Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Unde serbam ziua de nastere?

In fiecare an ziua de nastere a copilului nostru este cel mai important eveniment de peste an si e firesc, pentru ca pentru fiecare dintre noi, copilul este cel mai important. Asa ca, un astfle de eveniment trebuie sarbatorit asa cum se cuvine.

Noi am ales pana acum sa ii serbam ziua de nastere acasa, in familie, in schimb am fost in vara la ziua de nastere a baietelului unor prieteni. Parintii lui i-au serbat ziua de nastere in Mall, intr-un loc de joaca pentru copii. Trebuie sa recunosc ca a fost foarteplacut pentru copii insa ce nu mi-a placut a fost ca "meniul" a fost compus din cartofi prajiti si pui tot prajit ceea ce nu e tocmai adecvat pentru copilasi de 2 anisori dar asta e .

Voi unde serbati zilele de nastere ale copiilor?

lorito
    Guest
    Daca e cald, la picnic/ gratar. La iarba verde sa aiba unde topai
    Daca vremea e nefavorabila..fie acasa, fie la un loc de joaca.. dar cu papa si bautura mea ( sa platesc doar inchirierea spatiului).

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Acasa am sarbatorit de fiecare data. Am fost si noi la zile de nastere sarbatorite la Mc, e dragut, copiii se distreaza, dar e scurt timpul, si la fel se intampla banuiesc la orice spatiu de joaca care organizeaza astfel de petreceri. Cel mai bine ne-am simtit la petrecerile facute acasa, unde se jucau copiii cu orele, iar parintii palavrageau tot atata timp. La Mc sau un loc de joaca, in 2-3 ore s-a terminat distractia, trebuie sa eliberezi locul. Ce e drept, e mult mai comod pentru ca ai scapat de gatit si pregatit, de migalit gustarele, de adunat paharele, farfuriute si altele si de facut curatenie dupa. Dar nu are acelasi farmec cand stii ca stai cu ochii pe ceas.
    Modificata de yuxi; 07.02.2011 la 16:24:55.

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    Eu de 3 ani ii fac lui Andreea la un astfel de spatiu de joaca,si ei ok!ii iau toti copii de la gradii din clasa ei sii ii ducem acolo,unde e pesonal specializat format din invatatoare/educatoare,si au tot felul de jocuri si activitati pe care le fac cu copii!Se distreaza,danseaza,si daca depaseti alea 4 ore nu te da nimeni afara,plus ca in 4 ore sunt deja rupti de oboseala copii,nu le mai trebuie nimica:))intra-devar,le da pitzza si toasturi,tortul il aduc eu si sampania pt copii,sucul si apa de la ei!Cand ii faceam acasa nu se distrau asa copii,plus ca aveau parintii cu ei si ii tot tragea de maneca:))acolo fac ce vor,se joaca in voie:)
    Eu am preferat sa fie ea multumita de ziua ei decat sa ne adunam noi si sa mancam,sa bem!!pentru asta sunt destule ocazii!

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Eu stau la casa fetita mea este nascuta vara asa ca i-am serbat ziua afara in curte...am amenajat f.frumos cu girlande de baloane am pus si pavilonul in cazul in care ar fi plouat...copii s-au jucat si au alergat pana nu au mai putut,avem in curte topogan,lada cu nisip,balansoar special pt.iei,leagan...si tot felul de jucarii de curte ... anul acesta vom inchiria un clovn sper sa iese frumos si sa distreze copii

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    Eu stau la casa fetita mea este nascuta vara asa ca i-am serbat ziua afara in curte...am amenajat f.frumos cu girlande de baloane am pus si pavilonul in cazul in care ar fi plouat...copii s-au jucat si au alergat pana nu au mai putut,avem in curte topogan,lada cu nisip,balansoar special pt.iei,leagan...si tot felul de jucarii de curte ... anul acesta vom inchiria un clovn sper sa iese frumos si sa distreze copii
    Eii,asa da,dar eu in 2 camere ce sa fac,unde sa alerge 20 de copii,plus ca mai sunt si parinti:))))

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Cumnata mea sta la apartament pana acum 3 ani facea si ea acasa,intr--o camera stateau copii in cealalta adulti,alerga dintr-o parte intr-alta,sa ii multumeasca pe toti.copii de fiecare data ii stricau jucariile ... asa ca sa hotarat sa ii sarbatoreasca ziua intr-un spatiu special ia facut la Mc dar acolo este spatiu mic si stau prea putin in schimb anul acesta ia facut in alta parte nu mai stiu exacvt cum se numea localul dar au stat vre-o 4 ore,activitati o gramada,la sfarsit nu mai puteau copii.erau terminati..ca meniu au avut saratele,alune,sucuri,pizza si tort iar ca banii vreo 8 mil pt.15 copii si cativa adulti

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Noi sebam ziua in doua locuri:odata la gradi si inca odata la un spatiu de joaca(la kiddyland sau balonul copiilor Herastrau)in ambele locuri iese frumos,inchiriez un animator,picturi pe fata,le modeleaza baloane,etc.Pupici!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu iam facut prima zi de nastere la un rstaurant,mare greseala...a dormit 3 ore,cred ca sa plictisit,si al doilea an acasa,unde a fost placut,si sa distrat.la anul ma gandeam si eu la ceva mai special..sa vadem

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    prima data, de Sf Andrei, cand avea 6 luni i-am facut ziua acasa. eu entuziasmata foc, cumnata'mea ( cu copil de 9 ani ) rezervata ! de ce ? ( zic eu ) ce, nu-i pot face ziua copilului acasa, chiar asa ? la care ea : e stai sa vezi ce-ti trece, o sa fie prima si ultima data ! si asa a fost ! pai al meu copil are 4 frati, plus 2 nepoate, plus 3 verisori, 2 fine si un nas..si astia doar ca strict necesar sa zic asam ca mai urmau inca vreo 4 copilasi, prietenii lui de pe scara..Nu va puteti dea seama cam ce a iesit in casa !!! si totusi stau la 4 camere iar cu copilasii n-au venit decat mamicile, taticii au ramas acasa. Cat am putut sa strang si de pe unde....intradevar a fost prima si ultima data acasa !

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    acum nu facem decat la spatiu de joaca si-s super multumita. 4 ore de zbenguiala pt ei, de relaxare pt mine, cand terminam nu mai am nici o grija, nu stau sa asez masa pt 20 copii si pt o gramada de parinti, nu stau sa strang dupa. totdeauna exista un animator care ii tine pe pitici ocupati...ce mai, varianta optima ( cel putin pt mine ).
    Si noi facem party si la ziua de nastere dar si de Sf Andrei, deci pana acum , deci pana acum am facut de 4 ori asa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari