respectiva.

Membru inregistrat la
    04.01.2012
    Postari in forum
    16
    Si eu l-a fel ca voi sunt , prefer sa spun in fata ce am de zis, e mai bine decat, sa spun altcuiva binevoitor , care se duce si ii baga linba in ureche, de exemplu , vecinei mele.

Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de Musette Vezi mesajul
    Sunt de acord cu tine in tot ce ai spus! In frunte vor fi mereu cei "pupincuristi" ca de..din asta traim. Si eu sunt genul de persoana sincera, care spune exact ce gandeste, chiar daca cele spuse supara. Asta sunt si nu cred ca ma pot schimba. Niciodata n-am incercat sa fiu altfel sa fac pe placul cuiva!

Si da, de cand cel mic a intrat in viata noastra, el este cel de pe locul I Pe tati l-am cam neglijat. Voi ati reusit sa le imbinati pe amandoua?Dragostea pentru cel mic si cea pentru tatic? Eu am cam neglijat aspectul asta si a inceput sa se simta. Inainte sa nasc eram nedespartiti, era totul mai frumos . Si n-as vrea sa cred ca cel mic este o "piedica" intre noi doi
    Este normal ca intr-o relatie sot-sotie sa apara asa-zisa neglijare, spun asa fiindca mi se pare cam dur termenul, mai ales ca un copil necesita mult mai multa atentie din partea noastra mai ales cand este mic.Eu una nu as spune ca este neglijare fiindca tot in acelasi pat dormiti, comunicati la fel ca inainte, un te iubesc si un pupic nu cred ca lipsesc din relatie.Spui ca simti acest lucru, poate e doar o impresie de-a ta, fiindca o data cu aparitia unui copil apar anumite transformari, modificari mai bine spus care insa iti dau impresia de neglijare, dar nu este cazul.Si eu la fel am crezut acest lucru, insa de fapt rutina care se instalase in casnicie imi dadea aceasta impresie si nu copilul care intr-adevar necesita mult mai multa atentie din partea mea dar si a sotului deopotriva.Un copil nu are cum sa fie o piedica intre tine si sotul tau decat daca tu faci sa fie o piedica.
    Modificata de Anne_Mary63; 08.01.2012 la 15:43:47.

Membru inregistrat la
    04.01.2012
    Postari in forum
    16
    Sunt deacord si cu tine flavia69 , dar nu este mai bine sa spui tu ce ai de spus , eu cel putin vin si spun ce am de spus eu , decat altcineva. Chiar daca am gresit , exista si iertare , am invatat scuza etc si e mult mai frumos.

Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de flavia69 Vezi mesajul
    fetelor, si eu sunt sincera si spun omului verde in fata ce cred, dar in acelasi timp am invatat sa fiu diplomata cand este cazul; diplomatia si tactul nu inseamna "pupincurism", ci un mod mai civilizat de a spune adevarul cu manusi, fara sa ranesti persoana respectiva.
    Sunt in totalitate de accord cu tine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari