Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Cat de mare e geanta ta?

Dragelor vreau sa va invit la o discutie despre genti ce tip de geanta folosti, care va plac si de ce dar si cat de mare e geanta pe care o folositi cel mai des.

Eu sunt miniona dupa cum siti si gentile mari nu mi se potrivesc deloc insa geanta pe care o folosesc cel mai des este de marime....medie sa spunem imi place sa am loc in geanta sa tin tot ce consider eu necesar si o gentuta mica mica nu are cum sa satisfaca nevoia de spatiu.

Am vazut pe strada si doamne sau domnisoare cu niste genti enrome care mie personal mi se par prea mult, si am senzatia ca intr-o geanta foarte mare n-ai sa gasesti niciodata din prima ce cauti .

Asa ca fetelor, cat de maree geanta voastra?

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    O, Doamne, ce subiect!
    Cred ca toate femeile (sau majoritatea) sunt innebunite dupa genti! Mici sau mari, negre sau colorate, de pus pe umar sau de tinut subrat, toate ne plac!!!

Eu chiar am o pasiune pentru genti! Imi plac TOATE! Am si gentute mici in care imi pun telefonul, cheile si... poate un pachet de servetele, dar am si genti mari in care nu ma satur sa tot adaug lucruri care sunt sigura ca mi-ar putea fi de folos. Nu vorbesc acum nici de imensitati de genti, ca as pica in penibil, desi am si una foaaarte mare - de plaja!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Asa... deci. Inainte purtam genti mari spre foarte mari, cu curea medie sau scurta, care se pun pe un umar. Si cu cat era mai mare geanta cu atat intrau mai multe lucruri in ea, deci era mereu plina. Problema era cand trebuia sa caut ceva inauntru, in primul rand ca imi era greu sa scotocesc printre toate lucrurile din ea, in al doilea rand imi era incomod sa umblu in ea tinand-o pe umar, deci trebuia sa o dau jos si cu o mana sa o tin si cu cealalta sa caut. In al treilea rand imi bloca o mana cand o purtam ca tineam mana in permanenta pe geanta/cureaua ei. Asa ca am trecut la genti cu curea lunga, care se pun pe umar in diagonala, gen "postas" le zic eu. E mult mai bine pentru ca am mainile libere, nu mai trebuie sa tin geanta lipita de mine, pot sa umblu in ea fara sa o scot si sa o tin. Dezavantajul este ca atunci cand ma aplec dupa ceva, trebuie sa o tin ca atarna. In plus, gentile astea de pus in diagonala sunt si mai mici, si automat mi-am dat seama ca nu am nevoie de asa de multe lucruri de fapt, si ca ma caram cu o groaza de chestii inutile dupa mine. Se facea depozit de hartii si acte in geanta mea inainte. Acum port numai de genul asta, de ani de zile nu am mai purtat geanta de tinut pe umar:

Tocmai am aflat acum cautand imagini ca asa se si cheama geanta postas
    Bine, mie imi plac in continuare si cele de umar, doar ca din motive practice nu le mai folosesc.
    Modificata de roxie; 09.08.2011 la 14:59:21.

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Acum daca m-ati ambalat cu gentile, sa va mai arat ce genti imi mai plac. Foarte mult cele de la Accessorize din panza sau acoperite cu panza si cu modele florale de vara:

Modificata de roxie; 09.08.2011 la 15:02:14.

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Plus gentile stil hippie:

de aici cea din stanga:

si mai pun cateva imagini pe care am sa o rog pe Gabitzza sau Kiddo sa le redimensioneze pt ca eu nu stiu cum:
    DSC04439.JPGDSC04257.JPGhippie_fata1.JPG

Cred ca mai usor era sa spun ce genti nu imi plac, decat care imi plac.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Roxi super gentile postate de tine, si ca tot veni vorba de genti cu model floral asa este si una din gentile mele "de vara" foarte colorata, tot din panza si foarte usor de asortat fiind asa de colorata .

Iarna sunt mai comoda si port doar o geanta neagra simpla ca fiind incaltata in cizme negre nici nu prea am ce asorta.

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Nu am purtat geanta pe strada niciodata. Singurele dati cand am purtat ceva de genul asta a fost pe la nunti sau ocazii, in care luam poseta mica sau plic. La munca merg cu ceva gen servieta ( ca geanta nu-i pot zice ).

Floricica Nou Venita Rania's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2011
    Postari in forum
    17
    Desi pot parea amuzanta si chiar ciudata in majoritatea gentilor mele poate incapea un bebelus....sunt imense datorita faptuului ca am prea multe lucruri de carat dupa mine carti pentru facultate,caiete,cursuri,halate ,cosmetice etc. pana acum vreo 3 ani nu am purtat geanta niciodata ,dar si cand am inceput sa port nu m-am jucat :)) am ales unele in care sa intre cam orice am eu nevoie sa intre de mlte ori si bagaje ce nu mai intra in alte valize cand plec la distanta.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Rania crezi ca ne poti pune o poza cu geanta ta, sa ne facem o idee cam cat de maaare este? Eu una sunt curioasa recunosc. Si cred ca cu cat e geanta mai mare cu atat "ai neovie" de mai multe lucruri mereu. Eu stiu ca asa fac, daca am o geanta mica asta e, ma limitez la spatiul pe care il am si cu cat e mai mare cu atat parca nu imi ajunge ca tot gasesc diverse chestii pe care sa le iau dupa mine.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Imi plac gentile mari. Sau medii. Genti mici nu am decat pentru ocazii, petreceri, si atunci nu imi incape nimic in ele. pentru ca reusesc si cand plec la o petrecere sa adun o multime de lucruri care s-ar putea sa imi trebuiasca. In gentile mele mari - care, de altfel mi-au terminat umerii - incap toate cele. Fac inclusiv piata in ele. nu am niciodata la mine o sacosa in care sa imi pun ceva cumparaturi. Intotdeauna, totul aterizeaza in geanta. Si pentru ca nu mai pot cara, am trecut la genti de marime medie. Sunt oarecum nemultumita, dar asta este solutia daca vreau sa nu ma doara umerii continuu.
    S-ar putea sa gasesc o solutie cu o geanta postas, pentru ca imi place ideea foarte tare. Cred ca te simti - asa cum spunea si roxie - un picut mai libera. Iar in postarile ei, am vazut cateva foarte, foarte dragute.

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    mie una imi plac toate gentile de la cea mai mica marime pana la cea mai mare!si chiar ultima geanta achizitionata le depaseste pe toate toate ca marime!cele gen postas le port cand nu am prea multe de carat in rest cele mari fac legea!si mai ales in concedii mai pot pune in ele lucruri kre au ramas pe dinafara in valiza

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari