Ultimele discutii din forum
    lorito
    Guest

Ce ati face daca ati castiga 1 milion de euro?

As pastra o suma mica de bani, sa zicem 10% si cu restul as pleca in lumea larga.Sa vad cat mai multe locuri interesante. Si desi o sa sune a cliseu, da, as si dona o parte din ei:)Voi ce ati face daca ati castiga potul cel mare?

iubytzik22
    Guest
    Cred ca o mare parte as dona celor care au nevoie mai mult decat mine iar restul mi-as renova casa.....si poate daca mai am bani mi-ar placea sa plec intr-o croaziera....

lorito
    Guest
    Eu zic ca o sa-ti ramana si de croaziera, ca doar nu o sa-i bagi pe toti in renovari:) sau in donatii. Eu nu i-as investi, nu as face nimic. I-as cheltui la fel de usor cum au venit:)

Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002
    abonatul vodafone nu poate fi contactat .... deh e scump telefonul pe croaziere... ai mama!!! Doamne ajuta sa castig! Ca am eu ce sa fac cu ei:))
    1: imi achit toate datoriile
    2: ajut la conceperea unor nepoti (plata fiv-urilor unor persoane dragi)
    3: uit ptr un an adresa de acasa
    4: shopping
    5: shopping

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    In primul rand mi-as plati creditul ipotecar si mi-as termina renovarile la casa.
    Restul i-as cheltui, dar as si investi cate ceva, ca sa am mai incolo ce cheltui.
    As dori sa vizitez lumea asta, sunt unele locuri pe care mi s-au pus pata c-as vrea sa le vad.
    Si m-as implica in ajutorarea unei case de copii din Am de S.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    In primul rand m-as muta la o casa cu curte (4 camere,acum stam la 3 camere)cu 300.000euro o ridicam,as mai cumpara 4 apartamente cu 600.000euro(pe care le-as inchiria,deci mi-ar veni lunar de la 4 ap in jur de 1.600euro si mai tarziu ar ramane la copii mei casele)si cu restul de 100.000euro i-as ajuta pe parintii mei,dar cum sa intram in posesia celui 1mil euro,sa jucam la loto?

lorito
    Guest
    numai la case ti-e gandul, alesuta
    loto, caritas,comori.....

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Un milion ??? Cat inseamna asta ?? :))
    In primul rand i-as lua pe toti acasa si m-as uita la ei multttttttttt, pana sa-mi dau seama ca sunt ai mei. hahahaha ps: as afce o poza sia s pune-o pe facebook. :)))
    in al dolea rand i-as cheltui, nu toti ca doar din dobanda as putea trai fara sa muncesc .
    faceam niste calcule: casa, masina, o afacere etc nu-mi ajung banii( virtuali). cred ca as avea nevoie de mai mult.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Pai mi-as construi casa ... deocamdata locuim cu ai mei,mi-as schimba masina,as renova complet casa parintilor,as mai cumpara un teren,as cumpara un apartament pe care l-as inchiria,sunt cateva destinati care mi le doresc sa le vizitez,as dona bani la un camin de batrani si la un orfelinat si ce ar ramane i-as investi intr-o afacere...bineinteles as pune ceva banii la banca...
    Dar asta este doar un VIS !1!

Floricica Senior andrea31's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    4.380
    ooooooooooo:)mi-as plati datoria la banca in primul rand
    as cumpara o casa cu curte acum stam in bloc:)
    as ajuta cateva prietene sa ramina gravi:)
    iar apoi as calatorii grecia ,barcelona,etccccccc:)

Floricica Novice davidica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2010
    Postari in forum
    210
    ce as face??
    of , of!..multe ginduri imi trec prin minte..
    dar in primul rind mi-as plati creditul la banca sa ma vad scapata de el....ca doamne ce imi mai sta pe cap!!!!1
    apoi:- as pune si ceva bani deoparte( ca nu se stie...orice minune tine 3 zile...) as da si celor care au nevoie, ma refer la cunostinte apropiate si rudenii...ca tr sa fim si milostivi..
    si apoi...as calatori in lumea mare...
    ah...era sa uit - mi-as cumpara ce vreau eu..in sfirsit...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari