Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice teodora33's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329

1 Iunie - cadouri?

Maine e 1 Iunie, ziua tuturor copiilor... le faceti ceva cadouri copiilor? La cresa, in fiecare an, le-a dat cate o felicitare cu "la multi ani!", dar eu de fiecare data(de ziua copilului) am luat-o mai devreme daca afara era vreme frumoasa, sa mergem sa ne jucam in parc, sa alergam, si i-am mai luat cate ceva(o papusa, o minge, sau ce si-a mai dorit ea), ca sa nu treaca aceasta zi fara a fi observata
    Voi, mamici, luati ceva copiilor de 1 Iunie? Sau ce program aveti de obicei, de ziua copiilor?

sunshine
    Guest
    Pt mine ziua asta e speciala intotdeauna.O asociez intotdeauna cu cantelul lui M.Constantinescu si creta colorata,baloane ,biciclete si mult soare.Deci cam astea le vom lua si cu astea ne vom juca.Plus muzica multa!Si un tort !

Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Citat Postat de sunshine Vezi mesajul
    Pt mine ziua asta e speciala intotdeauna.O asociez intotdeauna cu cantelul lui M.Constantinescu si creta colorata,baloane ,biciclete si mult soare.Deci cam astea le vom lua si cu astea ne vom juca.Plus muzica multa!Si un tort !
    Deci la voi e chiar o petrecere, foarte fain... Noi incercam sa ne petrecem aceasta zi in aer liber, jucand sotron, prinsa sau alte jocuri ce ne-au marcat noua copilaria , si cum am mai zis mai cumparam si o jucarie ca ziua sa nu treaca neobservata fara nici un cadou. Aaaa, uite chiar acum mi-a venit ideea sa ii cumpar mai multe carticele educative; are destul de multe dar nu strica sa imbogatim colectia si sa avem de pe ce invata
    Modificata de teodora33; 31.05.2011 la 20:24:41.

sunshine
    Guest
    Da e petrecere din prima zi de nastere a Tiei.Fiind educatoare sarbatoream aceasta zi minunata .Imi era f drag sa desenez cu copiii pe asfalt,sa faca intreceri cu bibicleta.sa culeaga papadii prin curte si astfel de jocuri care raman niste amintiri minunate!
    La noi fiecare zi e o petrecere.....

Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Citat Postat de sunshine Vezi mesajul
    Da e petrecere din prima zi de nastere a Tiei.Fiind educatoare sarbatoream aceasta zi minunata .Imi era f drag sa desenez cu copiii pe asfalt,sa faca intreceri cu bibicleta.sa culeaga papadii prin curte si astfel de jocuri care raman niste amintiri minunate!
    La noi fiecare zi e o petrecere.....
    La multi ani cu multa sanatate Tiei!!!!! Aveti deci motive de petrecere. Foarte frumoasa meserie si, citind mesajele tale am vazut ca te implici foarte mult in viata fetelor tale, mi-au placut activitatile care le faceti impreuna si am ramas impresionata... te felicit din toata inima!!! E foarte important acest lucru, pe care nu multi il fac: se bucura de fiecare zi impreuna cu familia si, bineinteles ca totul e mult mai deosebit

sunshine
    Guest
    Multumimi si va dorim si noi numai bine!
    Acum gradinita s-a mutat la noi acasa!

lorito
    Guest
    Cadouri? Da, da, cadouri, cat mai multe cadouri, cui nu-i plac cadourile?In afara de cele materiale, in fiecare an imi promit( si ma tin de cuvant )ca nu-i cert macar in ziua aia.

Floricica Nou Venita dulc1k25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2009
    Postari in forum
    274
    eu cred ca tot mai putini copii se bucura de ziua lor din cauza lipsei de bani si a stresului.
    Al meu prichindel nu stie ce inseamna ziua copilului dar sigur se va bucura enorm ca maine iesim afara in sfarsit dupa 9 zile de stat in casa ca a avut varsat de vant. vom merge cu bicicletele la mare,sa vada lebedele,ca in apa nu-l las,si cu siguranta dam o fuga si prin magazinul de jucarii.Acum ma gandeam ce as putea sa ii iau...si mi-am adus aminte ca se uita cu interes la bile...cred ca ii iau o casuta gonflabila cu bile inauntru....chiar daca risc sa strang toate ziua bile din toata casa:)) Si creta o sa ii iau...pana acum nu a desenat pe asfalt deloc...doar peretii.Abia astept sa iesim maine ca am stat si eu in casa din cauza bolii lui.
    Dorim tuturor copiilor sa li se implineasca macar cate o dorinta,sa creasca mari si sanatosi,si sa asculte de parinti

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Si eu l-am invatat pe fiu-meu de ziua copilului, cu toate ca prin Canada nu se pune mare accent pe ea. Insa eu am ajuns deja la faza la care copilul isi alege singur ce vrea ca si cadou. Chiar ieri l-a dus sotul la cumparaturi si a venit acasa cu sampon, conditioner si spray Axe. Ca deh, asa-i la moda acum si numai daca mirosi frumos "you get the girls".

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    la multi ani copilasiilor!!!eu am dus-o pe fetita mea la mcdonalds si la o prajitura ieri,iar azi in parc ca de obicei,si i-am luat tot ce mi-a cerut(din fericire un pateu si cirese),iar cand vine tati la 4 acasa iesim toti in parc.cadou nu i-am luat pentru ca mai mereu ii cumpar cate o jucarie,carticica sau ceva de imbracat.si nici nu dispun zilele astea de bani.deci o sa ii fac toate mofturile,si o sa ii cumpar ce vrea,norocul meu fiind ca ea nu cere jucarii,doar fructe sau oua kinder.distractie placuta la toata lumea

Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Foarte frumos va petreceti timpul de ziua copiilor cu odoarele voastre. Mama leone, foarte tare faza cu "you get the girls". Ce vrei, e baiat mare
    Noi il asteptam pe sotul si pe Isa ca din clipa in clipa apar, sotul vine azi mai devreme de la serviciu si in drum spre casa o ia si pe Isa de la cresa, apoi mergem toti 4 intr-o plimbare afara. Poate ne lipim de ceva, sa cumparam... pe prim plan vreau sa ii iau niste carticele dar si o jucarie nu va lipsi
    La multi ani cu multa sanatate piticilor!!! La multi ani Tia!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari