Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexa.stan's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    6
    Buna mamici! Am si eu o intrebare destul de delicata...am inteles ca viata sexuala este "alterata" dupa o nastere vaginala, Este adevarat, sau intra tot in categoria miturilor? Noi avem o viata sexuala minunata si cred ca suntem prea tineri ca sa stam prost la capitolul asta...deci as putea sa iau in consideare si o nastere prin cezariana...care cred eu ca este si mai usoara...

Voi ce ma sfatuti?

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    MIT!!!!Intradevar se produc anumite modificari in viata sexuala a cuplului dupa nastere dar e un lucru perfect normal....vor fi mai multi factori care va vor influenta viata sexuala dupa nastere,copilul fiind unul dintre ei....simplul motiv ca o nastere normala ar dauna vietii sexuale dupa aceasta nu mi se pare suficient de serios pentru a opta spre cezariana......eu am nascut normal si prima data si sper sa nasc normal si de data aceasta si stam destul de bine la capitolul "sub cearceaf" .

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    draga alexa,
    eu nu cred ca ar trebui sa te gandesti la cezariana. esti la primul bebe?
    eu am nascut vaginal, pe 15.12.2008, vreau sa spun ca nu regret nimic, si ca daca ar mai fi sa aleg o data, aceiasi alegere as face-o. nu regret absolut nimic!

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Daca se schimba biata sexuala asta este ptr ca apar schimbari in relatia de cuplu dupa nastere nu are legatura cu modul in care nasti. se poate "altera" ptr ca apare oboseala, copilul trebuie alaptat, supravegheat, etc.Nu cred ca nasterea naturala e mai grea decat cezariana . Eu am nascut de 2 ori natural si a fost OK.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari