Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556

Idee Minivacante peste vara

Fetelor, ce idei de minivacanta aveti pentru weekendul asta prelungit? Unde putem pleca pentru trei, chiar patru zile, impreuna cu copiii sau nu, ca sa fie o experienta placuta? Ce locuri recomandati, ce locuri va plac? Eu sunt din Bucuresti, dar haideti sa spunem cu toatele unde ar fi frumos sa mergem, ce ne-ar place sa facem sau ce o sa facem pur si simplu.
    Eu ma gandeam sa plec duminica dimineata - pentru ca sambata sotul meu lucreaza si deci suntem in Bucuresti. Deci ma gandeam sa plecam duminica dimineata fie la Busteni si sa urcam la Poiana Izvoarelor, sa facem traseul cu fetele si cu prietenii nostri. Ar fi primul traseu facut de fete, poate o sa le placa... Imi fac griji mai mult pentru mine, daca mai pot urca, decat pentru fete
    O alta varianta mi-a sugerat-o prietena mea: sa mergem la Comana, in judetul Giurgiu cred, unde am inteles ca este o manastire, este un vechi conac care a fost casa Lui Gelu Naum, poetul, si o mica delta. Ati fost la Comana? Cum este?
    Voi ce alte idei aveti pentru inceputul asta de vacanta? Idei pe care sa le folosim si peste vara, pana in concediu sau dupa concediu. Mai avem o mica vacanta cred in weekendul 13-14 august si luni 15 august. Haideti sa incepem vacanta cu idei de plecare...

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Minivacanta o fi, dar pentru bugetari, caci particularii muncesc.La fel se petrec lucrurile si in august pe 15 (daca pica in week-end, atunci e un week-end obisnuit)......Particularii au deschis de Paste, Craciun....n-or inchide acum ca sunt....ce?....Rusaliile?

Am cam fost off topic, dar, ca sa fiu on....as merge undeva la munte.Oriunde am vrea sa mergem, vremea s-ar putea sa ne joace feste.Am inteles ca week-end-ul asta va cam ploua.....Asa ca....vom sta pe langa casa....
    Modificata de eliza rares; 10.06.2011 la 08:55:57.

Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    Minivacanta o fi, dar pentru bugetari, caci particularii muncesc.La fel se petrec lucrurile si in august pe 15 (daca pica in week-end, atunci e un week-end obisnuit)......Particularii au deschis de Paste, Craciun....n-or inchide acum ca sunt....ce?....Rusaliile?

Am cam fost off topic, dar, ca sa fiu on....as merge undeva la munte.Oriunde am vrea sa mergem, vremea s-ar putea sa ne joace feste.Am inteles ca week-end-ul asta va cam ploua.....Asa ca....vom sta pe langa casa....
    Sunt particulari si particulari, eliza rares. Eu nu sunt bugetara si am liber luni, nici sotul meu nu este si la el nu se stie, lucreaza inclusiv sambata.15 august cred ca este tot luni. Dar...
    eu as fi vrut sa scriem si ce o sa facem cu efectiv weekend-ul asta sau in altele care pot fi mai prelungite. sau ce am face intr-o vacanta de trei - patru zile daca am avea-o peste vara sau ce am vrea sa facem cu adevarat daca am putea pleca.
    Eu, de exemplu, daca as avea 4 zile si m-as putea teleporta (nu sa imi iau acum bilet la avion pentru o plecare de maine - pentru ca m-ar costa foarte mult), deci daca lucrurile s-ar putea petrece pur si simplu, as vrea foarte, foarte tare sa ajung instantaneu pe o plaja in Thassos. Asa as fi cea mai fericita! Si copiii mei la fel!

Floricica Nou Venita sofia_l's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55
    Noi nu plecam din Bucuresti astea trei zile. Dar vom merge in Herastrau unde am vazut ca va veni Teatrul Masca tot weekendul (a tot fost in ultima vreme). Acolo sunt si locuri de joaca, poate facem si un picnic, daca vremea ne ajuta. Sa aveti cu toatele o mica vacanta placuta!

Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    pana la urma planurile s-au schimbat...asa se intampla la noi mereu, pe ultima suta de metri...de data asta a fost si vremea cea care ne-a schimbat planurile. Asa innorat era de dimineata ca nu ne-am riscat sa plecam foarte departe de casa, asa ca ne-am dus la Palatul Mogosoaia. Am avut o zi super draguta, a fost si vremea ok pana pe la 5 dupa amiaza...am ramas cu impresia unei foarte bune locatii pentru o zi de wekend. Foarte, foarte frumos si deloc aglomerat! Iar maine mergem la Slanic Prahova. Nu am fost niciodata la salina, asa ca sunt foarte curioasa. Voi cum ati petrecut?

Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Am avut si noi un weekend prelungit de vineri pana azi, la Mangalia. Am vrut neaparat sa luam si ziua de azi ca sa nu prindem aglomeratia de intoarcere. Deci weekendul nostru a avut 5 zile. :)) Am avut vreme superba, vineri ceva valuri dar de sambata s-au potolit, plaja, plimbari prin oras, ne-am clatit ochii cu tot felul de yachturi si barcute, foarte frumos si relaxant, fara nici o alta grija.

Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Dar minivacante pentru vacanta scolara de acum din octombrie? Copiii au o saptamana de vacanta si am vrea sa mergem undeva la munte. Un traseu de munte usor pentru copii stiti? Sa fie ceva usor de urcat, si nu foarte lung mai ales ca pe cel mic il vom duce in spate mai mult. Si nici vrea ceva de pe Valea Prahovei pentru ca este intotdeauna aglomerat, si in plus cunoastem deja zona.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari