Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238

Sindromul mortii subite la bebelusi

Moartea subita este cel mai groaznic scenariu pt orice parinte. Eu nu pot sa inteleg cum de nu se gaseste un motiv care declanseaza acest lucru. Ceea ce stiu este ca este indicat ca patul in care doarme bebelusul sa aiba o inclinatie de cel putin 10 grade.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Moartea subita este un subiect foarte delicat tocmai pt ca totul se petrece fara nici o explicatie si neasteptat.

Un aparat simplu de monitorizare poate schimba totul ... si dupa parerea mea nici macar nu este scump ... eu in mod sigur am sa imi achizitionez daca voi mai avea un copil ... Aici

Aparatul nu face decat sa monitorizeze respiratia bebelusului si sa alarmeze in cazul in care bebe nu respira. Daca se actioneaza imediat, prin miscarea si trezirea bebelusului se poate preveni decesul. Se pare ca o mare parte din copiii care decedeaza ca urmare a mortii subite sunt prematuri, insa nu se poate asocia moartea subita cu nici o cauza.

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238
    Chiar nu stiam de acest aparat. Intradevar nu este scump avand in vedere ca e vb de siguranta si mai presus de toate de viata copilului.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Aparatul nu e deloc scump, daca bebe doarme in patutul lui. Noi am achizitionat la bebe 2 dar nu cred ca a functionat nici 5 ore in 5 luni pentru ca bebe doarme cu noi :-)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari