Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Zambitor Atractii aparte

Acum cred ca o sa va amuze pe cele care stiti ca ma "plangeam" acum ceva timp de faptul ca al meu sot se uita dupa gagicute.
    M-am apucat sa spal vasele si ascultam muzica, am dat din intamplare peste o piesa care mi-a adus aminte de cineva.
    Este vorba de un baiat de aceeasi varsta cu mine, am fost la acelasi liceu, doar clase diferite.
    Vreau sa spun ca nici in ziua de azi nu stiu ce anume are baiatul acela dar de fiecare data cand il vedeam ca trecea pe coridorul scolii sau doar auzeam numele lui se producea o explozie de sentimente in mine.
    El avea si inca mai are o iubita, cu cativa ani mai mica ca noi care era si ea din liceu doar ca era de dimineata si noi de dupa-amiaza. Atat de tare imi placea de el incat am facut eu rost de nr lui de telefon si am inceput sa vorbim, ne-am inteles relativ ok, desi el pare a fi o fire mai retrasa, care nu vorbeste prea mult spre deosebire de mine, care sunt deschisa discutiilor. Asa...am fost cateva zile impreuna, sa zicem ca am fost a 5 a roata la caruta, ca suna urat amanta. si seara cand plecam de la scoala mergeam impreuna catre casa, ne-am si de cateva ori insa aveam o retinere amandoi stiind ca e intr-o relatie. Dar totusi ne placeam. Au fost putine momentele petrecute impreuna insa nu le pot uita. Intr-o zi cand eram prin oras cu bebe si sotul, l-am vazut, era cu prietena lui, pe de-o parte m-am simtit usor geloasa, dar vreau sa zic ca am avut o reactie de milioane pe care am exteriorizat-o ! Sotul meu stie de el, si e singurul de care daca pomenesc devine gelos. Si ii zic sotului, ui cine e pe partea cealalta..El : Cine ? Eu : TEO ! Cu un entuziasm maxim, de zici ca ce stii pe cine am vazut. Am gafat-o urat atunci. Dar asa am simtit. Sotul s-a suparat tare pe mine atunci din cauza tonului cu care am spus-o mai mult. Si acum cand isi mai aduce aminte e gelos.
    Ideea e ca baiatul asta nu e nici un macho-man, nu e nici plin de muschi, nici cu fite, e un baiat simplu, nu e nici bgat, nici sarac, e linistit, mititel asa si slabut tare si nici macar NU E GENUL MEU ( mie imi plac baietii rai - aparent vorbind )...dar vreau sa zic ca are ceva ce ma innebuneste si de multe ori cand ma duc la magazin imi fuge mintea la el, asta pentru ca destinul a facut sa stam si la doar o strada distanta unul de altul ... si cateodata parca imi vine sa fug la el si sa-mi insel barbatul. Acum nu vreau sa ma criticati sau asa ca nu cred ca o sa fac asa ceva vreodata, dar copilu` asta cum imi place mie sa ii zic are ceva a lui, ceva ce imi place tareee.

Voi ati patit asa ceva ? Sa va placa de cineva si nu stiti de ce ?
    Sa fie vorba de chimie intre noi ?

P.S. Am scris astea aici ca asa mi-a venit pe moment, mi-am adus aminte de el si ma amuza ceea ce imi trece prin cap. Numai din cauza lui ! Si sa vad daca mai sunt persoana care au trait asta..
    Modificata de Mamiii.lui.Maxiii; 17.07.2013 la 14:32:40.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Oh,de cate ori nu mi s-a intamplat acelasi lucru cu fostul meu iubit,cu care am ramas in relatii extraordinar de bune,suntem ca si fratii.Desigur ca sotul meu nu vede cu ochi buni aceasta relatie a noastra,de aceea eu si cu fostul vorbim de multe ori "pe ascuns"daca pot sa spun asa,dar in niciun caz nu imi insel sotul chiar daca poate or mai fi fost situatii in care am trecut prin momente grele cu sotul meu si as fi vrut sa ma duc in bratele fostului macar sa imi spuna o vorba buna.Ideea e ca (parerea mea) in niciun caz nu trebuie sa ajungem sa ne inselam sotii,ca doar pe ei i-am ales noi sa ne fie parteneri si sa avem copiii cu ei.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari