Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Meseria de mamica

Din punctul meu de vedere, meseria de mamica, este cea mai frumoasa meserie din lume si cea care aduce cele mai mari satisfactii, cele mai frumoase momente si cele mai dificile sarcini.

Mi-a placut foarte mult timpul in care am fost "full-time mommy" si sarcina mea principala era doar sa ma ocup de puiul meu, recunosc ca imi lipsesc zilele in care ne plimbam prin parc si ne jucam de dimineata pana seara.

Intr-adevar dupa o anumita perioada de timp, simti nevoia si de un job real, sa practici meseria pe care ai invatat-o insa indiferent de situatia, meseria de mamica este una pe viata si pot sa spun din nou ca este cea mai frumoasa cu tot ce implica ea.

Cum vedeti voi meseria de mamica?

Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069
    in primul rand si cea mai "bine platita" meserie din lume, pentru ca zambetul si iubirea micutilor nostri, valoreaza mai mult decat toti banii din lume.eu sunt absolut indragostita de aceasta "meserie", si de tot ceea ce implica ea. nu m-as plictisi niciodata sa vorbesc despre satisfactia de a fi mama, si sunt pe deplin fericita pentru ca sunt zi de zi alaturi de micutii mei.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    pt mine este grea aceasta meserie,acum o inteleg pe mama,

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de Andreea_Rainbow Vezi mesajul
    in primul rand si cea mai "bine platita" meserie din lume, pentru ca zambetul si iubirea micutilor nostri, valoreaza mai mult decat toti banii din lume.
    Asa este Andreea. Nimic nu e mai de pret decat zambetul copilului tau, imbratisarea, progresele pe care le face si tot ceea ce face puiul tau. E cea mai frumoasa meserie!

lorito
    Guest
    Ei, si meseria de tatic este cea mai frumoasa meserie din lume pt ei:)
    Mai ales pentru taticii singuri, dintr-un motiv sau altul:(

Cum vedeti voi meseria de mamica?
    Normal ca este cea mai satisfacatoare meserie. Dar meseria asta de mamica nu ar trebui sa intunece si partile celelalte ale mamicii: adica femeia si sotia. Din pacate am avut si eu , din cand in cand, full time job doar ca mamica, dar cu timpul situatia s-a echilibrat de la sine:)

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    EDar meseria asta de mamica nu ar trebui sa intunece si partile celelalte ale mamicii: adica femeia si sotia.
    Ai mare dreptate lorito, trebuie sa stim bine sa echilbram situatia si sa fim si mame, si sotii si sa ne vedem si de servici. Echilibrul este cheia insa, greu de balansat

lorito
    Guest
    Hehe, uitasem de serviciu, provocarea vietii mele:), glumesc, daca au reusit altele, o sa reusesc si eu.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    daca au reusit altele, o sa reusesc si eu.
    Imi place ca esti optimista. Eu inca incerc sa gasesc echilibrul intre toate aceste meserii desi am reinceput serviciul de ceva vreme. Mereu mi se pare ca nu am timp suficient, ziua e prea scurta, dar cred ca nu sunt singura care are senzatia asta

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    e ok sa fi mamica full time dar dupa 2-3 ani in care nu mai schimbi pareri,nu mai socializezi,nu muncesti efectiv undeva unde sa ai contact cu adultii e fff greu simti ca te prostesti cel putin eu asta am simtit.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari