Ultimele discutii din forum
    cassey
    Guest

Relatiile dintre gemeni. Intre mit si realitate

Topicul este raspuns la articolul Relatiile dintre gemeni. Intre mit si realitate

Reclama cu continut inadecvat
    Modificata de gabitzza; 29.06.2010 la 17:43:33.

cassey
    Guest
    Reclama. Postarea a fost stearsa deoarece incalca regulamentul
    Modificata de gabitzza; 29.06.2010 la 17:44:11.

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Cunoasteti gemeni care sa aiba o relatie intr-adevar speciala si sa poata simti ce se intampla cu celalalt?

Floricica Nou Venita helen_bodea's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    3
    foarte interesant articol. si sotul meu este geaman, observ ca parca e o competitie intre el si fratele lui. dar e si normal. nu stiu care e mai bun. daca as fii eu in locul lui as fii mai stresata caci e spiritul acela care e mai tare... ma gandesc ca e greu cu gemeni si sa fii geaman ... dar mai sunt si momente hazlii daca seamana foarte bine . am incurcat borcanele de cateva ori...se intampla.numai bine!

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320
    interesant articolul kiddo!!!

eu am gemene,bine sunt mici au doar un an si 3 luni,insa pot spune ca ceva ceva simt ele.
    Sa intamplat de vreo 2 ori sa plec la dr doar cu una din ele si cealalta sa ramana acasa cu tati,cat am fost plecate,fiecare din ele se simteau singure,parca nu erau in apele lor,cea care a ramas cu tati statea singura in patut,nu se juca cu nimic,nu o interesa nimic,iar cea care era cu mine tot drumul nu a scos un sunte si se uita tot timpul in spate parca ceva lipsea noi iesim toti 4 afara...ori daca una din ele este in camera si cealalta este in alta parte si lipseste si intrebi" unde este sora ta" incep sa se caute mirate si cand se gasesc se iau in brate!!!

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Ce dragut! Mi se pare senzational ce ne povestesti, Adinutzza! Mai ca ai spus ca se iau in brate cand se regasesc, mi se pare extraordinar!

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320
    serios kiddo am sa caut sa pun un filmulet sa vedeti cum se joaca si cum se cauta una pe cealalta si cand se gasesc cum se iau in brate,dar s avad cum fac sa-l micsorez filmuletul..sunt absolut minunate

iata cum dorm ele impreuna:))

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    buna,am si eu gemeni,au 2 ani si 10 luni si la noi problema ii ca se cearta foarte mult,dar chiar daca se cearta,se iubesc si tin foarte mult unul la altul.Exat cum spunea Adinutzza,de cateva ori am fost la doctor numai cu Alexia,iar Andrei a ramas acasa cu bona.Nu va pot cat de suparata a fost Alexia pe drum si tot ma intreba unde-i Anducu(asa ii spune ea) iar Andrei acasa era foarte suparat nu isi gasea locul.Cand am ajuns acasa nu mai terminau de povestit parca nu sa-u vazut de ani de zile.Acuma merg la gradinita si sunt si mai uniti din cauza ca cand au inceput ei nu stiau franceza ca sa comunice cu ceilalti copii,asa ca preferau sa se joace numai ei doi...

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    La noi Alexia ii mult mai descurcareata,mai certareata si va spun o faza...eram cu ei in parc si Andrei se juca cu mingea,la un timp un baietel vroia sa ii ia mingea,la care Alexia cum a vazut a venit imediat si a inceput sa se certe ca ii mingea lui Anducu si sa o lase...la putin timp a venit alt baietel care vroia mingea,atunci Andrei a inceput sa o strige pe Alexia sa vina repede...ma amuza tare cat de mult il apara Alexia pe fratiorul ei...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari