Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Bradul de Craciun: Artificial sau Natural?

As vrea sa vorbim despre bradul de Craciun
    eu de cativa ani am unul artificial , cumpar doar cate o crenguta sa avem in casa sa miroase a brad.
    Voi ce brad aveti de Craciun?
    am avut ani la rand din cei naturali..dar parca se face prea multa risipa doar pentru a se imbogati vanzand brazi de Craciun.

Floricica Nou Venita mamialbinuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    121
    am avut si noi multi ani de-a randul brad natural, insa trebuia sa facem curat dupa el ca se uscau crengutele si cadeau dar oricum nimic nu se compara cu acel miros frumos al bradului, dar pana la urma am cumparat un brad artificial(acum 2 ani) si ne tine in fiecare an, nu trebuie sa dau bani in fiecare an pe brad natural, asa ca, consider ca e o afacere destul de buna cu bradul artificial:)

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Noi avem brad natural de la noi din curte,are tata socru o intreaga colectie.Mie imi pare rau ca ii taie dar ei nu suporta bradul artificial.Adevarul e ca nimic nu se compara cu mirosul de brad natural.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu iau artificial,din cauza preturilor.acum 3 ani am luat unul alb,anul trecut unul verde dar mik pt fata,iar acum vrem sa luam un pin artificial,sa semene cat de cat cu cel natural

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Ce frumos ca aveti in curte..este cel mai bine asa
    am vazut si brazi in ghiveci..dar foarte scumpiiii..dar daca as sta la curte cred ca ar merita investitia !

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    mergem si anul asta pe bradul cel vechi artificial,ca acum suntem la capitolul adunat de pe jos si bagat in gura
    am sa iau si cateva crengute sa miroasa in casa,dar daca nui zapada afara parca nui frumos

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Noi avem bradut artificial si cumparam o coronita din brad natural pe care o impodobim frumos si o asezam in casa . Eu ador mirosul de brad natural !

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Desigur-brad natural -il ador-frumos si parfumat

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Eu prefer bradul natural,dar de ani de zile nu am de unde sa-l cumpar si am unul artificial.Nu-i aceeasi chestie,dar conteaza mult si atmosfera din casa si faptul ca suntem sanatosi!

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu de 3 ani am avut numai brad artificial....m-am saturat de el. in fiecare an trebuie sa il desfoiesc si dupa la loc...e mare are 2,20....anul acesta vreau natural....prefer sa sub el ..in fiecare zi ..daca ii cad acele decat sa il desfac pe cel artificial......

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Natural, pentru ca in fiecare an arata altfel, ba mai mic, ba mai mare, mai bogat, cu crengi mai lungi, mai scurte... Si pentru ca miroase frumos.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari