Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068

Vacanta cu avionul si puiut pana in 2 ani

Salut mamici,

In luna iulie urmeaza sa plecam si noi intr-o binemeritata vacanta, prima de cand familia noastra si-a marit echipajul ...
    Vom zbura cu compania Tarom, 2h30 pana la destinatie....
    As vrea sa stiu de la mamicile care au mai zburat recent cu aceasta companie, ce bagaj are voie sa aiba un copil pana in 2 ani, dat fiind ca el nu are loc platit. Am tot citit si eu am inteles ca are dreptul doar la un bagaj de cala de max. 10 kg., nu si la bagaj de mana. Adica daca suntem 2 persoane + 1 infant, noi ca platitori de bilet avem dreptul la un bagaj de mana de max 10 kg de persoana, infantul nu. Dar unul din cele doua bagaje de mana ale noastre poate contine tot ce are nevoie copilul.
    Sper ca am inteles bine....

Si as mai vrea sa stiu cam ce ati luat voi in bagajul de mana pt. nazdravani....

Pupici si multam fainut de ajutor

Floricica Cu Vechime madona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2009
    Postari in forum
    6.233
    Buna Hayeti, intra pe site-ul Tarom, deschide rezervarea si cauta detaliile despre bagaje; vei gasi multe informatii utile, inclusiv dimensiunile admise ale bagajelor...pt infant poti lua si un carucior sport, pliabil...

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de Hayeti Vezi mesajul
    Salut mamici,

In luna iulie urmeaza sa plecam si noi intr-o binemeritata vacanta, prima de cand familia noastra si-a marit echipajul ...
    Vom zbura cu compania Tarom, 2h30 pana la destinatie....
    As vrea sa stiu de la mamicile care au mai zburat recent cu aceasta companie, ce bagaj are voie sa aiba un copil pana in 2 ani, dat fiind ca el nu are loc platit. Am tot citit si eu am inteles ca are dreptul doar la un bagaj de cala de max. 10 kg., nu si la bagaj de mana. Adica daca suntem 2 persoane + 1 infant, noi ca platitori de bilet avem dreptul la un bagaj de mana de max 10 kg de persoana, infantul nu. Dar unul din cele doua bagaje de mana ale noastre poate contine tot ce are nevoie copilul.
    Sper ca am inteles bine....

Si as mai vrea sa stiu cam ce ati luat voi in bagajul de mana pt. nazdravani....

Pupici si multam fainut de ajutor
    buna
    eu am calatorit cu tarom acu 2 ani cu fetita si a avut dreptul la un bagaj de mana cu dimensiunile specificate de ei pe site ul oficial. a fost excelent, singura problema durerea de urechi a copilei la aterizare (si mie imi pocneau), dar a fost chestiune de cateva minute. ce am luat in bagaj? haine de schimb, servetele umede, apa plata pentru ea pe care surprinzator nu m au pus sa o arunc, un borcanel cu mancare pentru bebelusi, o jucarie si scutece. nu era voie sa fie in bagaj niciun produs cosmetic in recipient mai mare de 100ml parca. a, si actele tot acolo erau fiindca am renuntat la poseta. de asemenea ai voie sa iei cu tine gratis carutul copilului chiar pana la usa avionului unde e preluat de catre personalul lor si iti este restituit la coborare. pentru mine a fost excelent fiindca eram singura si cu ea in brate nu as fi reusit sa ma descurc. am avut prioritate la imbarcare trecand in fata, tot la indicatiile personalului tarom. super multumita de calatorie. sper sa fie si pentru voi o experienta frumoasa.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    buna
    eu am calatorit cu tarom acu 2 ani cu fetita si a avut dreptul la un bagaj de mana cu dimensiunile specificate de ei pe site ul oficial. a fost excelent, singura problema durerea de urechi a copilei la aterizare (si mie imi pocneau), dar a fost chestiune de cateva minute. ce am luat in bagaj? haine de schimb, servetele umede, apa plata pentru ea pe care surprinzator nu m au pus sa o arunc, un borcanel cu mancare pentru bebelusi, o jucarie si scutece. nu era voie sa fie in bagaj niciun produs cosmetic in recipient mai mare de 100ml parca. a, si actele tot acolo erau fiindca am renuntat la poseta. de asemenea ai voie sa iei cu tine gratis carutul copilului chiar pana la usa avionului unde e preluat de catre personalul lor si iti este restituit la coborare. pentru mine a fost excelent fiindca eram singura si cu ea in brate nu as fi reusit sa ma descurc. am avut prioritate la imbarcare trecand in fata, tot la indicatiile personalului tarom. super multumita de calatorie. sper sa fie si pentru voi o experienta frumoasa.
    Multumesc frumos pt. raspuns si pentru urari .
    Ai calatorit doar tu si ea si ati avut un singur bagaj de mana amandoua? Asa am inteles si eu de pe unde m-am informat...noi suntem 2+bebeloiu, dar trebuie sa avem doar 2 bagaje de mana, din care unul va contine obiectele necesare lui Osmicu'...
    Am mai primit sfaturi ca trusa de vacanta cu medicamente sa se afle tot in bagajul de mana...este ok?

Multumesc inca o data, cu pupici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari