Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Statiuni balneoclimaterice

Ne-am gandit vara asta sa sarim peste mare in special din cauza radiatiilor anuntate din cauza exploziilor solare dar si a mizeriei care este atat in apa cat si pe plaje si sa mergem intr-o statiune balneoclimaterica.

Nu stim insa unde ar fi mai potrivit sa mergem cu Edi. Noi am fost in 2008 cand eram insarcinata la Herculane si ne-am simtit extraordinar de bine, aer curat, liniste, "strandul" termal 7 izvoare.
    Problema ar fi ca este putintel cam departe si nu stiu cum va reactiona Edi la un drum asa de lung.

Deci Herculane ar fi o varinta dar cu semnul intrebarii.
    Ce recomandari puteti sa imi faceti? As prefera o statiune care sa aiba si bazine unde sa ma pot bucura si eu de putina "balaceala"

Floricica Avansata alemi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.251
    Gabi pot sa-ti fac o sugestie legata de statiunile din jud.Valcea si aici ma refer la Olanesti,Calimanesti-Caciulata sau Govora.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de alemi Vezi mesajul
    Gabi pot sa-ti fac o sugestie legata de statiunile din jud.Valcea si aici ma refer la Olanesti,Calimanesti-Caciulata sau Govora.
    Ar fi super daca mi-ai putea face recomandari!

M-am mai uitat si eu pe net si o alta varianta ar mai fi Baile Felix pana acum.
    Adica in ceea ce priveste cazarea m-am orientat sa aiba camere la parter (sau daca sunt la etaj cu balcon sa fie bine inchis balconul), cu tv, frigider si baie in camera, sa aiba curte si daca au si spatiu de joaca amenajat este si mai bine

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Ne-am hotarat pentru Calimanesti - Caciulata pentru ca este destul de aproape de Bucuresti (si inca nu stim cum reactioneaza Edi la un drum foarte lung cu masina) si am inteles ca strandurile cu apa termala au fost reabilitate si sunt ok.
    Acum suntem insa in cautare de cazare asa ca nu mi-ar prinde tare bine cateva recomandari in privinta asta.

alemi astept in continuare cu interes recomandarile tale!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari