Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641

27, cifra fatidica? Jones , hendrix, joplin, morrison ,cobain si mai nou winehouse..

Inca un membru in club 27 ...Brian Jones (Rolling Stones), Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison (Doors), Kurt Cobain si mai nou Amy Winehouse.

La 15-16 ani pustii beau nestingheriti vodka cu sticla in centrele oraselor din uk...se poate fuma marihuana sub nasul politailor in aceleasi centre dupa ora 17,30... pustoaice de 14-15 sa merg in cluburi si beau pana cad sub masa...

...asta in conditiile in care limitele de consum acceptate de ministerul sanatatii pt adulti in uk sunt de 21 de unitati de alcool pe saptamana la barbati si 14 unitati la femei...echivalent fiind o halba jumate de bere pe zi la barbati respectiv jumatate de halba de bere la femei...si toata lumea se declara in limita la asistenta medicala...dar cu toate astea pub-urile sunt pline zilnic ...si nu de bautori de apa plata cu lamaie!
    Sa fie Winehouse colega in "club 27" cu celebrii hipioti morti la aceasi varsta sau cu cobain ...sau mai degraba cu sutele de pustani anonimi care mor pana in 30 de ani in UK din aceleasi cauze ...

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Cred ca mai degraba e fatidica viata de drogat si de alcoolist.
    Oare inca nu au inteles ca nici unul nu se salveaza traind in halul asta?
    Parerea mea: nu au inteles nimic de la viata.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eu rar am mai vazut vreo vedeta sa se degradeze fizic in halul asta. Cum sa ajungi de aici:

aici?

Imi pare rau pentru ea, dar era de asteptat la stilul de viata pe care il avea.
    R.I.P.

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Initial nu am inteles ce e cu numarul 27 . Am crezut ca are legatura cu vreo zi, de fapt era vorba despre varsta la care s-au stins artistii enumerati. M-a ,,luminat" o stire din adevarul ( care viza acelasi aspect ).
    Modificata de Villi; 24.07.2011 la 13:48:05.

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Eu rar am mai vazut vreo vedeta sa se degradeze fizic in halul asta. Cum sa ajungi de aici:

aici?

Imi pare rau pentru ea, dar era de asteptat la stilul de viata pe care il avea.
    R.I.P.
    intradevar este ceva de necrezut. dar Amy de la varsta de 14 ani a inceput sa se drogheze. Iar heroina este bine cunoscuta moarte alba.. dupa cum vede-ti deja era ca un cadavru care umbla printre noi . am ramas socata , cand am citit vestea d4espre moartea sa, am tot crezut k este un zvon si cineva va dezminti dar ...am asteptat in zadar :( sper sa le fie invatatura de minte altor vedete care sunt in cazul ei si nu numai...! R.I.P

Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641
    a-propos aici se vorbeste din ce in ce mai mult de legalizarea drogurilor...iar campania este condusa de nume grele din industria muzicala si showbiz-ul englezesc in general...

mada_lyna
    Guest
    astia sincer isi merita soarta....cum sa duci o astfel de viata si sa te astepti sa ....o duci muuult si bine??? si-o fac cu mana lor.ooofffff ,cata lume toanta!!!! le umplu buzunarele de bani unor oameni fara scrupule iar apoi ei se duc la trei metri sub pamant.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Da, toata tineretea a fumat iarba...acu' o sa vada iarba crescand pe ea.

Secant e comentariul cuiva: "ca putea sa traga cocaina pana dimineata, dar ceea ce a ucis-o a fost poate un cocktail preparat aiurea....." fara cuvinte

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Eu nu inteleleg ce-i determina sa bea/drogheze pana mor?! Cand te gandesti ca au tot ce-si poate dori un pamantean si ei distrug totul!

Floricica Avansata mire.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.765
    nu cred ca ar trebui sa imi pese...ia uite saraca a murit! si ce? astfel de persoane nu au leac sau vindecare!
    problemele lor sunt poate mult mai adanci decat am crede noi. pt mine astia care mor din cauza alcoolului sau a drogurilor sunt fix in aceasi oala si cu sinucigasi- nu ai cum sa ii intelegi ,ce zace in mintiile lor!
    mare cantareatza nu a fost...dar cu singuranta lumea isi va aduce aminte de ea - ca a murit de la droguri!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de nicoleee Vezi mesajul
    Eu nu inteleleg ce-i determina sa bea/drogheze pana mor?! Cand te gandesti ca au tot ce-si poate dori un pamantean si ei distrug totul!
    Cred ca din pacate asta este motivul principal a avut tot ce si-a dorit si s-a plictist, a vrut sa incerce senzatii noi si uite unde a ajuns si nu doar ea ci si celalti copii/adolescenti/tineri dependenti de droguri. Tentatia este foarte mare si cand ai resursele necesare, sa faci pasul catre prapastie este foarte usor...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari