Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Masina familiei mele. Mamici, ce masini conduceti?

Am citit curand despre un top realizat de Asociatia Rutiera din Germania al celor mai economice masini - Top 10 cele mai economice masini din lume - si m-am gandit sa va intreb si pe voi ce masini conduceti?

Ar fi interesant de aflat si pe ce considerente ati ales masina respectiva: vi s-a parut o masina potrivita pentru familie? pentru ca e micuta? pentru ca e feminina? pentru ca vi se potriveste?

Va invit sa realizam impreuna un top al masinilor conduse de mamicile din comunitatea Copilul.ro!

Floricica Cu Vechime kamyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    9.867
    Eu am carnet doar din noiembrie,deci de cateva luni...sotul meu si-a cumparat luna trecuta un Mercedez Vito cu 9 locuri,f mare si eu conduc acum masina ce era de familie un Ford Mondeo combi...e destul de mare pt mine fiind si incepatoare...pana la sf anului vrem sa o vindem asta si sa-mi cumpar alta mai mica pt mine si copii caci mare o avem acum pe cea noua...
    Aveam nevoie de masina mai mare inainte pt drumurile de Romania...bagaje multe etc....dar acum pt Ro o avem cea mare si mie mi-e suficienta una mica sa o am pt oras....Inca nu m-am hotarat ce masina vreau...Sotul ar vrea un Audi A4.dar eu zic ca si aia e putin mare...mi-ar place o Mazda3,Seat Ibiza sau WV Golf.....si ceva sa nu consume nici mult...astea sunt mai micute si doar bune pt mine....Mai vedem pana atunci ce o sa aleg.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Eu conduc de 20 ani(zi de zi),acum am un volkswagen polo,ma inteleg foarte bine cu masinuta mea,mi-am ales acest model pt ca este cat de cat mica si gasesc cu usurinta un loc de parcare

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    eu am o buburuza mica un matiz care si la consum si la fiabilitate foarte bun. as vrea si eu sa-mi schimb masinuta pe una mai noua dar ... e criza asa ca mai astept. oricum e din 2007 si nu e foarte costisitoare

Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Citat Postat de kamyy Vezi mesajul
    Eu am carnet doar din noiembrie,deci de cateva luni...sotul meu si-a cumparat luna trecuta un Mercedez Vito cu 9 locuri,f mare si eu conduc acum masina ce era de familie un Ford Mondeo combi...e destul de mare pt mine fiind si incepatoare...pana la sf anului vrem sa o vindem asta si sa-mi cumpar alta mai mica pt mine si copii caci mare o avem acum pe cea noua...
    Aveam nevoie de masina mai mare inainte pt drumurile de Romania...bagaje multe etc....dar acum pt Ro o avem cea mare si mie mi-e suficienta una mica sa o am pt oras....Inca nu m-am hotarat ce masina vreau...Sotul ar vrea un Audi A4.dar eu zic ca si aia e putin mare...mi-ar place o Mazda3,Seat Ibiza sau WV Golf.....si ceva sa nu consume nici mult...astea sunt mai micute si doar bune pt mine....Mai vedem pana atunci ce o sa aleg.
    Vito mi se pare cea mai tare masina ever. Si-a luat socru meu anul trecut. E imensa, intra ce vrei tu in ea, scaunele poti sa le muti cum iti convine sau poti sa le scoti daca ai nevoie de spatiu mai mult pentru bagaje. Sunt indragostita total de masina aia.
    Noi avem de 3 ani o Honda luata la mana a doua, dar am vrea sa luam o masina cu mai multe locuri 9 dupa mine (ghiciti de care :D ), 7 locuri dupa sot. Al meu ar vrea una nemteasca, deci visul meu are o sansa. Cel mai probabil tot de la rulate va fi. Insa nu cred ca se va intampla anul asta, mai asteptam sa ma strangem ceva bani.

Floricica Nou Venita terfeaioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2009
    Postari in forum
    124
    Eu am un WV Passat pe care il iubesc la nebunie si nu stiu ce m`as face fara ea:)

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    1. Ford Windstar - minivan - foarte utila cand iesim undeva impreuna cu bunicii.
    2. Hyundai Elantra - masina mica

Floricica Cu Vechime kamyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    9.867
    Citat Postat de miriam82 Vezi mesajul
    Vito mi se pare cea mai tare masina ever. Si-a luat socru meu anul trecut. E imensa, intra ce vrei tu in ea, scaunele poti sa le muti cum iti convine sau poti sa le scoti daca ai nevoie de spatiu mai mult pentru bagaje. Sunt indragostita total de masina aia.
    Noi avem de 3 ani o Honda luata la mana a doua, dar am vrea sa luam o masina cu mai multe locuri 9 dupa mine (ghiciti de care :D ), 7 locuri dupa sot. Al meu ar vrea una nemteasca, deci visul meu are o sansa. Cel mai probabil tot de la rulate va fi. Insa nu cred ca se va intampla anul asta, mai asteptam sa ma strangem ceva bani.
    Pai ala era si visul sotului meu....si el o mai foloseste si pt lucru si atunci cum spui tu scoate scaunele...E si frumoasa si f utila.....Sambata trecuta mi-a zis sa ma urc eu la volan,dar inca nu am curajul...el zice ca se conduce mai usor decat cea mica....

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Citat Postat de kamyy Vezi mesajul
    el zice ca se conduce mai usor decat cea mica....
    Si eu subscriu la ideea ca un minivan se conduce mai usor ca o masina mica. O spun din experienta proprie.
    Modificata de mama leone; 04.04.2011 la 15:32:57. Motiv: typo

oanachampion
    Guest
    Eu nu conduc deloc, mi-e o fricaaaaa.... Sotul meu, insa, conduce, si are un Chevy Malibu si un GMC Yukon (o masina mai mare)...

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Desi am permisul de 12 ani, nu conduc, insa noaptea trecuta conduceam Renault-ul nostru.....A naibii masina ( in visul meu) avea pedale ca bicicleta.....Si da-i, Monico si pedaleaza.....si masina tot nu vroia sa urce un afurisit de deal miiiic, micut, minuscul de langa blocul nostru....
    Am cam prins frica de masina de anul trecul cand o vecina a avut accident si si-a fracturat bazinul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari