Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Teama de apa la copii. Cum o putem invinge?

Noi nu am avut treaba cu Edi in privinta asta, de mic i-a placut la "balaceala" si ora de baita era o veselie totala , era cu gura pana la urechi, se juca cu apa si facea valuri in cadita lui. La fel de ok a fost si anul trecut la mare i-a placut mult de tot si plangea cand il scoteam din apa. Am revenit acasa si la fel totul ok pana acum sa zic vreo luna si jumatate cand asa din senin a inceput sa planga la baita dar rau de tot cum intra in contact cu apa cum plangea si nu era apa nici fierbinte nici rece. Acum baita e un chin total ca se zbate si plange si se mai calmeaza putin daca il las sa se joace singur cu dusul.

Oare ce sa se fi intamplat si cel mai important cum sa revenim la vechiurile obiceiuri de a ne place apa si "balaceala"?

Voi ati patit asa? Aveti probleme cu copii si cu apa?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si noi am trecut prin asta vara trecuta.a fost groaznic.a tinuto cu tipete 1 luna de zile.cred ca 2 sapt nu ma lasat sa o spal la cap deloc.singura solutie a mea,care a mers la ea a fost sa ii dau o carpa uscata sa se staerga repede la oki.cu toate ca nu ii dadeam cu apa in oki ,dar iam distras atentia.asta a foat valabil pt spalatul la cap.iar pe corp nu am avut de ales decat sa intru cu ea in apa sa vada ca nu pateste nimik.ba kiar si acum mai face mofturi la spalat pe cap,si eu o rezolv cu cateva cereale,si sta cum trebuie,kiar tine capul pe spate.sper sa ii treaca

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    gabi ai reusit sa ii faci baita fara sa mai planga?

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari