Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Aveti vreo superstitie?

Din cand in cand ma mai am cate o superstitie,sunt aproape sigura ca o sa mi-se intample ceva neplacu tmai ales cand pica ziua de marti 13(mi-s-au intamplat mai multe lucruri neplacute in ziua asta si cred ca in subconstient am vreo teama,ceva)Voi aveti vreo superstitie?Daca da ,legata de ce?

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Mma ce naspa am scris(cu bebe in brate)!Scuze!

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Eu nu am nicio superstitie. Cand eram copil credeam toate prostiile, dar in timp am scapat de toate gandurile negre si acum nu mai cred absolut nimic. Chiar daca e vineri, 13, luna plina si eclipsa de luna si cainii urla... degeaba :)))))

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu am o superstitie,nu spal vinerea la copil.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    eu am o superstitie,nu spal vinerea la copil.
    De ce?Ce s-ar putea intampla?

Mi se par lipsite de sens, nu cred in ele.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Nu prea am superstitii dar am un vis care de anii buni mi se indeplineste... daca visez ca plang in aceea zi chiar plang . Uneori cand visez ii zic sotului de dimineata "astazi sigur plang" si chiar asa se intampla.

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238
    In ziua de marti 13 mi-am obtinut permisul auto deci de atunci nu mai cred in superstitii

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    de cate ori am spalat duminica fetitei ia mers rau.plus ca nici bunica mea nu spala vinerea pt ca ia ars casa vinerea,iar soacramea sa oparit tot vinerea,asa nu ca nu spalam vinerea.e o superstitie in care cred

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Asta cu marti 13 nu era vineri 13?
    Ca supersitite, cand imi aduc aminte, ies cu dreptul din casa.

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    nu stiu daca ati citit cartea "the secret" ...eu cred ca toate superstitiile acestea tin de legea atractiei. daca crezi cu adevarat in ceva(o superstitie)atunci o atragi si daca faci ceva gresit(ex m-am intors din drum,oare imi va merge rau?) stiind ca te-ai intors din drum in ziua respectiva iti va merge rau....atragi acea parte negativa si in cursul acelei zile ceva negativ se va intampla(tu crezand in acea superstitie esti sigur ca de aceea s-a intamplat) si exemplele pot continua.
    eu nu sunt superstitioasa...cand eram in liceu mai aveam unele superstitii de copil,insa cu timpul mi-am dat seama ca toate aceste lucruri tin de noi si de puterea noastra de a gandi. recomand cartea "the secret" precum si documentarele cu acelasi nume...pt cine nu a citit cartea sau nu a vazut documentarul,dupa ce o veti face, veti avea o alta viziune asupra lucrurilor,sunt sigura.Eu de cate ori" cad in butoi" din diverse motive,ma ridic dupa ce revad documentarele acestea,ma ajuta mult.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Da, am vazut si eu filmul The Secret. Ramai asa cu o impresie ca esti atotputernic si stapan si ca totul poate merge exact cum vrei. Putin exagerat si nerealist. Dar ca principiu, e bun.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari