Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Unde ii aniversezi ziua de nastere?

In general am vazut ca prima aniversare a bebelusului este petrecuta acasa, in familie, in cadru restrans. Dar ce facem dupa aceea, unde aniversam ziua copilului, la 2, la 3 la 4 ani samd?

Noi de exemplu am fost acum 2 saptamani la ziua baietelului unor prieteni apropiati. Mihnea implinea 2 ani si parintii au ales sa ii serbeze ziua in Mall, la un loc de joaca.A fost o alegere foate buna pentru ca toti copiii s-au simtit minunat si cum au fost supravegheati de angajatii de acolo parintii au putut sa rasufle pentru cateva ore

Voi unde serbati ziua de nasere a copiilor?

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Primii doi ani i-am sarbatorit acasa. Apoi am organizat diferite iesiri in diferite locuri de joaca care organizau petreceri pt copii, de ex. restaurante speciale pt copii amenajate cu jocuri cu jetoane, sala de gimnastica cu tot felul de aparate de catarat, la minigolf sau bowling, rock-climbing (ultimele pt copii mai mari, pe la 9-11 ani).
    Modificata de mama leone; 12.10.2010 la 17:51:27.

Floricica Nou Venita savuflori86's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    102
    Si noi avem o mare dilema deoarece se apropie Sf Andrei si ie ziua fetitei noastre si nu stim ce sa facem . Voi cum ma sfatuiti ? Mentionez ca bebita are 1 an si 5 luni si e totusi mititica .
    Astept raspunsuri .

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Noi pana acum (la varsta de 5 ani) i-am sarbatorit ziua de nastere numai in familie. In schimb am fost invitati la vreo doua aniversari la MacDonalds si nu prea ne-a placut: inghesuiala, meniu fastfood, angajatele se agitau sa ii faca pe copii sa cante si sa danseze cand ei nu vroiau, iar "torturile" au fost ciudate, fara blat, facute dintr-un fel de crema cam gretoasa.

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    La noi prima aniversare a fost sarbatorita acasa...apoi la 2 ani i-am facut petrecere in mall(cam o ora program artistic gen teatru papusi, apoi au mancat junk:))KFC0, dupa care o ora la jocuri..toate erau incluse in programul de petrecere.
    Am adus mancare doar pt cei mari, sucuri..eu am facut si pungute cu cadouri pt invitati..si tortul.....a fost super...inca ne uitam la CD de la ziua ei(au trecut 7luni de atunci:)))...plus ca se evita mizeria ce ramane dupa un party acasa.
    Plus ca sub 2 ani nu cred ca realizeaza ce insemna o petrecere....la un an abia se misca printre invitati:)))

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    in acelasi timp tre luate in calcul posibilitati financiare, nr de invitati(noi trebuia sa platim pt 20, ca veneau ca nu, trebuiau platite 20meniuri)...iar un pro argument petrecere in mall....copilasii se joaca, iar parintii se relaxeaza la o barfa.
    Modificata de onita; 12.10.2010 la 19:51:25.

Floricica Debutanta pinguinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    836
    noi i-am facut la un spatiu de joaca anul trecut ,a fost ok.sambata trecuta fetita noastra a implinit 6 ani si ne-an gandit sa-i facem la Mc Donald.nu stiam cum o sa fie petrecerea insa a fost SUPER! inainte de petrecerea propriuzisa care se tinea in vaporasul special pt petreceri in restaurant a fost claunul ronadl care i-a inacanta pe micuti c u scamatoriile lui timp de o ora dupa care invitatii si sarbatorita s-au mutata in vaporas.au facut karaoke au dansat au jucat jcuri si toti s-au distrat.toti s-au declarat multumiti iar copii au zis ca toti isi vor face ziua la mc donald.
    eu zic ca-i mai comod sa-i faci ziua la un spatiu de joaca ,noi nu am dus nimic de acasa am mers efectiv la petrecere,nu ne-a durut capul de tort sampanie su c sau altceva.intr-adevar tortul e unul simplu nepersonalizat insa am vazut ca toti copii au mancat cu placere din el noi , nu am mai apucat sa-l gustam.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari