Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Cadoul de Craciun

Datorita crizei economice in care ne aflam cu totii, am inceput de ceva vreme , sa fiu mai carcotasa sau poate econoama?? nu stiu, dar cert e ca, de ceva timp, ma preocupa reducerile, la tot ce am nevoie. si cum peste doar 3 saptamani ne bate la usa Craciunul ,care pt mine, de cand sunt mamica, se rezuma in primul rand la fericirea si zambetul copilului meu atunci cand deschide iute iute cadoul, ma pasioneaza subiectul
    Ca atare, as vrea sa ne ajutam intre noi, sa ne impartasim ponturile aflate din ziare, reclame, flyere ,etc , legate de reduceri la jucarii, hainute si alte cele, pt ca dragii nostri copilasi sa primeasca de la Mosul(nu de la noi:), cadourile dorite.
    Si voi incepe eu. Pt Sf. Andrei i-am cumparat lui Robi o macara Dickie Toys, de la Metro. Am platit pt ea 65 lei, unde pretul ei era 110 (aprox), avand reducere de 40% de Black Friday.

Casiera de la Metro mi-a spus ca de Mos Nicolae iar vor avea reduceri,si dak vor fi ca in anii precedenti, in proportie de 50%. deci, ar fi avantajos.

Citeam pe undeva ca si Cora si Selgros si Carrefour au in general reduceri de Craciun, dar , nu prea ma incanta aglomeratia ....
    Sunt si site-uri care au reduceri, dar nu stiu exact care. Ar mai fi de luat in considerare si site-urile specializate in vouchere, doar ca, din experienta proprie, preturile produselor TREBUIE verificate si prin alte parti/site-uri caci unele reduceri nu prea sunt reduceri

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu i-am luat fetitei mele 4 bluzite si o papusa mare si ii voi mai lua cateva dulciuri,si i-am mai luat pt craciun o super tableta,pe care sper sa se descurce,ca pe laptop vad ca a invatat,un pachet princess care contine carte cu povesti,revista,carte muzicala,un fess princess o gentuta princess,acestea de ex i le-am luat de la carrefour aseara si era setul princess cu doar 40lei.deci eu zic ca daca insisti sa cauti merita.si i-am mai luat dupa net un calut si sa vedem ce va mai primii si de la alte persoane.noi i-am luat ca sa ii facem doua cadouri unul la gradi si unul acasa

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Si noi i am luat saptamana trecuta cadouri Antoniei,m am dus pana la Pitesti crezand ca sunt reducerile lui peste,dar nu era nimic.Si totusi i am luat o bucatarie la 50lei(erau unele si la 250lei),un set de oale cu furculite,lingurite tot la 50lei,o papusica cu 35lei,un carucior de care sunt tare mandra si sunt sigura ca o sa ii placa cel mai mult la 60lei,un set de pahare(ca am zis ca poate asa nu ii mai sparge lui tataie paharele de tuica).Ea oricum o sa primeasca multe cadouri ca pe 7e si ziua ei de nastere si va face 2anisori.

Floricica Nou Venita roxanais's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    57
    Mamicile de baietei ce cadouri cumparati atunci cand cei mici au doar un anisor? Noi tre sa cumparam mai multe cadouri atat pentru noi cat si pentru baietelul unor prieteni care are tot un anisor si suntem in pana de idei. Ajutati-ne va rog!

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de roxanais Vezi mesajul
    Mamicile de baietei ce cadouri cumparati atunci cand cei mici au doar un anisor? Noi tre sa cumparam mai multe cadouri atat pentru noi cat si pentru baietelul unor prieteni care are tot un anisor si suntem in pana de idei. Ajutati-ne va rog!
    Uite mie mi au placut niste carti cu animale care pe fiecare pagina aveau cate un animal si fiecare pagina scotea sunetul animalului respectiv,asa au ocazia sa invete lucruri noi,o astfel de carte am vazut o in Real la 60lei,la noi in librarii era 80lei.Iar noi i am cumparat Antoniei cand era mai micuta o minge care are tot felul de chestii interesante,canta,se invarteste noi la vremea aia am dat 80lei pe ea,acum am vazut o si la 160lei(scump rau).Deci mare atentie la preturi de ex am vazut in Real anumite jucarii care erau la un pret mai mare si in Carrefour la un pret mai mic,dar si invers.
    Modificata de Maria; 03.12.2012 la 14:08:38.

mada_lyna
    Guest
    Citat Postat de roxanais Vezi mesajul
    eu i-am luat cadou pt implinirea unui anisor, o masuta cu multe functii, canta, are un mini volan, ceas, butonele. stranga-langa. si asa l-am invatat sa faca la olita treaba mare :). cand il vedeam ca ii vine, il puneam asa imbracat cum era si cu pampersul pe el, pe olita(tip scaun), si olita langa masuta aia. si statea acolo si se juca si facea treaba mare. deci s-a dovedit a fi ffff utila.

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Uite mie mi au placut niste carti cu animale care pe fiecare pagina aveau cate un animal si fiecare pagina scotea sunetul animalului respectiv,asa au ocazia sa invete lucruri noi,o astfel de carte am vazut o in Real la 60lei,la noi in librarii era 80lei.Iar noi i am cumparat Antoniei cand era mai micuta o minge care are tot felul de chestii interesante,canta,se invarteste noi la vremea aia am dat 80lei pe ea,acum am vazut o si la 160lei(scump rau).Deci mare atentie la preturi de ex am vazut in Real anumite jucarii care in Real erau la un pret mai mare si in Carrefour la un pret mai mic,dar si invers.
    Aceeasi carte cu animale , in Real la Arad este cu 40 ron.

La copii de un an, ar merge jucarii cu sunete, lumini. Pe David, de mic mic l-au atras cartile si inca il atrag. Mai este o carte muzicala, care are paginile cu versuri si canta si lumineaza. este buna atat pt copii mici datorita luminilor si catecelelor ritmate , dar si pt copii mai maricei, pt ca numara, spune litere, etc.
    ACea minge cu activitati, este foarte distractva, mie imi place foarte tare, insa David nu a bagat-o niciodata in seama. Prima data cand i-am luat-o a apasat peste tot, a vazut ce poate/stie si atat.

Mai sunt tot felul de masinute care ocolesc obstacole, canta si lumineaza. sau jucarii cu butoane , cu animale care au si clape de pian , sau masuta interactiva cu tot felul pe ea. cam astea imi vin in minte pt copilasi de 1 an.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Si eu la 1 an i-am luat masuta cu lumini, muzica, volan etc., a avut foarte multe jucarii cu sunete, beculete..imi amintesc cu drag de o jucarie cumparata din Kaufland, cred ca se mai gaseste si acum..ceva gen titirez foarte mare care avea butoane si roti si se invartea singur pe gresie + canta in acelasi timp si lumina.Avea si niste bile inauntru care se agitau pe acolo in timpul jocului :)Acum ma gandesc sa-i iau o tabla mare de scris, am vazut ceva din lemn tip sevalet cu parte pt creta si parte pt marker si un laptop cu activitati,inca nu m-am decis la un model anume dar oricum ceva cat mai apropiat de cele reale, nu ii mai plac astea colorate, cu desene sau brizbrizuri, vrea lucruri "de barbati".... Masini si carti are deja cumparate de bunici, matusi etc. asa ca le ocolesc de data asta:)

Floricica Nou Venita lilianadumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2012
    Postari in forum
    42
    pe la 6 luni - un anisor, noi am primit un centru de joaca de la Tiny Love,care i-a placut mult piticului; de asemenea, au fost intotdeauna apreciate carticelele si masinutele. si ii mai placea atunci un cd-player de jucarie cu melodii si luminite..

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eu aproape am terminat cumparaturile pt copii de Craciun, zile de nastere, Mos Nicolae si tot ce urmeaza luna aceasta. Reduceri nu am vanat, pentru ca avem cereri foarte specifice - Barbie sirena cu coada luminoasa, ponei Filly si gasca din gunoi cat cuprinde si masina de la gasca din gunoi, care nu erau la reducere. Din Real am luat mai tot, ceva am comandat pe net, si mai am de luat inca cate ceva.
    Modificata de roxie; 03.12.2012 la 12:45:17.

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Eu aproape am terminat cumparaturile pt copii de Craciun, zile de nastere, Mos Nicolae si tot ce urmeaza luna aceasta. Reduceri nu am vanat, pentru ca avem cereri foarte specifice - Barbie sirena cu coada luminoasa, ponei Filly si gasca din gunoi cat cuprinde si masina de la gasca din gunoi, care nu erau la reducere. Din Real am luat mai tot, ceva am comandat pe net, si mai am de luat inca cate ceva.
    Deh mai norocoase noi astea care inca avem copilasi mai mici si fara pretentii,profitam si noi acum cat mai putem:)).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari