Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Unde petreceti sarbatorile de iarna in acest an?

Noi nu vom pleca nicaieri...din pacate vom lucra pana pe 30 si este greu sa plecam undeva dar vom petrece craciunul acasa in familie si de revelion vom merge la niste prieteni...e destul de greu deoarece Rebeca este inca micuta si nu rezista foarte mult dar sunt sigura ca ne vom simtii foarte bine....voi ce veti face?

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Noi Craciunul ni-l vom petrece la socrii mei, loc unde ne strangem toti in fiecare duminica si unde ne simtit foarte bine!
    Vom impodobi si acolo pomul si il vom astepta pe mosul

Revelionul probabil il vom face la prieteni sau il vom organiza chiar noi (ca si anul trecut).

Asadar , nici Craciunul nici revelionul nu le vom petrece departe de casa!

Abia astept sarbatorile de iarna, le ador de cand ma stiu , iar acum cu atat mai mult cu cat vor primele sarbatori alaturi de puiutul nostru!

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    noi stam acasa de obicei craciunul il facem in familie iar revelionul il vom face tot acasa pentru ca fetita noastra este prea mica ca sa putem pleca cu ea....

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Craciunul il vom face la soacramea, asta in principiu deoarece are probleme de sanatate acum si nu se stie.daca este asa vom cina la ea , va veni mosul si dupa 12 mami si tati.vor iesi cu prietenii la discoteca.:))
    De anul nou vrem sa mergem la restaurant, prieteni si familie, pana acum 2 ani am facut anul nou acasa si nu mai vreau, iese mai scump son toate punctele de vedere,
    Nu ma preocup pt kevin deoarece noi iesim destul de mult cu el si este obisnuit. Nici mama si mici soacra nu vor dori sa ramana pana tarziu asa ca il trimit pe kevin cu una din ele acasa.

Am zis ce planuri avem dar nu se stie anul trecut am petrecut revelionul la spital deoarece kevin s a inbolnavit, imagínati va cum aratam la urgente cu rochie de.gala si.tocuri.;:))))
    Ce sa facem... Copilul este pe primul loc.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    acasa fiindca voi lucra in fiecare zi... abia astept sa impodobim bradul, sa vina mosul... imi place tare mult linistea si intimitatea noastra si pentru mine astea fac ca sarbatorile sa fie speciale. cum sunt departe de familie, cu siguranta voi avea si momente de dor nebun de tara si de tot ce se intampla acolo de sarbatori...dar asta e, eu am ales sa plec si trebuie sa ma conformez... astept cu nerabdare sa vad fata Mariei la vederea bradutului (deja e cumparat , la fel si ornamentele)

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Craciunul il vom face acasa,in familie...mie mi s pare ca asa e normal sa faci Craciunul acasa.De revelion vom merge la restaurant cu nasii si care o mai vrea sa vina.Si anul trecut am facut tot la restaurant si a fost frumos,desi eu abia nascusem si ma dureau sanii ingrozitor k trebuia sa ma mulg,din pacate nu am putut sa stam ft mult k imi explodau sanii:)).Saptamana asta o sa merg la croitoreasa sa imi fac rochita,aseara am gasit modelul...vreau sa fie rosie,lunga,cu spatele gol si cu trena.Uite e si asta un subiect interesant...tinute de anul nou.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    sarbatorile le vom face acasa oricum eu de craciun sunt de zi (12 ore)iar pe 26 de noapte asa ca nu ne putem face planuri iar de revelion vom sta acasa, in familie probabil vor veni nasii la noi.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    De cativa ani ca un facut sarbatorim acasa,cu parintii cu copii si cu cativa prieteni.Imi palce dar dupa e atat de mult de munca!Offffffff!

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    acasa , sotul este de munca , nu poate sa isi ia concediu, unde e mai bine decat la casuta mea ( nu am incotro:) :( )

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Acasa cu familia, desi mi-as dori la ai mei in Moldova. Avand in vedere ca mergem pe 01 dec., nu vom putea mergesi de sarbatori.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Deocamdata nu stim, dar mai mult ca sigur va fi ca in ceilalti ani: prima zi de Craciun la parintii mei, a doua si a treia zi la nasi, iar Revelionul tot la nasi, cu tot cu copii.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari