Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Secretul unei casnicii perfecte

Eu sunt abia la inceput de drum alaturi de sot, abia avem 2 ani si 6 luni si inca nu am descoperit acel "ingredient" care duce la longevitatea unei casnicii, insa stiu ca va mai dura ceva timp sa il gasesc asta daca exista.
    De aceea va intreb: Stiti care poate fi secretul unei casnicii perfecte sau nu exista?

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Iuby tu glumesti,da?N-ai aflat ca nu exista casnicie perfecta?:))
    Off topic:exista vreun concurs pt care tot deschizi topice?(intreb de curiozitate,nu din alt motiv)

iubytzik22
    Guest
    Citat Postat de gianinad Vezi mesajul
    Iuby tu glumesti,da?N-ai aflat ca nu exista casnicie perfecta?:))
    Off topic:exista vreun concurs pt care tot deschizi topice?(intreb de curiozitate,nu din alt motiv)
    Am crezut ca poate exista, mai ales ca imi povestea andreea ceva la un topic si am crezut ca poate mai sunt cazuri de casnicii perfecte.....
    Stii cum e speranta moare ultima...:)))( cat despre cealalta intrebare ti-am rspuns pe privat):)))))))
    Modificata de iubytzik22; 23.03.2011 la 00:27:26.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    cred sincer ca nu exista casnicie perfecta, totdeauna intr-un fel sau altul tb sa ajungi la un compromis, tb sa ajungi sa lasi si de la tine ca daca nu ies discutii...pana la urma suntem oamnei, nu roboti

lorito
    Guest
    Daca e vorba de un singur secret:comunicarea. Desi cred ca sunt mai multe secrete care fac casnicia sa mearga.

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    nu cred ca exista casnicie perfecta,insa sunt convinsa ca daca exista comunicare,incredere si respect intre cei doi parteneri ,aceasta va fi mai trainica,mai solida:))).....

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Comunicarea si compromisul, iubirea si respectul, teluri in viata comune, activitati comune... un parteneriat din toate punctele de vedere (ce tin de timpul liber, familie, nu si cariera)...
    Asta merge la noi.

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    increderea,comunicarea,intelegerea punctului de vedere a celelaltei persoane,si compatibilitate sexuala

Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002
    la noi merg urmatoarele:
    "ai dreptate draga mea" asta apropo de cuvintele magice ale unei casnicii perfecte, suntem de 10 ani impreuna si de 6 cu acte
    Acum lasand gluma la o parte:
    1. comunicarea
    2. spatiul fiecaruia - adica eu cafea cu fetele, el o bere cu baietii.. fara "contorizare" care de cate ori a iesit si cat a stat, eu o vopsea si el un gadget (nu le luati mot a mot.. sunt exemple dar intelegti voi ideea)
    3. respectul
    4. increderea

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    casnicia perfecta:- sa ai bani,ca sa nu ai motive de cearta,- sa va completati unul pe altul la treburile casnice,ca sa nu existe vorba,eu fac si tu nu, -daca sunt copii in familie sa aveti amandoi grija de copii nu numai mama, -sa comunicati absolut orice, dpdv astea sunt niste reguli de aur,la eu incerc sa tin de toate dar mai putin faza cu banii,din cauza carora ne certam aproape mereu. in rest nu avem motive de cearta.bine nu am cu el decat 6 ani,si am doar 23 de ani.poate peste cativa ani o sa gandesc altfel. iar ca definitie eu cred ca, casnicia perfecta este femeia perfecta,asta nu inseamna ca trebuie sa le faci numai tu cxa femeie pe toate,eu am incercat si asa,si sa puturosit,si am schimbat foaia.sunt f multe de comentat pe acest subiect,nu vreau sa plictisesc pe nimeni

Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002
    Citat Postat de k_sina Vezi mesajul
    increderea,comunicarea,intelegerea punctului de vedere a celelaltei persoane,si compatibilitate sexuala
    referitor la "compatibilitatea sexuala" .. poate sunt eu mai zuza dar nu cred ca afli asta dupa ce l-ai luat de barbat.. adica na.. daca nu ne potriveam si aici (mai ales aici) nu cred ca l-as fi luat, oricat de bun e pe alte planuri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari