Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita flo_al's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2009
    Postari in forum
    17

Rolul bunicilor in viata copiilor

Topicul este raspuns la articolul Rolul bunicilor in viata copiilor

Bunicii au un rol important in viata copiilor nostri.Cel putin , parintii mei sunt fff fericiti de nepotelul lor de aprpape un anisor,si sunt f atasati unii de ceilalti. De multe ori nici nu ne baga in seama pe noi parintii daca ii are pe bunici langa el, si se joaca toata ziua cu el.Ei oricum sunt mai experimentati si , intotdeauna un sfat sau un ajutor de la ei e binevenit.La noi in familie , Luca e singurul nepotel si eu sunt singura fiica a lor, asadar sunt fascinati de el.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Asa este Flo bunicii au un rol foarte important in viata copiiilor nostri si in plus, cred eu au rabdarea care noua, uneori, dupa o zi obositoare, din pacate ne mai lipseste

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    ferice de voi fetelor care aveti parinti dornici de nepoti... eu nu prea o pot convinge pe mama sa stea cu copilul.. ca la energia care o are...efectiv nu-i face fata. dar cand vine in vizita nu se dezlipeste de ea.daca mama sotului meu ar fi trait, poate ca aveam cu cine sa il las in weekend.. :((

Floricica Nou Venita georam's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2009
    Postari in forum
    63
    da au un rol foarte important.mai ales cind iti pot da si un sfat bun in legatura cu copilul.ca noi mamele mai tinere care nu au mai avut copii nu le stim chiar pe toate.nui asa

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Cristina eu nu il am decat pe tatal meu care ma sta cateva ore cu Edi cand trebuie sa plec undeva, iar soacra mea nu e din Bucuresti asa ca ma descurc singura. Imi lipeste mama si poate si de aici vad foarte clar cat de importanti sunt bunicii si mai ales bunicile

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari