Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Rusinos Picturi pe pereti, fete de masa sau... hainute!

Atunci cand incep sa-si exerseze talentele de pictori, copiii o fac de obicei pe cele mai neconventionale materiale. Peretii sunt, de fel, prima atractie, dar nici fata de masa sau propriile hainute nu scapa de simtul creativ al copiilor.

Povesteste-ne ce "boacane creative" a facut micutul tau si cum ai reactionat tu!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Pe mine ma fascineaza atractia asta a copiilor de a desena pe pereti cred ca nu este copil care sa nu fi tras macar o dunga pe perete in copilarie si eu am atentat la pereti insa nu sa desenez ci sa scriu imi scriam numele insa invers . Am auzit parinti care chiar au imbracat unul din pereti in coala alba pentru ca baietelul lor sa poata sa creeze in liniste si in siguranta.

Floricica Nou Venita eeyore's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2009
    Postari in forum
    27
    Ce subiect dragut!
    Verisoara mea mai mica mazgaleste tot timpul peretii si desi i-am cumparat creioane colorate, tot pixul e atractia pentru ca scrie mai bine pe pereti. O alta boacana pe care a facut-o de curand a fost sa-si taie pantalonasii singura - are aproape 4 ani. A vazut ea la fetele din bloc ca au pantaloni cu "gaurele" cum spune ea si a luat foarfeca si si-a facut si ea cateva gaurele in pantaloni.

Floricica Nou Venita rachetutza_mik's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2008
    Postari in forum
    18
    Fetita surorii mele e mereu cu mainile in toate borcanele. Acum vreo saptamana tocmai ce luasera micul dejun si ramasese pe masa borcanul cu gem. Pitica a luat borcanul, s-a asezat pe covor si a inceput sa bage manutele in borcan si sa intinda gemul pe jos. Cand a vazut-o sora mea covorul era deja colorat bine si printesa noastra radea de bucurie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari